Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Különc, elvont gondolkodású,...

Különc, elvont gondolkodású, művészlélek, kultúrarajongó emberek! Hol és hogyan találtatok barátokat?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok. A legtöbb emberrel nem igazán találom meg a közös hangot, ám ha nagy ritkán hozzám hasonlókat ismerek meg, velük bármeddig el tudok beszélgetni anélkül, hogy gondolkodni kelljen, mi legyen a téma. Ilyen a legjobb barátom, ilyen volt az exem, de még inkább egy másik nő, akivel sajnos nem jött össze a párkapcsolat.


Olyanokkal tudok jól kijönni, akiben hozzám hasonlóan van valami gyerekes spontaneitás, játékosság, kíváncsiság, érzékenység, ám mindehhez társul egy jó adag intellektualitás és kultúra iránti rajongás is. Mint Holden a Zabhegyezőből vagy Esti Kornél. :D Aki nem furán néz, ha random eszembe jut, hogy menjünk ki a Ligetbe, üljünk le a fűre, és beszélgessünk, olvassunk satöbbi, hanem azt mondja: "induljunk!", majd másnap ő áll elő egy hasonló ötlettel. Aki nem gondolja azt, amit a legtöbb mai, nyugati ember, hogy a kényelem tesz boldoggá minket, ezért például eljön velem sátorozni akkor is, ha kevésbé lesz kényelmes, mintha 4 csillagos hotelben bérelnénk szobát. Akinek nem a pénz és a karrier az elsődleges, hanem hogy szeresse, amit csinál, és hogy éljen.


Ha valaki úgy érzi, hasonló a leírtakhoz, várom a tapasztalatait: hol és hogyan találta megfelelő barátokat, párt, közösséget.


Amúgy írtam már ki hasonló kérdest a Felnőtt párkapcsolatok kategóriában is, de közben rájöttem, hogy nem csak azt keresek, mert bár néhány emberrel összehaverkodtam mostanában, annyira egyikkel se sikerült megtalálnom a közös hangot, mint a legjobb barátommal, aki viszont már több száz kilométerre lakik tőlem.

Az ideális egy ilyen emberekből álló társaság lenne, de megelégszem a kevesebbel is. :D


2019. jún. 23. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én olyanokkal beszélgetnék akik szeretnek olvasni.
2019. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Jó a kérdés, anno én is szerettem volna tudni, de nem jött össze. Most meg már le vontam a tapasztalatot, hogy számomra nem lehetséges.

Esetleg hasonló érdeklődési körben, helyen... passz.

2019. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Talán a ligetbe :D

Én amúgy interneten az évek során olyan emberekeket, akik például szintén írnak és aztán egész jókat tudtunk dumálni. Évek szintjén.

De ez véletlen alakult így.

Nem tudom, hogy tudatosan hogy mennyire lehetséges ilyen embereket megismerni.

2019. jún. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kereshetnél valami olvasóklubot, vagy hasonlót, hátha normális emberek vannak.

Valamilyen művészeti szakkör sem hülyeség.

Ismerkedésben félénk vagy egyébként?

2019. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én pl. nem rajongok különösebben semmilyen kultúráért, művészetért, elég egyszerűnek tartom magam, mert nincsenek annyira konkrét érdeklődési köreim. Viszont különcnek, elvontnak bátran nevezném magam.
2019. jún. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok ahhoz mint amit le írtál, de nekem nem sikerült még ilyen barátokat találnom sajnos. Én sem nagyon tudom hogy hol keressek.
2019. jún. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Én egy elég fura szerzet vagyok, mindig is kilógtam a sorból, álomvilágban éltem, soha semmi nem érdekelt, ami mainstream, animés lettem 13 évesen, a legjobb barátnőmmel csak annyi közös van bennünk, hogy bármiről tudunk dumálni, romantikus alkatok vagyunk, de amúgy ő reálos én humános vagyok, pszichológusnak készülök és a pszicho szakon kívül egyetlen barátot se sikerült szereznem egyetemen, mert bár kijöttem emberekkel, mindenkinek megvan a maga társasága, nem tudtuk fenntartani a kapcsolatot. Igazából a pszichos barátaimmal se nagyon hasonlítunk. Egyfelől én szeretem, hogy mások vagyunk a barátaimmal, másfelől nehéz is így hosszútávú kapcsolatokat fenntartani, mert most fizikailag közel vagyunk, de később megyünk jobbra meg balra, és onnantól biztosan egyedül leszek és félek. Apa se talált felnőtt fejjel egy barátot se. :( Mondjuk én a kapcsolatépítésben és fenntartásban nagyon nem vagyok jó. Akikkel összebarátkoztam, velük természetesen ment, nem kellett erőltetni, nem tudom, hogy találtunk egymásra, de ment. Mintha tudattalan éreztük volna, hogy működni fog. ;)


Sajnos a párkeresés terén még nem volt szerencsém ebben a kérdésben. Így, hogy nehezen barátkozom, férfiakkal még nehezebb. Pedig mindig voltak fiú barátaim, de velük ketten, mindkét oldalról sosem gondolkodtunk el, hogy több is lehetne. Az egyoldalú meg nagyon fájdalmas, amikor elutasítottam a barátom közeledését, az rosszabb volt, mint amikor valaki velem nem akart összejönni. :( Most próbálkozunk egy barátommal, de igazából szerintem mindketten érezzük, hogy nem lenne ebből szerelem, meg kapcsolat, hiába a testi vonzalom, hogy azonos intelligencia szinten vagyunk, ő is animés, ha nem jön, akkor nem jön az érzés. Udvarlás meg gyakorlatilag nincs, ugyanúgy viszonyulunk egymáshoz, mint eddig, csak most vannak azok az extrák... 0 romantika, amire viszont nagyon vágynék. És a legrosszabb az egészben, hogy ha egyszer véget vetünk ennek (mert vége lesz) akkor ennek a barátságnak is oda. :( És ő képes lenne folytatni velem a barátságot szex után is... én biztos nem. Hogy nézzek a szemébe azok után, hogy mindent felfedtem előtte, de egyszer majd egy részem megint be kell zárjam előtte? Sosem értettem, hogy képesek erre emberek, de hát mindenkinek más koncepció van a fejében a "barátság-extrákkal után megint barátság" helyzetről, részemről nem menne.

2019. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindig ilyen barátokat kerestem. Ha művészeti suliba mentem volna most tuti sok ilyen barátom lenne:D

Pont ilyen kis programokat akartam nyárra, csak sajnos nem volt kivel.

16 éves lány vagyok, ha nem zavar a korkülönbség írj!!:-)

2019. aug. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!