Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túlságosan ragaszkodik hozzám-...

Túlságosan ragaszkodik hozzám-Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémám lenne:

Az iskolai kötelező 50 órás közmunkámat egy óvodában végzem. Az ottani csöppségekkel nagyon jól összeismerkedtem az elmúlt pár pár hétben, de van egy kisfiú akivel különösképpen: Az első napomon ő odajött hozzám, megfogta a kezem és azt mondta nekem, hogy "szeretlek". Azóta olyan kapcsolat alakult ki köztünk, mint Öcsi és báty (igen, én egy fiú vagyok). Viszont óvodán belül nem hajlandó szinte csak rám hallgatni: Nekem hagyja, hogy átöltöztessem pizsamába, nekem hagyja, hogy kimenjek vele WC-re stb... Viszont lassan a vége felé közeledem, 45 óra már készen van. Félek, hogy ha eljövök nagyon fogok neki hiányozni, és ez fordítva is pont ugyanígy van! Nekem is nagyon fog hiányozni! Nem szeretném hogy összetörjön... Mit tegyek hogy a búcsúzkodás egyikünknek se fájjon?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 19. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan visszamehetsz a továbbiakban is, az 50 óra nem azt jelenti, hogy többet nem lehet. Ha az óvónők elégedettek voltak veled, semmi akadálya, hogy a továbbiakban is besegíts nekik.

(Amúgy ez nem közmunka, hanem közösségi szolgálat. A közmunkát a munkanélküliek teljesítik éhbérért.)

2019. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ez de aranyos, majdnem meg is könnyeztem... :) Lehet nekem is inkább oviba kellett volna mennem, az minden bizonnyal kicsit érdekesebb lett volna, mint egy könyvtárban könyveket pakolgatni. :D "Sajnos" én már tavaly letudtam az összes közösségi szolgálatomat, így már nem tudok új helyet keresni. Szerintem egy óvodában tuti elkél a segítség mindig. Nincs annyi óvónő, hogy minden gyerekre megfelelően tudjon figyelni. Legalábbis én eddig azt láttam, hogy minden csoportra, amiben volt mondjuk 20-30 gyerek, maximum 2 óvónő vigyázott. Kérdezd meg nyugodtan, hogy esetleg jöhetnél-e máskor is segíteni, biztosan nem mondanának nemet. :)
2019. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Az elsőnek igaza van. Ezzel, hogy letöltöd a közösségi szolgálatot még nincs vége. Én is jártam önkéntesként oviba, nagyon szerettek és én is szerettem a munkám/őket. :) Szerintem még most a vége felé beszélj a vezetőséggel,- ha jóban vagy az óvónővel-, akkor első körben neki említsd meg, hogy Te továbbra is szeretnél járni heti valahányszor, vagy x napon/napokon. A rendszeresség és annak az x napnak a betartása nagyon fontos, erre figyelj, hogy ne csak akármikor toppanj be, bár nem gondolnám ezt rólad csak leírtam, ez már egy jó pont, mert tudnak veled tervezni.


2. Még egy lehetőség: Még most -hogy az anyukának legyen ideje gondolkodni- valamelyik reggel menj oda az hozzá, és mondd el neki őszintén, hogy te nagyon megszeretted a fiút, és ajánld fel, hogy ha nekik szükségük van segítségre, akkor Te pár órára szívesen vállalnád szabadidődben a gyermek felügyeletét. Adsz egy előre leírt nevet, telefonszámot, hogy azon el tudnak érni, és hátha hívni fognak. Illetve még az utolsó napokban látni fog úgy is az anyuka, van ideje emészteni a gondolatot. Ha hozzáteszed, hogy jelképes áron, mert szereted amit csinálsz, meg diák vagy, habozás nélkül fel fog hívni, ha szüksége van valakire, mert a szitterek csillagászati árakat is képesek elkérni. Azt meg feltétlenül említsd meg neki, ha engedi a beszélgetés, hogy az óvónőktől tud érdeklődni a munkádról. Jaa, még egy dolog. Ha jóban vagy az óvónökkel, kérj ajánlást (refernciát). Elmondhatod nekik, hogy nagyon megszeretted ezt a munkakört, és el tudnád még magad képzelni gyerekek között, és örömmel/köszönettel vennéd, ha írnának pár sort neked/rólad. Ezt utána bármikor fel tudod mutatni/használni/kamatoztatni, ha esetleg úgy döntenél.

Végül sem utolsó, hogy fiú vagy, ez még előny is sok helyen, reméljük az anyukája szemében is, ha vállalkozol arra, amit írtam. :)



Ha bármiben tudok segíteni, nyugodtan írj privátban! :)


28N

2019. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!