Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Önbizalomhiány? Mit gondoltok?

Önbizalomhiány? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy régen nagyon sok problémám volt, általánosban kiközösítettek és rengeteget piszkáltak. B..tak, csúfoltak sokáig, és hát, amikor rájöttem, hogy meleg vagyok, akkor ez tovább növelte azt, hogy utáljam önmagam.

Apukám eroszakossá vált ebben az idobem, foleg anyával szemben, de engem is sokat bántott.


Aztán eljöttem gimnáziumba. Két éven keresztül szinte egyáltalán nem voltak barátaim. Képtelen voltam beilleszkedni, sot, talán nem is akartam.


Aztán valami megváltozott kb 2 éve.

Elmondtam anyukámnak, hogy meleg vagyok és bekerültem egy olyan közösségbe, ami elfogadott. Aztán egyre több közösségnek váltam a tagjává. Egyre több barátom lett. Közben megváltozott a stílusom, olyan lett, amiben jól érzem magamat és amit korábban soha nem mertem volna felvállalni, attól tartva, hogy emiatt megbélyegeznek és elítnek majd. De nem így lett, sot nagyon sokan szeretik a stílusomat. Sok barátom van. Általában jól érzem magam. Rengeteg pozitív dolgot kapok, dícséretek tömkelegét. Ilyenkor boldog vagyok és teljes.


Néha viszont, amikor csak egy pillanatra is egyedül maradok, viszont "elfogy az önbizalmam", rosszul érzem magamat és nem találom a helyemet. Egyszerűen képtelen vagyok egyedül lenni. Ilyenkor egyszerűen úgy érzem, hogy nem is szeretnek mások, és hogy alapvetoen nem vagyol jó ember, nem vagyok elég okos, érdekes, kedves, szép stb


Tudom, hogy nem itt kellene feltennem a kérdést, de minden barátom, sot mindenki a környezetemben úgy ismer, mint valakit, akinek sosincs semmi problémája és nem akarom ezeket másokra terhelni. Szeretnék én lenni a vidámság mások életében. De csomószor a sajátomban sem sikerül.😔


18/F

Köszönöm a válaszokat.


2019. febr. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Néha viszont, amikor csak egy pillanatra is egyedül maradok, viszont "elfogy az önbizalmam", rosszul érzem magamat és nem találom a helyemet. Egyszerűen képtelen vagyok egyedül lenni.

Ilyenkor egyszerűen úgy érzem, hogy nem is szeretnek mások, és hogy alapvetoen nem vagyok jó ember, nem vagyok elég okos, érdekes, kedves, szép stb."


Mikor elérkeznek ezek a pillanatok, mindig jusson eszedbe mikor: "rengeteg pozitív dolgot kapsz, dícséretek tömkelegét." Ez is bizonyítja, hogy mennyire szerethető ember vagy. ;)

2019. febr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az teljesen normális, ha néha kételkedsz magadban és ha néha eszedbe jutnak ezek a gondolatok. Senki se lehet állandóan erős és pozitív, mindenkinek járnak a gyengébb pillanatok. Az viszont elég baj, ha ez minden olyan alkalommal előjön, amikor egyedül vagy vagy amikor nem kapsz visszacsatolást, mert ez azt jelenti, hogy még mindig nincs teljesen rendben az önképed. Az igazi önbizalom abból fakad, hogy ismered a saját értéked és független másoktól. Ilyenkor, amikor ez előjön benned, fókuszálj a pozitív tulajdonságaidra, gondolj az értékeidre, tudatosítsd, hogy ezt a rági traumáid okozzák és tudatosan hessegesd el ezeket. A lényeg, hogy tudd racionalizálni, jusson eszedbe, hogy nincs alapja és ki tudd magad ebből rángatni, mielőtt belesüllyedsz. Gyakorlás kérdése, ne keseredj el, ha elsőre nem megy. Sok sikert hozzá!
2019. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is szokott ilyen lenni....:/
2019. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem is szokott ez előfordulni.

Igen,ez önbizalomhiány.

De jusson eszedbe azok a barátok,akikket megismertél. Jusson eszedbe az is,hogy te csak egy áldozat vagy.

2019. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!