Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sértődékeny, önsajnáltató...

Sértődékeny, önsajnáltató barátnő, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a barátnőmel már kb 10 éve jóban vagyunk , de egyszerűen annyira sértődékeny...Múltkor csinált egy digitális rajzot és átküldte messengeren, mondtam neki, hogy én is csinálok hasonlót csak más témában, majd megkérdeztem, hogy mi legyen a téma...Erre egy gyors "nemizgatmentem" kíséretében lekoptatott és erre mondtam neki, hogy köszi a segítséget (persze szarkasztikusan)...Majd kifakadt hogy milyen bunkó tudok lenni ilyenkor...Meg hogy az apját ma műtik és rohan haza hozzá...Itt rögtön bocsánatot is kértem mert kiment a fejemből, hogy mikor fogják megműteni...De hiába kértem bocsánatot csak folytatta, hogy már így is lassan öngyilkos lesz és én erre még csak ráteszek egy lapáttal, majd ezután letiltott...Most hagyjam, hogy lenyugodjon és beszéljek vele személyesen vagy hagyjam az egészet és rajta múljon a barátságunk sorsa?Már kezd idegesíteni a hisztirohamaival de azért a sok szép emlék mégis összeköt minket...Mit tegyek?

2019. máj. 23. 14:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Meg a múltkor készített egy Vlog videót és beletette ahogy vizes hajjal kijövök 1 szál törölközőben a fürdőszobából és szóltam, neki hogy ezt azonnal szedje ki a videóból...Majd ezt elmeséltem egy másik barátnőmnek hogy miket művelt és most meg még a fejemhez vágja, hogy mit képzelek magamról, hogy ezért kibeszéljük a háta mögött... :(
2019. máj. 23. 14:13
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A letiltás durva.

De igazából te sem voltál kedves. Nem hiszem, hogy olyan fontos lett volna azonnal írnia neked egy témát, meg nyilván azért küldte át, mert érdekelte a véleményed, nem azért, hogy közöld, hogy te is csinálsz egyet. És az sem volt kedves, hogy köszi a segítséget. Írásban ez nem jön át, hogy te nem beszólásnak gondoltad.

Szóval te is ugyanolyan hibás vagy. Ő is mondhatja, hogy már elege van belőled a stílusodból. A letiltást erősnek érzem ezért. Ha más konfliktusotok nem volt. Viszont tekintettel a jelenlegi állapotára az apukája miatt, én azért megkeresném,hogy beszüljük meg.

2019. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1: És nem szedte ki belőle?

Akkor minek kell másnak elpanaszolni?

2019. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
jaj, hagyd a pitsaba. csam kinyirja a baratsagotok. nekem is volt ilyen lanybaratom, en nem birtam, azt elkoszontem tole. utalom az ilyen embereket, igazi lelki terroristak
2019. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Elpanaszoltam, mert akkor is amikor közöltem neki, hogy szedje ki a videóból beduzzogott és elkezdett mindenhonnan törölni pl telószámom kitörölte meg ekkor is letiltott messengeren...És azért írtam másnak, mert akkor is ilyen patthelyzetben voltam...Most csak nem hagyhattam volna hogy felrakja bárhova is ezt a videót...Mert letörölni sem akarta...


2, Igen ezt én is beláttam, hogy utólag bunkó voltam én IS de az a baj, hogy most ezt egy kicsit se éreztem erősnek ahhoz képest, ahogy ő szokott velem viselkedni...S

2019. máj. 23. 14:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy ez a törölgetés rendszeres műsor? :D Akkor szerintem hagyd a fenébe.
2019. máj. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tippet!Hagyom,ha akar valamit vagy megkeres személyesen vagy felhív, vagy valami... :)
2019. máj. 23. 14:25
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az elején pontosan min sértődött meg,


"..Múltkor csinált egy digitális rajzot és átküldte messengeren, mondtam neki, hogy én is csinálok hasonlót csak más témában, majd megkérdeztem, hogy mi legyen a téma..."


Ebben mi volt a sértő, hogy sértetten visszaírta, "nemizgatmentem" ?


***


Ha jót akarsz, szerintem fogd és tiltsd le Te is, ignoráld és zárd ki az életedből.


Nem jó a kapcsolat, ahol minden szavadat, cselekedetedet meg kell válogatnod, folyton óvatosnak kell lenned; ez nem barátság így.


Egyszerűen az energiádat szívja, nem ad semmi pozitívat cserébe, próbál húzni lefele.


Ami neki kéne az egy jó terápia, hogy kikászálódjon abból, amiben van; de, ha felajánlod, hogy keressen fel egy szakembert, is sértésnek veszi.


Hagyjad, ő szépen átszáll a követlező áldozatára, akit leszívhat, Te szabad leszel.

2019. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az, hogy az engedélyed NÉLKÜL nyilvánosságra hoz RÓLAD egy felvételt bűncselekmény. Ráadásul a tartalom megalázó.


Te ezért még fel is jelenthetted volna, mert a személyiségi jogaidat sértette. Semmi joga nem volt ezért NEKI megsértődnie...


Nem igauzán tudom megérteni azokat, akik a kérdezőt támadják, de lehet csak azért, mert nekem is volt 2 barátságom, ahol egy idő után már gyomorgörcsöm volt, mert mindent félreértettek, megsértődtek, hisztiztek, lelkileg terrorizáltak.

2019. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erőt fogok magamon venni és megpróbálom kizárni az életemből, köszönöm! :)
2019. máj. 23. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!