Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek megalázó, ha a...

Szerintetek megalázó, ha a legjobb barátotok szüleitől pénzt kaptok ajándékba?

Figyelt kérdés
Te kellemetlenül éreznéd magad?
2019. febr. 18. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Mire kaptad? Alkalom, vagy csak úgy?

Rá vagy szorulva?

Ha pl szülinapra kapod, hogy vegyél magadnak, amit szeretnél, akkor az teljesen rendben van.

2019. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Ebben én elég "szűk látókörű" vagyok. Rosszul érzem magam bárkitől bármit kapok viszonzás nélkül. Szóval igen. Én úgy érezném. De nem vagyunk egyformák. Ezt neked kell tudnod.
2019. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Srác szüleitől csajként elfogadni mindenképpen gáz, mert ez olyan, mintha a szülei fizetnének...


Srácként akkor nem fura, ha tudod, hogy szüleid is úgy adtak neked valamit, hogy az barátodnak is ingyen volt. Pl. nyaraláshoz feltankolt autót és telepakolt hűtőjű nyaralót adtak kölcsön szülők, így nyaralás alatt barátodnak sem kellett kajára, utazásra, szállásra költenie, csak strandra és bulizásra.

2019. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem gáz. Ez azt jelenti lenéznek. Mint mikor a király alamizsnával szánja meg a jobbágyot.
2019. febr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura, mert mi nem szoktunk pénzt ajándékozni.

De ha náluk ez a szokás, akkor nem volt semmi rossz szándékuk.

2019. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hàt én biztos nem fogadnàm el. Elég megalàzó.
2019. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ


- Ha arra kapja, hogy rágítson a gyereküktől :D gáz


- Ha kisegítik, mert rosszul áll anyagilag, nem gáz, amennyiben a hálája benne van a viselkedésében irántuk és a pénzre kölcsönként tekint, amit visszaad.


- Ha valami konkrétra adják, nem gáz, ha az illető visszautasította a pénzt és ennek ellenére rásózták.

2019. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok ?

Mert pl tiniként ha szoros a kapcsolatod a barátod családjával és “zsebpénzt” kapsz szülinapra, karácsonyra, mondván, hogy vegyél belőle valamit magadnak, az úgy nem gáz.

Ezt sokszor csinálják (inkább szülők, de néha ismerősök is) mert nem akarnak félre nyúlni ajándék vásárláskor, ugyan nem a legszebb gesztus, de egyszerű megoldás.

Fiatal felnőttként/vagy felnőttként ezt így már nem tudom elképzelni,

biztosan nem fogadnám el, ha dolgozó képes vagyok, ha pedig kellemetlen vissza utasítani, akkor vennék nekik belőle valamit és vissza ajándékoznám.

Talán így a legudvariasabb és már nem is érzed magad megalázva.

2020. márc. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!