Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet az ilyet megemészte...

Hogy lehet az ilyet megemészteni? (Ha lehet egyáltalán)

Figyelt kérdés

Hát..egy barát eltávozott és nem baleset végett.

Akkora haverok nem voltunk,messze laktunk,ritkábban találkoztunk,meg teljes ellentétek is voltunk,én komor,rideg,ő pedig hangos,érzékeny és mindig kimutatta az érzéseit,de szót tudtunk érteni és ha úgy volt jól elvoltunk,de nem mi voltunk a legnagyobb barátok,de így is a körömbe tartozott. Egy másik srác volt hozzá nagyon közel,ő babusgatta a lelkét,adott tanácsokat meg ilyenek,mert hát,nehéz sorsú volt,komolyan foglalkoztatta az öngyilkosság,volt,hogy el is tűnt napokra,de egyenesbe jött és jobban volt mint valaha.

Aztán megint előjöttek bajok és most már meg is tette..

És nagyon zavar,hogy én is megakadályozhattam volna,hogy nem írtam rá többször..És most bűntudatom van. Azt hittem,jó kezekben van a srácnál akit említettem mert többször is kihúzta a rosszból,plusz volt még vagy 2-3 barátja ott a közelében, még felnőtt is,de nem volt elég. Felemészt,hogy foghíjasan tartottam vele a kapcsolatot,mert mi van ha írtam volna neki,dumáltunk volna mélyebb dolgokról és nem teszi meg..

Nyilván,ha közeli barátja lettem volna,azért lennék letört mert elment,így meg egyszerre kettő,ez utóbbi és azért mert magamat is okolhatom.


2019. márc. 22. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem hibás. Aki meg akarja tenni, meg is teszi, akármilyen szuper baráti társaság vagy család áll mögötte.
2019. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magad írod, hogy akkora haverok nem voltatok. Nem vagy felelős egy más ember tetteiért. Nem vagy pszichiáter, hogy távoli ismerősök lelki betegségét kezeld. Nem veheted magadra a világ baját.
2019. márc. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen,de lehettünk volna,ő is segített már nekem. Az a vicc,van egy titkom amit csak ő tudott egyedül,őt láttam olyannak,hogy nyugodt szívvel elmondhatom neki.

Szóval rossz hogy nem írtam rá többször,mintha lesz.rtam volna

2019. márc. 22. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Őszínte részvétem:(
2019. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nyers leszek, de ez nem rólad szól, nem kell magadból mártírt csinálni, hogy miért nem tettél érte többet.

Felnőtt ember, meg kellett volna oldja a saját életét, ha annyira nagy gondok voltak, akkor van pszichológus stb. Mindenből van kiút.

Ilyenkor mindenki nyomja, hogy jaj de tehettem volna többet. Hát nem tettél, de nem is a te felelősséged.

Ne ezen pörögj, őt gyászold meg. És részvétem.

2019. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van

:/

Mártírkodás hát..erősen fogalmazva lehet az. De az első gondolataim tényleg ezek voltak mikor megtudtam. Hogy mi a bánatért hanyagoltam így el

2019. márc. 22. 18:43
 7/8 A kérdező kommentje:
De tényleg jól mondjátok,átterelem a gonfolatokat rá és nem ezen nyáladzok. 20 évesek vagyunk szóval a felnőtt dolog is igaz
2019. márc. 22. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre senki nem számít; ha számítana, persze, hogy megpróbálna közbelépni. Haláleseteknél az ittmaradók szinte kötelező természetes reakciója az önvád, nem vagy egyedül, aki ilyet érez. De ez nem visz előre, csak fölöslegesen terhel.
2019. márc. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!