Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim, sosem...

Nincsenek barátaim, sosem voltak, késő már?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy fiatalabb koromban nagyon visszahúzódóvá tett az iskolai közösség. Megalázások, cikizések, stb... ez ahhoz vezetett, hogy nem voltak barátaim, nem tanultam meg azokat a viselkedési normákat amiket mas 20 éves kora előtt. Most, hogy kigyógyszereztek a depresszióból és szociális fóbiából már vágyom a társaságra, szeretnék lógni valakivel, beszélgetni, szeretnék barátot.

Feleségem elvileg támogatná a dolgot, dehátbsajna nincs tapasztalatom, nem tudom hogyan hol találjak barátokat, akik tolerálják hogy kvázi bele kell nevelniük a társasági életbe.

Plusz nehezíti a dolgot, hogy Hangony környékit kéne, tehát hogy eléggé helyspecifikus a dolog.

Miket gondoltok ezekről?


25.f


2019. jún. 9. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most se vagy az a nagyon öreg van még idod boven.
2019. jún. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sosem késő elkezdeni barátkozni. Csatlakozz egy társasághoz, csoporthoz a lehetőségeidtől és az érdeklődésikörödtől függően. Pl kezdj el sportolni, túrázni, vagy vegyél részt eseményeken. Ott kezdj el beszélgetni emberekkel és a többi majd jön magétól.
2019. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen még mindig az életed elején vagy.

Én is elég zárkózott voltam sulis éveimben amire az asperger szindrómát is rátett, de igyekeztem barátkozni másokkal. A sok általános iskolai és középiskolai nagy barátságokból alig maradt meg valami (bár a legjobb barátom igen amiért szerencsések vagyunk mindketten). Munkákban szintén alakultak ki ilyen semmilyen, felszínes barátságaim amik szintén nem maradtak meg. Aztán végül a sport révén, 2 éve sikerült rátalálnom a magam társaságára és sok igaz barátra. Neked is ezt javaslom.

2019. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Enyhe asperger és hiperszenzitivitás nálam is megvan.

Sajna nagyon nehéz hétköznapi dolgokba ia belekezdenem. Zakkant vagyok kissé.

2019. jún. 9. 21:38
 5/6 anonim válasza:

Elmeletileg van időd, nekem is mindig ezt mondják, csak sajnos ha az embernek akár ovitól kezdve kimaradt a barátkozás művészete, akkor tizenhuszon évesen nehéz megtanulni, mert nem magától értetődő.


Nem lesz egyszerű, de ha sokat próbálkozol, sikerülhet. Nekem csak nagyon befelé forduló emberekkel ment, de velük ia csak pár hónap erejéig, mert bár ők bármin megsertodhettek, ha nekem esett rosszul valami, egy bocsbammeget se kaptam soha, és ettől fogva nem volt sok kedvem jatszani a mindenoket..


Viszont ha hasonló embereknél próbálkozol, akkor lehet talalsz baratokat, viszont ok valószínűleg szinten nem elnek tul nagy társasági eletet..


19/l

2019. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de én úgy tapasztalom, hogy komolyabb, problémásabb emberekből a legtöbb ember nem kér.

én is ilyen vagyok 31 évesen, elég zárkózott, pesszimista lányosabb fiú (inkább gondolkodásban).


Igaz, én nagy társasági életre nem is vágyom, bőven elég lenne 1-2 olyan ismerős, akikre lehet számítani.

Nekem eddig 2 olyan ismerősöm volt, akiknek bármit elmondhattam.


ergo nem vagy idős, kicsit sem, minden korban baromi nehéz barátkozni. úgy látom, hogy azok a "barátságok", amelyek fiatalon alakulnak, inkább haverságok.

2019. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!