Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol lehet olyan berekkel...

Hol lehet olyan berekkel ismerkedni barátság céljából, akik nem terveznek házasságra lépni és családot alapítani?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem ilyen bulimaniasokra gondolok, akik mindenkivel kavarnak, és nem tudnak megallapodni, hanem nagyon tudatos, művelt, sokoldalú, izgalmas emberekre gondolok, akik nem a standard utat járjak.
2019. ápr. 19. 16:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*emberekkel


Bocsánat...

2019. ápr. 19. 16:53
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy barátságnál miért fontosak ezek az elvárások?
2019. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert olyan baráti társaságban elég kényelmetlen lenni, ahol az esküvő szervezés, pelankak, szoptatási gondok és a gyerek megint elkaptt valamit az oviban a fő téma. Ezekhez nem tudok hozzaszolni és nem is akarok. Értelmes dolgokról szeretnék beszélgetni egy finom vacsora és borozas közben, mint a vilagpolitika, történelem, kultúrák, az ottani szokások, sportelmenyek stb.
2019. ápr. 19. 17:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része előbb-utóbb családot alapít, úgyhogy ha ez neked kizáró ok, akkor, pláne, ha már egy bizonyos koron túl vagy, nem sok esélyed van.
2019. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, engem az általad említett életterületeken felül a gyermeknevelés is érdekel mint pedagógus, habár nincs gyerekem. Sőt, antialkoholista vagyok (bár felőlem nyugodtan borozhatsz, amíg nem rúgsz be). Akkor szerinted én nem vagyok értelmes? :D
2019. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Érdemben a kérdéshez nem tudok hozzászólni, mivel én se tudok ilyen helyet - szóval elnézést a spamelésért.


Ellenben meg tudom érteni a kérdező kitételét. Az ismeretségi körömben, kedvenc internetes zugaimban kitört nemrég az "ennyi idős vagyok, és még nincs se gyerekem, se párom/férjem, sose lesz családom, brühühü, az életem semmit se ér" siránkozás, és olyan emberként, aki ezek közül egyikre se vágyik, ez egyszerűen idegesítő, illetve fárasztó. :P

2019. ápr. 20. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 5os!


Az alapján, hogy pont a lényeget nem sikerült megérteni a helyzetben... A többieknek sikerült abszolvalni, ajánlom olvasgatasra az ő kommentjeiket.

2019. ápr. 20. 08:59
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező , idézlek, miért lekezelő a megnyilvánulásod, alap nélkül:


"Mert olyan baráti társaságban elég kényelmetlen lenni, ahol az esküvő szervezés, pelankak, szoptatási gondok és a gyerek megint elkaptt valamit az oviban a fő téma. Ezekhez nem tudok hozzaszolni és nem is akarok. Értelmes dolgokról szeretnék beszélgetni..."


Lehet, hogy nem ezt akartad mondani, mégis így fogalmaztál! Tessék erre ügyelned, odafigyelned. Ha nem ezt szeretted volna közölni, akkor tessék pontosan, igényesen fogalmaznod ezentúl!


Az tehát nem hivatkozási alap, hogy te másra gondoltál, mint amit írtál. Értelmes ember nem tesz ilyet.


Tehát kissé beképzeltnek hat a megnyilvánulásod. Egyértelműen az jön le belőle, hogy egyes tudományágakat magasztalsz, míg más ágakat (pl pedagógia, gyermekpszichológia) lenézel.


Diszkriminatív a hozzáállásod. Még egyszer: ha nem ezt akartad közölni, akkor viszont megkérlek, tanulj meg fogalmazni, és azt közölnöd, amit valójában szeretnél. Köszönöm, ha megérted. :)


Bár van egy gyanúm, hogy szűk látókörű vagy, mivel amely tudományág téged nem érdekel, azt lenézed, és kijelented, hogy nem is vagy hajlandó nyitni afelé, sőt, ostobaság szerinted az olyan tudomány ág, amely téged nem érdekel. Gondold már végig...


Ugyanis megfogalmaztad, hogy gyermeknevelési tudományágakhoz nem vagy hajlandó hozzászólni, és folytattad: HANEM (ehhez képest) értelmes dolgokról beszélgetnél. Ez lenézés részedről és diszkrimináció, egyértelműen.

2019. ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

"Mert olyan baráti társaságban elég kényelmetlen lenni, ahol az esküvő szervezés, pelankak, szoptatási gondok és a gyerek megint elkaptt valamit az oviban a fő téma. Ezekhez nem tudok hozzaszolni és nem is akarok. Értelmes dolgokról szeretnék beszélgetni..."


5-ös, szerintem egyértelmű, hogy ezzel mit akart mondani, és nem néz le vele tudományágat. Ennek a résznek az, az értelme, hogy neki a hétköznapi mókuskerék olyan elemei, mint a "Zolikát megint csúfolták az osztálytársai", "Ó, az egyik gyerek végre kigyógyult a náthából, a másik kettő meg elkapta. Elegem van!" típusú eszmefuttatások untatják. Azt egy szóval nem mondta, hogy ha valaki nem egy ilyen mezei anya-apa szinten foglalkozik gyerekeket érintő témával, hanem például gyerekekre szakosodott pszichológus vagy első egy-két osztályos tanító, akkor azt idiótának tartja, ha elkezd beszélni a munkájáról. Inkább szöveget értelmezni kéne megtanulni, nem volt ebben diszkriminatív... A hétköznapi nyafogás és agonizálás a fárasztó neki, ha szakmai szempontból, érvelve elkezdenéd magyarázni, hogy például egy perfektcionista környezet milyen hatással van egy félénkebb gyerek pszichéjére, az már az értelmes kategória. Ellenben a "Jaj, a Timike megint bekakilt! Most mondd meg!" az nem az.

2019. ápr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*az értelme, hogy őt a hétköznapi mókuskerék olyan elemei, mint
2019. ápr. 23. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!