Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyetemi barátságok megmaradha...

Egyetemi barátságok megmaradhatnak?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemmel, jövőhéten költözök ki a koliból. A legjobb barátnőmmé vált szobatársamtól el kell köszönjek, mert ezentúl 120 km lesz köztünk, többet nem fogunk naponta találkozni. Próbáltuk megoldani, hogy közelebb legyünk egymáshoz, de végül mindketten a lakóhelyünkön találtunk munkát.


4 év töretlen barátság, rengeteg jó emlék, és most azt érzem, hogy ennek vége. Valamiért félek, hogy ez meg fog szakadni. Eltérő beosztás, újabb ismeretségek, barátok, ritkuló beszélgetések......

A gimis “örökbarátaim” is elmennek már mellettem az utcán.


Valóban igaz az, hogy az egyetemi barátságok nehezebben szűnnek meg?


2019. jún. 23. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek sajnos megszűntek, egy emberrel tartom még a kapcsolatot a tobbiek csak itt ott írnak rám vagy én rájuk de az is abba fog majd maradni.
2019. jún. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általános iskolás osztálytársaiddal tartod a kapcsolatot?

És a középsulis osztálytársaiddal, évfolyamtársaiddal?


Na, ugyanerre számíts most egyetem után is.

2019. jún. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő.


2 embertől függ egy kapcsolat.

Ha egyoldalúvá válik felesleges tartani.


S egy ilyen helyzetben fogod megtapasztalni, ki az igaz barát!


De manapság olyan ritka, nem is gondolnád.


Attól nem lesz valaki igaz barát, csakmert össze vagy vele zárva s megvagytok egymással/egymás mellett 😉

2019. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem szinte egytől egyig megszűntek.


A többséggel nem is beszéltem vagy 5 éve, mióta végeztek és elindult az életük. Van 1-2 haver akik nagyon ritkán érnek rá, nem is keresem én sem a társaságukat. 1-2 olyan van, akivel rendszeresen találkozom, ott a közös munkakör, közös érdeklődés ami működik. De az is meg fog szűnni, mert elköltöznek vidékre.

2019. jún. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Gimis legjobb barátommal gimi után nem is beszéltem kb.


Egyetem után párhavonta összeüllnek a baráti társaságaink, elmegyünk szórakozni(bowling, billiárd, túra, akár ivás). Pedig van aki messzebbről jön, van aki már az asszonyt is hozza.


De napi szinten a legtöbbel nem szoktuk tartani a kapcsolatot, ha más városban élünk

2019. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a gimiből és az egyetem(ek)ről is vannak barátaim. Van, akivel szinte naponta, mással hetente-havonta beszéltek, és van két olyan barátom is, akik igen messze laknak, évente egyszer ha találkozunk, de mégis barátoknak érezzük egymást, ha találkozunk, „ugyanott folytatjuk a beszélgetést, ahol abbahagytuk”.

Az, hogy kivel milyen gyakran beszélek, nem azt tükrözi, hogy mennyire kedvelem.

2019. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!