Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kövér barátért mit lehet tenni?

Kövér barátért mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki sajnos nagyon kövér. Jó humorú, aranyos, és aggódom érte mert nagyon elhízott. Már ilyen volt mikor megismertem de azóta betegségei is alakultak ki. Próbált fogyózni de nem sikerült. Elég zárkózott is. Nem tudom mit tehetnék érte. Hívtam mozogni de nem érdekelte. Mit tudnék csinálni?

2019. ápr. 2. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha neki magának nincs igénye a változtatásra akkor semmit. Ha ő maga szeretne tenni valamit a saját érdekében, és ehhez bármilyen támogatásra lenne szüksége, akkor jönnél te. De ha ő maga nem akar változtatni akkor nem tehetsz semmit.
2019. ápr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy barátom, kb 10 hónapig voltunk együtt. Elég nagydarab volt, de ez engem nem zavart, nem úgy jöttem össze vele, hogy na akkor majd én megváltoztatom. Persze nem bántam volna, és ő is ismételgette, hogy le akar fogyni, én próbáltam segitőkész lenni, de ő nem igazán akarta. Aztán volt egy eset, amikor kórházba került egy hétre, na akkor mondtam neki, hogy ideje változtatni mert ez így nem mehet tovább (később kiderült, hogy ez igazából már a második eset, hogy a súlya miatt kórházba kerül). Beleegyezett, hogy együtt végigcsináljuk (én vékony vagyok, de szerettem volna segiteni neki, úgyhogy vele csináltam mindent), de ez mindig max 1 hét után megállt. Utána már mégse akarta, jajj de nehéz, de ő enni akar, stb stb. Fogyózni nem akart, mozogni nem akart, változtatni nem akart. Neki jó volt így. És bármilyen közeli kapcsolatban vagy valakivel, ha ők maguk nem akarnak változtatni, te se fogsz. 5 hónappal később szétmentünk, mert rettenetesen kezdte elhagyni magát és már nem volt mit tennem. Nem is akartam mit tenni.
2019. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló, "nem volt mit tennem" után írtad az igazat ez ügyben "nem akartam mit tenni" Nem akartál mit tenni, itt a lényeg. Ha jó pár lettél volna és szeretted végsőkig kitartó lettél volna és nem ott hagyod. Ezek szerint sosem szeretted igazán
2019. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hagyjad már magad! Ott írta h fél évig próbált neki segíteni. Egy idő után belefárad az ember
2019. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki nem akarja, hogy segitsenek rajta azon te akár bele is görnyedhetsz akkor se fogsz tudni segíteni. Fél éven keresztül mindig bármi problémája volt, megakadt, nem tudta mi legyen miért legyen, hogy legyen, ott voltam neki és fele annyit se vártam el cserébe. De én se akarom örökké ezt csinálni nem? Ha ő nem akarja - márpedig fél év után világossá vált, hogy esze ágában sincs változtatni - akkor én minek szenvedek itt?


Aki nem akarja, azon nem lehet segíteni, jó pár vagy nem jó pár, jó barát vagy nem jó barát, tökmindegy.

2019. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!