Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A pasija megcsalja a legjobb...

A pasija megcsalja a legjobb barátnődet és te megtudod. Mit teszel? Mi a jó döntés?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy sokéve legjobb barátnőd, akinek van egy hosszú, nem túl jól, de működő kapcsolata. Megtudod, hogy a pasi megcsalja őt. Elmondod neki vagy csendben reménykedsz, hogy egyszer rájön, mekkora féreg valójában a pasi? Ha elmondod, benne van a dologban, hogy a pasi helyett rád fog haragudni mert “eddig minden tökéletes volt, te meg tönkreteszel ezzel mindent” vagy a “csak féltékeny vagy a boldogságunkra”. Vagy inkább tudja meg az igazságot a saját érdekében?

Régebben történt ez velem és most eszembe jutott, hogy vajon mi lett volna a megfelelő cselekedet. Én elmondtam neki, nem hitt nekem, megromlott a barátságunk. Aztán egy év múlva rájött, hogy tenyleg igazat mondtam és szakítottak. Azóta sem beszélünk.


2019. febr. 3. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Névtelenül mondanám el neki, így rám nem fog haragudni és még ha nem is hiszi el, gyanakodni fog a pasira és egyszer lebukik.
2019. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs "megdönthetetlen bizonyíték" akkor nem biztos hogy érdemes mondani bármit is, mert az is előfordulhat, hogy aki ezt elmondta, azt fogják beállítani olyannak aki "tönkre akarta tenni kapcsolatukat"...
2019. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Az általános válasz a GyK-n, hogy ne avatkozz be, nem a te életed.

2. Az egyetlen újra nem termelhető dolog az idő. Amit egy ilyen kapcsolatban tölt az ember, azt ellopták tőle (hacsak nem a beleegyezésével történt). Ettől meg akarnám óvni a barátomat, és emiatt elmondanám a dolgot, ha van valamiféle bizonyítékom. Én az igazságban hiszek, ha fáj akkor is.

3. Az, hogy megromlott a barátság, sajnos létező veszély, mert amíg nincs saját bizonyítéka, addig áskálódónak számítasz. A barátot figyelmeztetni nem a saját érdekünkben tesszük, hanem az övében. akkor is, ha nekünk rossz. Én 2-3-szor megpróbálnék nyitni felé. Ha az nem használ, akkor ennek a barátságnak annyi, és ad acta tenném az ügyet.

2019. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi a barátnőimmel úgy beszéltük meg, hogy ha bárki bármiről tud, az szól. Akármennyire is fáj az igazság, de nem szeretnénk, hogy hülyére vegyenek. Másoknál nem tudom hogy van, mi direkt beszéltünk erről.
2019. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Képzeld el hogy nem szólsz neki és kiderül, mire van több esély?


Megköszöni, hogy végig nézted ahogy kihasználják és átverik és nem szóltál egy szót sem.


Kiakad hogy milyen sz barátnő vagy te, még ennyire sem számíthatott tőled.

2019. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pasinak szólnék, hogy van rá egy napja hogy elmondja, vagy én mondom el.
2019. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is a pasinak szólnék,hogy mondja el vagy elmondom én.


Persze a pasi mondhatja,hogy mondjam,majd letagadja.

Na ilyenkor jön az,hogy bizonyíték kell.

2019. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én baráti körben igenis elmondom ha tudnék valamit és a barátoktól szintén elvárom, volt is már rá példa, hogy figyelmeztettek de aztán nem igazolódott be, bár akkor igenis a figyelmeztető szempontjából úgy tűnhetett. Olyan embereket tartok barátnak akikkel kölcsönösen megbízunk egymásban és kölcsönösen tudjuk, hogy ha bármelyikünk a másiknak ilyet mondana akkor az nem légből kapott dolog, hanem alapja van. Ezért nem tudom elképzelni, hogy a barátokkal összevesszek ilyen miatt, tuti nem őket gondolnám áskálódónak.

Távolabbi ismerősöknél, haver stb. meg nem törődök vele. Az már nem rám tartozik.

2019. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok bekötve, de én simán elmondanám, aztán ha a barátnőm nem hisz nekem, akkor ennyit ért ő a szememben, nem fogok a kardomba dőlni azért, mert utána nem akar barátkozni. A barátság alapja a bizalom.
2019. febr. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!