Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerinted milyen az igazi...

Szerinted milyen az igazi barát, és miből derül ki, hogy valaki nem az?

Figyelt kérdés
2019. febr. 28. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Az igazi barátra mindig, minden körülmények között számíthatsz és ő is számíthat rád. Onnan derül ki ha nem az, hogy ha van valami nem számíthatsz rá.
2019. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Apámnak volt egy középiskolai osztálytársa. Az illető haláláig tartották a kapcsolatot, pedig az úriember még fiatalon Kanadába disszidált. Amikor a rendszerváltás után már haza tudott jönni, 2-3 évente nálunk vendégeskedett heteket és nagyon szerettük őt, jó fej volt és apámnak igaz barátja. A halál választotta el őket. 70 valahányévesen strokot kapott az illető és pár év ágyszenvedés után sajnos elhunyt.


Apámmal igaz barátok voltak!



Nekem volt egy cimbike, aki elég rámenősen nyitott felém, amikor magamra lettem hagyva egy 15 éves párkapcsolat után. Ez a srác nálam 15 évvel volt fiatalabb, azaz a "barátságunk" kezdetén ő 26 én 41. Kb két évig ment a cimbizés, napi 40-50 viber üzenet, heti 1-2 buli, 3-4 edzés együtt, kajálások, még nayaralni is kettesben mentünk a sráccal. (csajokat stíröltük, nem vagyunk melegek) Bár a külső szemlélők szerint a srác furán viseltetett irántam, de én ezt nem tapasztaltam.

Aztán észrevettem rajta, hogy imád kritizálni, neki egy sima beszélgetés is egy csatatér, ahol győzni kell, jóindulatot színlelve, de alámosta az önbecsülésemet, szmbe pedig mosolygott. Nekem is két évembe tellett, mire felfedeztem a nárcisztikus személyiségzavarát. Majd a végén ő kreált a semmiből egy akkora balhét (egy zacskó cukorka ellopásával meggyanúsítva) hogy miután én nem alázkodtam meg neki, amikor szórta rám a szitkokat messengeren, végül letiltott mindenhol és 2016 szeptembere óta semmit nem is tudok róla.


Ez nem volt igaz barátság. Mégha a csákó annak is színlelte és mondogatta eleivel. Hiszen véget tudott érni.


Az igaz barátságot a nem igaz barátságtól elsősorban az különbözteti meg, hogy átível élethosszig vagy abbahagyódik. Illetve kivel szemben adhatod az önvalódat, mert feltétel nélkül elfogadjátok egymást.

2019. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igazi barát: jól érzi magát veled, közös programokat szerveztek, a bajban is veled van, támogat, nem hanyagol ekkor sem. Ha baja van veled, őszintén megmondja, vagy ha olyan tulajdonságot észlel amin változtatnod kellene, esetleg úg dondolja: rossz irányba mész, szól, figyelmeztet. Ha szóbeli támadás stb ér és igaztalanul vádolnak, kiáll melletted még akkor is, ha neki hátránya származhat belőle. Kölcsönösen keresitek egymást, nemcsak egyoldalú a kapcsolattartás.
2019. febr. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akivel őszinte lehetsz és az nem él vissza vele, hanem szeret téged!
2019. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!