Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudok szabadulni a miért...

Nem tudok szabadulni a miért kérdéstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy barátommal nagyon jónba voltunk, én egy haláleset miatt és a korábbi elnyomott fájdalmak miatt nagyon összeomlottam, sokáig próbált vigasztalni, segíteni, de mindig csak rövid időre sikerült felvidítania. Majd barátnője lett, az egyik kollégánk, és ekkor fokozatosan elkezdett elhanyagolni. Mostanra már épp csak munka miatt beszélünk. Sokszor jól viselem, de mégis hétről hétre visszatér a kérdés, hogy miért? Mit rontottam el, mi volt az a pont amikor túl sok voltam, amikor mát elege lett, mit gondolhat most rólam? Tudom, hogy nem azzal kéne foglalkozni, hogy mások mit gondolnak rólam, és általában ez megy is, de itt most egy számomra fontos személyről van szó, aki érzelmi falat húzott közénk, és azóta időről időre kiakadok ezen. Neki már pont ezért be se merem vallani, tudom hogy borzasztó creepy is lenne, hogy még mindig ezen pörgök, illetve pont amiatt, hogy személyes témák kikoptak közülünk, már szinte lehetetten úgy felhozni, hogy ne legyen nagyobb gond. Szeretnék felszabadulni ezalol, mit tegyek?
2019. jún. 21. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Felejts el!
2019. jún. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

*Felejtsd el!

2019. jún. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan mindenféle kapcsolataikat leépítik, ha lesz párkapcsolatuk.
2019. jún. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért beszélünk a másikkal, mert jólesik. A barátságnál van egy pici tűrés határ, ahol idegesítőek lehetünk valamilyen szintig, anélkül hogy ez a kapcsolat megromoljon.


Valószínűleg túllépted ezt a határt és olyan szinten munkának érezte már a vígasztalásodat, hogy megelégelte.


Ennek nagyon nincsen más oka és ha tovább fírtatod a dologkat, hogy beszéljétek meg ... csak mélyebbre ásod magad.


Az a legjobb ha számára élvezhetővé teszed a beszélgetéseket újra.

2019. jún. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem egy pont volt, ahol elrontottad - ilyenkor a barátság leépülése fokozatos.


Amikor felvidított, az ideiglenes volt; mivel nem kaptál szaksegíséget vagy az nem volt hatásos vagy nem ment még elég ideig, ezért nem nagyon tudtál az ő támogatásával is fokozatosan talraállni.


Annyit látott, hogy kvázi ugyanazt mondja már huszadszorra el, ugyanazt a vígaszt, amitől erőre kapsz és összeomlasz.


Ez nem adta meg neki azt a jó érzést illetve keltett benne egy kis rossz érzést, hogy, mintha a falnak beszélne.


Emellett egy egészséges barátságban nem csak adnak energiát, de kapnak is; ő pedig azt érezhette, hogy adja és adja az energiáját, de nem viszonzod.


Ezért is fáj ennyire Neked, hogy ő most hátralépett, falat kezdett el húzni - Neked szükséged van az energiájára, neki pediug nem vonzó egy olyan kapcsolat, ami lehangolja és az energiájából vesz el.


Ez nem azt jelenti, hogy rossz vagy és szégyelld magad, csak meg lehet érteni a barátnpdet is.


Javaslom, ne nagyon próbáld most menteni a kapcsolatot; elvégre azért vágysz erre, hogy ott legyen támaszodnak és adjon energiát (persze nem tudatosan).


Adj neki teret és vedd fel a kapcsolatot pszichológussal - próbáld vele feldolgozni a gyászt; azzal a rossz érzés, hogy nincs ott a barátnőd is kezd majd szépen lankadni.

2019. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!