Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miként kezeljem a megaláztatás...

Miként kezeljem a megaláztatást és csalódást?

Figyelt kérdés

Volt valaki akinek nagyon a barátja szerettem volna lenni. Nagyon jó véleményem alakult ki róla bennem a megnyilvánulásai alapján, csupa jó tulajdonságai megfogtak, elvarázsolt a személyisége, hogy milyen népszerű az emberek számára. Rengeteg ismerőse, barátja van, nagyon népszerű.

Szerettem volna megismerkedni vele, a bekerülni a baráti körébe, mert annyira megfogott azzal a viselkedésével és kedves tulajdonságaival amit külső szemlélőként láttam.

Sajnos ő nem kért belőlem, közölte, hogy nem tart igényt a barátságomra, akkor nagyon rosszul és csalódottan éreztem magam. Velem másképp viselkedett, teljesen ellentétesen, ellenségesen. Összeomlottam.

Miért van az, hogy az ember szeretne tartozni valakihez mint barát, igyekszik a legjobbját adni, de nem kérnek belőle.

Miként kezeljem ezt az érzést, hogy normális egyensúlyba érjek, újra jól érezzem magam a bőrömben.



2019. márc. 3. 20:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szó szerint közölte, hogy nem tart igényt a barátságodra?
2019. márc. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehez, de legyints es allj arrebb. Minnel inkabb harcolsz erte annal inkabb menekulni fog. Hagyd figyelmen kivul. Csak akkor szolj hozza, ha kerdez toled valamit. Azert, mert mar meg van a maga kis barati kore, es veled nem akar baratkozni. De te azert meg ertekes vagy masok szamara.
2019. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen. Közölte, hogy nem tart igényt a társaságomra és húzzak el a közeléből.
2019. márc. 3. 21:07
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Leginkább úgy, hogy kitessékeled a fejedből az efféle függőségeket. Hogy attól függj, hogy más hogy viszonyul hozzád. Ez kb olyan, mintha az önpzicionálásod illetv jól-léted kulcsát kiadnád a kezedből és odaadnád egy vadidegennek, hog yő rendelkezzen vele(d).


Teremtsd meg a szellemi autonómiát. Ha már nincs benned függés, simán eljöhet az a tisztánlátás, hogy rájössz, hogy adott esetben az illető irigy volt, vagy kisebbségi érzés volt benne s ezért nem mert beleállni egy barátságba pl veled. De lehet más oka is, de ezt csak tisztán látva fogod megtudni.

2019. márc. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Mit mondott, miért vélekedik így?
2019. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

4es vagyok, még annyit, hogy megalázás mint olyan alapvetően nem létezik. Azt lehet csak megbántani, megalázni, aki túlzottan függ.


Mondok egy példát: megbántódsz, ha a kerítésnél az utcán menve megugat egy kutya? Ugye hgy nem. Nem fogsz napokig lelkizni, hogy azzal gyanúsított, hogy be akarsz törni, holott te nem. Hisz csak egy kutya, egy házőrző ösztönylény.


Na valahogy ezzel az autonomitással kell kezelni a vadidegen emberek rólunk alkotott véleményét is

2019. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Ez őt minősìti nem téged. Fogalmam sincs min kellene túltenned magad
2019. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen. Szeretnék tisztán látni. Belső egyensúlyba kerülni.

Csak szerettem volna egy barátot aki elfogad akivel jó együtt lenni, egymáshoz tartozni.

Lehet, hogy nekem sosem lesz barátom, társaságom, magányos flótás maradok?

2019. márc. 3. 21:16
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

Te előző életedben rabszolga voltál a gyapotföldeken? Vagy mi ez a sggnyaló alárendelő stílus?

Embereld már meg magadat! Aki itt megalázott téged az te vagy, saját magad aláztad meg! Uramisten...remélem csak egy ostoba troll vagy!

2019. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%
Tehát megmutatta, hogy egy igazi türhő barom. A csalódást még értem, de hogy itt a csalódás? Próbálj meg Te is olyan környezetbe keveredni, ahol fenntartások nélkül elfogadnak, pont úgy, mint a többi boldog ember :)
2019. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!