Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vegyem fel a kapcsolato...

Hogyan vegyem fel a kapcsolatot egy régi baráttal, aki facebookon letiltotta az üzeneteim? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Még régen sokat zaklattam, emiatt tiltott le. Elfogadtam, mert régen nem voltam valami tisztelettudó vele szemben és folyton hívogattam stb. megértem, hogy felidegesítette. Legutoljára 1,5 éve találkoztunk, de szeretnék vele beszélgetni facebookon, mert nem nagyon fogunk találkozni. Mit tegyek?

2019. júl. 3. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhm.. tartsd tiszteletben a döntését és hagyd békén? Engedd el, mert nem fog túl sok jót szülni, ha megint elkezdesz rá akaszkodni. Egyértelműen nem kér belőled.
2019. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi. Rendben
2019. júl. 3. 19:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha megesik. Tudom, hogy nehéz elengedni, de van hogy az a jobb megoldás, még ha fájó is.

Tanulj az esetből, legyél jobb ember, és a következő kapcsolataid (akár baráti, akár partner) ne szúrd el a régi hibáiddal. Ennyit tehetsz.

S ha a hasznodra válik végül az ez által szerzett tapasztalat - ne bánd, hogy így történt. :) (ami nem egyenlő azzal, hogy vállat vonsz rajta, de rossz érzések nélkül teszed az emlék-polcodra a történetet)

2019. júl. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából sok ismerősöm ismeri, de őket ezzel nem akarom csesztetni, hogy kérjék meg, stb.
2019. júl. 3. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt nem is szabad, az gyerekes lenne. De hé, nézd a jó oldalát: legalább tudhatod nagy vonalakban, hogy hogy megy a sora. Egy fokkal jobb, mintha teljesen elvesztetted volna vele a kapcsolatot.

Na meg... így még arra is van esély, hogy egyszer valahol összefussatok véletlen, nem? Akkor majd meglátod élőben a reakcióit, és ha van még dolgotok egymással, az akkor ki fog derülni. :)

2019. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor akár, ha élőben találkozom vele, akkor bátran kezdeményezhetek beszélgetést, vagy inkább hagyjam?
2019. júl. 3. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan!

Nyilván köszönnél neki - nagyon figyelj oda (de ne gondolt túl!!), hogy miként viselkedik, milyen arcot vág, mit üzennek a szemei (ez a legfontosabb), amikor meglát. Az alapján el tudsz indulni.

Ha úgy ítéled meg (vagy netán pont hogy ő kezdeményez, még ha ilyen álságos, kényszer-beszélgetést is), hogy nem kívánt azonnal a halálba téged, beszélgessetek. Ne menj bele komoly témákba, csak ilyen is könnyed csevej. Mint bárki mással. Aztán majd alakul valahogy. Ha adódik rá alkalom és négyszemközt maradtok, rákérdezhetsz, de csak ha nem leszel tőle tolakodó, hogy mennyire van elege belőled, vagy valami. Ezt igazából nem lehet előre tanácsolni, majd ott és akkor adja magát a lehetőség -vagy épp nem. Egy biztos: semmit se erőltess, mert az nagyon nagy hiba.

Aztán vagy beszéltek még, vagy nem. Ne görcsölj rá. Ha elengeded magadban és lezárod ezt az ügyet, sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nyitottabban viselkedne irántad akkor ha véletlen találkoznátok. Ha még érzi rajtad a régi éned, biztos hogy azonnal fejjel a kukába állít. Úgyhogy csak okosan.

Már ha találkoztok még valaha egyáltalán - ezt se szabad erőltetni, bízd a véletlenre.

2019. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy inkább azt az embert töröljem az emlékeim közül?
2019. júl. 3. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Személyesen oda mész bocsánatot kérni, aztán tőle függ...

Ha nem akar, akkor hagyd békén végleg...

2019. júl. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább nem erőltetem, mert ez már régen volt, ha újra barátok lennénk akkor sem lenne olyan mint régen. Már elváltak útjaink, azt a barátot elvesztettem. Majd találok helyette másikat
2019. júl. 8. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!