Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kezdjek “új életet”...

Hogy kezdjek “új életet” egyetemen? Önbizalomhiány leküzdése?

Figyelt kérdés

Röviden: 9 évesen költözés egy másik országba (Mo.-ra) -> általánosban kiközösítettek, mert nem tudtam mondjuk tökéletesen beszélni magyarul.

Ügy voltam vele, hogy új suli új élet. Nem lett semmi extra, kevés barátom van gimiben is. Általánosos események óta nehezen nyílok meg és nem tudok megbízni az emberekben. Fiúkat is elűztem ezzel, meg azzal, hogy azt hittem csak ki akarnak használni vagy kiröhögni a haverokkal...

Pszichológus nem fog összejönni, mert ami jó, az 10k/45 perc. Az ingyenes meg sz*r, voltam már párszor.

Nagyon letört vagyok, nem vagyok olyan, mint egy normális tini, egész nap vagy suliban vagy otthon ülök.


Nem akarok ilyen lenni jövőre az egyetemen, meg akarok változni, de önbizalomhiányt hogy küzdjem le pszichológus nélkül? Nem látok sehol sem kiutat, pedig annyira szeretnék normális lenni.


Gólyatábor, koli, bulik? Ennyi a társasági életbe való bekerüléshez való titok az első éveseknek egyetemen? Nem akarok szürke egér lenni, elegem van abból, hogy van össz-vissz 5-6 barátom. Új városban fogok élni, valószínűleg kevés/0 ismerőssel fogok összefutni, úgyhogy esélyem van új lapot kezdenem.



2018. nov. 16. 21:11
 1/3 A kérdező kommentje:

Amúgy tuti nem ilyen az alapszemélyiségem, ez a zárkózott, önbizalomhiányos. Az előző országban, ahol éltünk, nagyon sok barátom volt és mindig velük akartam lenni meg szerettek engem az emberek. Szerintem ha leküzdeném az önbizalomhiányomat, akkor megint a régi lehetnék.

Szerintetek?

2018. nov. 16. 21:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemre mész? Én is önbizalomhiányos vagyok. Ha valami csoda folytán egy egyetemre készülnénk az jó lenne :D
2018. nov. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Szia. Melyik országból költöztetek át? És miért ide? Mazochista hajlam a szülőknél? :D


Egyébként valószínűleg az általános iskolás incidensek kezdték el letörni a szarvad, aztán idővel morzsolódott le. Nem lehet, hogy maga a az egész környezettel/országgal van gond? Mármint nyilvánvaló hogy az országgal gond van, de lehet számodra sem a legmegfelelobb hely. Nem gondolkoztál még azon, hogy külföldön tanulj tovább?

2018. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!