Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A "barátnőm" kibeszél a hátam...

A "barátnőm" kibeszél a hátam mögött . Mit kéne most csinálnom?

Figyelt kérdés
Na vázolom a helyzetet : 3-4 éves korunk óta jóban voltunk , egy egész alsó osztályon át az 5.-ig félévéig jóban voltunk. Aztán valami változott ... Elkezdett másokkal barátkozni , ami igazából nem is zavart , hisz meg is értem , hogy nem csak én létezhetek számára. Megjegyzéseket tett a kinézetemre , arra , hogy van rajtam pattanás , amiről egyáltalán nem sokat tehetek . Folyton azt mondta , hogy milyen csúnya vagyok , pár barátomat is megsértette , és azért is csúfolt , mert nem szeretek szelfizni , vagy zenére tátogni ( TikTok ) . Aztán betelt a pohár . Egy rossz szót mondtam rá , persze sértődötten megy az anyjához , hogy : Képzeld (xyz) rosszat mondott rám !(xyz= én)Persze ez anyám fülébe jutott , és leüvöltötte a fejemet.Pár hét múlva meghívtak egy pizsama party-ba , ahol megígérték , hogy nem lesz arról szó amit mondtam. Jajj DEHOGY IS .már az első óra után ezt kérdezősködték , hogy miért mondtam ezt rá , de ha azt szóba mertem említeni , akárkinek is ( barátokon kívül ) akkor megkaptam az olyasfajta válaszokat , hogy : Nem rólad van szó ( otthon ) , vagy csak figyelmen kívül hagyták ( otthon + pizsama party ) OK 1-2 hónapig nem foglalkoztunk egymással , aztán újra barátok lettünk , játszottunk online egészen mostanáig :/ . 1 hete , órán filmet néztünk, pont megadott a már tudjuk kinek , hogy az egyik kis "barátnője" mellett ülhessen , először egy kicsit beszéltünk , röhögtünk , és hirtelen elkezdte , a legnagyobb titkaimat elmondani neki , persze arra is ügyelt , hogy lássam ( onnan tudom , hogy kibeszélt , hogy elcsíptem az egyik mondatát). Majdnem elsüllyedtem szégyenembe. Elérkeztünk a mai naphoz , még próbáltam jó viszonyt tartani vele. Tegnap mentünk el filmet nézni , és beugrottunk ruhát venni , találtam is egy tök jó rövid , fekete nacit .Ma felvettem tesihez ,meglátott és elkezdett hangosan kiröhögni . Az igazi jó barátaim , mondták ,hogy jól áll , de aztán többen is mondták a "már úgy is tudjuk ki" barátai közül , hogy idézek : "Kemény vagy ebbe a nadrágba!". Meg ilyenek , és ezt olyan sorrendbe kaptam meg , amerre elment beszélgetni . Ahányszor ezt mondták , annyiszor lett könnyes a szemem , de nem sírtam , mert tudtam , hogy ezzel ő nyerne.

2019. máj. 20. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:

Most látom , hogy az egyik mondatot nem fejeztem be teljesen

:/ Ja meg ha helyesírási hibát találtok , kérlek jelezzétek , hogy ezzel is fejlődjek . Köszi :D

2019. máj. 20. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Ő nem a barátod. Tudom, hogy rosszul érzed magad miatta, mert régi barátság, de felnőttetek, megváltoztatok. Ritka az, mikor valakik a gyerekkorból kinőve is barátok maradnak. Ne stresszeld túl, egyszerűen ahogy nőttetek, ő másmilyen lett, mint te (ez gyakori gyerekkorban, felnőttkorban más, mert akkor már "kész" emberként találkozol és barátkozol másokkal). Ha nem tetszik, megaláz, kinevet, akkor értelemszerűen nem a barátod, és itt az ideje, hogy semmilyen kapcsolatod ne legyen vele. Azt írod, vannak "igazi jó barátaid", töltsd velük az idődet, a kiscsajt meg mellőzd.

Egyébként a leírásod alapján talán önbizalomnövelőnek használhatja a leégetésed, cikizésed - ami azt jelenti, hogy vannak gondjai, de ettől te még nem kell, hogy elviseld ezt. Pattintsd le.

2019. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmit. Tojd le!

Bocsi, de csak a kérdést olvastam el, a többire csak ránéztem, és valami zagyvaságnak tűnt.

Nézd, ezeken túl kell lépned, meg kell szoknod, hogy van ezer-féle ember.

2019. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon fiatal vagy, es tudom nehez lesz de ne baratkozz vele.

Ha folytatni fogod ezt a “baratsagot”, par ev mulva rendkivul ki fog veled szurni valamivel es akkor sirni fogsz. Magadnak teszel szivesseget azzal, ha megszakitod vele a kapcsolatot, egyszeruen ne beszelj vele.

Kamu barat, megalaz teged masok elott. Ilyet igaz barat nem csinal. Nagyon mergezo lany lehet, lehet van valami a csaladjaban, valami tortent es azert tolti ki rajtad a duhet. Na meg, mert engeded. Ne hagyd magad. Ne erdekeljen mit mond, tok szanalmas. Foglalkozz magaddal, masik barataiddal es hogy jol tanulj :) Aztan majd felvetelizel 6-8-ban, es messze kerulhetsz tole.

2019. máj. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja es ne hasznald kifogaskent azt hogy milyen regota ismered! Csak rossz lesz neked ha folytatod a baratkozast vele
2019. máj. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
wow ! 5 perce írtam ki , és már érkezett 4 válasz . Köszi mindenkinek , és nem is értem magamat ezek után , hogy eddig miért nem úgy cselekedtem ahogy eddig is kellett volna ( más szóval csak eddig is lekellett volna Sz@#nom mint régen "1-2 hóbapig" csak most örökre ) Nem fog érdekelni a vélemény , csak a sajátom és a barátaim véleménye , akik ekkor is biztattak és próbálták erősíteni bennem a tudatot , hogy "nem vagyok csúnya" vagy most jelen esetben , "szerintem jól áll rajtad az a nadrág".Buta voltam és csak a negatív , sértő kritikákat vettem észre . Ha meg nem tetszik neki a külsőm , akkor ne nézzen rám .
2019. máj. 20. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd! ;)
2019. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a beszéd! Az igazi barátok sose durvák, sértők, és nem nyerészkednek a szerencsétlenségeiden sem! Max őszinték, de nem nyilvánosan, nem megalázóan! Ha ilyen embert találsz, az a barátod, de a fenn jellemzett csajszi biztos nem!

Legyél a magad barátja, és ne tedd ki magad ilyen alaptalan bántásnak.

2019. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!