Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges felnőtt korban...

Lehetséges felnőtt korban igazi barátot találni? Vagy ilyenkor már mindenki érdekember?

Figyelt kérdés
Azt hittem, végre találtam egy barátnőt. Jól megértettük egymást, hosszú idő után végre meg mertem nyílni és legbensőbb titkaimat is elmondtam neki. Ő is azt hittem, így tett. De kiderült, nem. Végig asszisztáltam, hogy nem akar nekik összejönni a baba. Mikor összejött, nem mesélte el. Ezt még megemésztettem. Viszont nekem, mint barátnőnek azt is elfelejtette elmesélni, hogy megszületett a kisfia. És azzal magyarázta, hogy hát amikor jelez a telefonja, akkor reagálnia kell. Levontam a megfelelő konzekvenciát. Csak szarul esik, hogy megint csalódnom kellett.
2019. jan. 15. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem, hogy nem mondták el, hogy összejött a baba. Hosszú sikertelen próbálkozás után, szeretik az emberek ezt titokban tartani, nem elmondani mindenkinek az elején, amikor még bármi történhet.

Azt hogy érted, hogy elfelejtette elmondani, hogy megszületett? Nem szólt azonnal, aznap? Vagy már több hetes/hónapos a baba és nem tudtad?

Szerintem érhető, hogy most felbolydult az életük és nincs annyi idejük barátokra, most nem te vagy az első, hanem a család. Ezért nem kell leírni egy barátságot.

2019. jan. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy hete megszületett. Igazából annyit elvártam volna, hogy ha a barátjának tart, egy üzenetet ír.
2019. jan. 15. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:
De egy hét után, ő írt neked? Vagy máshonnan tudtad meg?
2019. jan. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Más ügyben ráírtam, így mondta el. Egyébként nem jelentkezett már egy ideje.
2019. jan. 15. 11:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy zűrös, nehéz volt a szülés.

Szerintem várd meg, hogy az újszülött, csecsemős korszak után hogyan alakul a barátságotok. Ne haragudj meg rá csak ezért.

2019. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Elmondása szerint könnyű szülése volt.
2019. jan. 15. 11:53
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Ez nem volt igazi baratnod. Valoszinuoeg jol esett neki, hogy vegigasszisztaltad a "meddoseget" (ha ez azt jelenti hogy vegighallgattad a panaszkodasat, megbeszeltetek, segutettel neki sot kisergetted is), de miutan osszejott ugye mar nincs panaszolnivalo igy foloslegesse valtal.

Rosszabb vagy epp jobb csak nezopont kerdese esetben talan azt a kovetkeztetst vonta le a korabbi beszelgetseitekbol, hogy te nem vagy annyira gyerekkozpontu vagy hogy te is gyerektelen vagy meg es ez bant teged...es emiatt kimelni akart. Van aki magabol indul ki es ilyenkor ugy erzi o hasonlo helyzetben feltekeny es irigy lenne es lehet azt gondolja te is az vagy (csak nem mutatod) es emiatt nem akart se a terhesseggel dicsekedni sot a gyerek szuletesevel se.

Viszont az meg ertheto hogy babonabol 12. Vagy akar 16-20. hetig is valaki titkolja indenki elott DE az nem hogy a baba megszuleteset egy hetig nem mondja el. Regen is sms ment ilyenkor a rokonsagnak es a baratoknak vagy köremail amit apa kuldott el mostansag meg ott a cset, messenger csak copy paste es mehet mindenkinek hogy x y ennyi annyi cm gramm megsziletett.

Ha ebbol egy hetig kihagyott teged (es komplikaciomentes szulese volt, azaz nem a csaszar utani sebgyogyulassal vagy a koraszules traumajaval volt elfoglalva), akkor igen le kell vonnod a kovetkeztetest hogy lelki szemetesladanak jo voltal de az oromehez semmi kozod ergo nem vagy a baratnoje max ismerose.


A kerdesedre a valasz: felnottkent is lehet talalni baratokat csak nagyon jo emberismeret kell hozza es gyorsan felmerni nem e olyannal hozott ossze a sors, aki csak szivesen kionti neked a szivet, de te kulonosebben nem erdekled.

Erdemes eloben ismerkedni es baratsagit fonntartani mert neha tobbet er a havonta egy beules egy kavezoba es ott egy jo dumalas mint a cseteles telefonalas...a digitalis baratok konnyen kopnak konnyen mellozhetoek. Eloben ha megismered a masikat akkor nehezbb kimagyarazni hogy ha havonta talalkztataok vagy ugyanoda jartatok fitnessterembe akkor hirtelen miert is tunik el a masik?

Sok sikert az ujabb ismerkedeshez. Jo meroke hogy peldaul felvaltva hivjatok e fol egymast vagy felvalta keresitek e egymast cseten, ha nem akkor annak fontosabb az egesz aki gyaktabban keresi a masikat.

2019. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy onnantól, hogy az embernek gyereke születik, a régi barátok megszűnnek létezni; tisztelet a kivételnek, ha van, ilyennel én még nem találkoztam.

Egyébként lehet felnőttkorban jó barátokat találni, sőt, szerintem akkor lehet csak igazán :) csak előfordul, hogy ez megszűnik (költöznek, gyereket vállalnak, kivándorolnak...)

2019. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 he84 ***** válasza:
Hát valóban nem volt valami jó barátnőd. És igen, lehet felnőttként is jó barátokat találni, ez egy tévhit, hogy felnőttként nem nagyon lehet. Van benne tapasztalatom.
2019. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudni mennyire voltatok jóban, mert szerintem ha tényleg jóban lettetek volna, akkor szólt volna időben. Gondolom ő nem tekintett rád annyira jó barátként, mint te rád.

Így lehet tényleg csak lelkiszemetesnek használt :/.

De meg tudom érteni, hogy ha az embernek családja lesz, akkor háttérbe szorul mindenki, de az a véleményem, hogy azért nem kell a másikat lesz*rni.

2019. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!