Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek nem volt gyerekes...

Szerintetek nem volt gyerekes ez egy felnőtt embertől?

Figyelt kérdés

Legjobb barátom pár hete rossz passzban volt, rossz kedve volt, nem mosolygott, hiába viccelődtünk vele többen is. Elmondta mi bántja, és én őszintén megmondtam neki, hogy szerintem túlmisztifikálja a dolgokat, és ne hisztizzen már annyit. Később megbeszéltük magunk között a többi baráttal az ő dolgát, amit ő kihallgatott és nagyon sérelmezett, hogy kibeszéljük a háta mögött.

Tegnap viszont nagy támogatásra lett volna szükségem, és benne bízok meg a legjobban, elmondtam neki, hogy mi bánt, mi miatt vagyok feszült, ideges és erre csak megvonta a vállát és annyit lökött oda nekem, hogy szerintem túlmisztifikálod és faképnél hagyott. Semmi támogatás, semmi. Nem azt várom el, hogy a kezemet fogja, vagy bármi, de ennyire kicsinyes nem lehet valaki... Ez szánalmas dolog volt tőle szerintem.


2019. máj. 16. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem, tök igaza volt. Te pont ugyanezt csináltad. Ha humora van, akkor épp most még ki is beszél téged a többiekkel.
2019. máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Megérdemled.
2019. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Átadnál a barátodnak egy pacsit a helyemben? Tökéletesen reagált, teljesen igaza volt.

(Remélem, troll kérdés.)

2019. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nem volt gyerekes; valószínűleg neki is ugyanezek az érzések voltak meg, hogy óriási segítségre lett volna szüksége, lelki támaszra, Te meg odalöküd neki, hogy túltolod.


Ha egy apróságot nagyít fel, a legjobb, ah leülsz vele, elmondod, hogy mi lenne a megoldás és ne aggódjon, lehetne rosszabb - ezt alátámasztod példával; mert így látja, törődsz a gondjával, megnyugszk, hogy nem is olyan súlyos a gondja.


Csak egyet tudok érteni az előző hozzászólókkal - megérdemelted a reakcióját.

2019. máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Megérdemelted a reakcióját. Vagy azt hiszed, neked szabad elbagatellizálni mások problémáit? Nem viselkedtél barátként és utána még volt képed segítséget kérni tőle? Én már azon is csodálkozom, hogy egy ilyen reakció után egyáltalán szóbaáll még veled.
2019. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
+1 En is igy reagaltam volna!
2019. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Atyaég, hát ez volt a tökéletesen normális reakció erre. Elviccelted bagatelizáltad a baját, mi több hisztinek nevezted azt ami őt hetek óta bántja...te ezt felnőttes viselkedésnek tartod? Mindezek után még kis is adod szélesebb körnek amit ő bizalmasan elmondott neked, mi a fene? Ez talán felnőttes? Utoljára ilyen a hetedikes lányöltözőben láttam. Majd neked volna szükséged támogatásra hirtelen és elvárod hogy ő ugorjon miután te a többhétig tartó problémáját konkrét kiröhögted?


Te hagytad őt cserben, és árultad el, nem is akármennyire. Lehet neked nem tűnik nagy dolognak az ő baja, de neki az fáj, nem döntheted el helyette, nincs is jogod eldönteni, hogy neki mi mekkora baj lehet.

2019. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!