Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek mit jelent a baratsag?

Nektek mit jelent a baratsag?

Figyelt kérdés

Kit neveztek baratnak? Hanyszor talalkoztok hetente? Miket csinaltok egyutt?

Ha ellenkezo nemu a barat, akkor miket csinaltok?

Eletkort is irjatok legyszi.


2019. júl. 4. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig, minden körülmények között, oda-vissza számíthatunk egymásra. Azt hittem volt ilyenem, de 10 év után kiderült, hogy mégse.
2019. júl. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bízunk egymásban, számíthatunk egymásra, nyitottak és őszinték vagyunk egymás felé, van közös érdeklődési körünk vagy hasonló kapcsolódási pontunk. 10-15 éves barátságokról van szó, egyikükben sem csalódtam soha. Miket csinálunk együtt? Ez a lehetőségektől függ. Amikor mindannyian egy városban éltünk, könnyű volt heti 1-2 alkalommal összefutni egy kávére/pár sörre, elmenni szabadulószobába, kirándulni, kiállításra, moziba, stb, most a legtöbbükkel messze élünk egymástól így évente egy közös nyaralás és évente 2-3 látogatás/találkozás fér bele a legtöbbükkel. A közelebb élőkkel gyakoribbak a közös programok, elmegyünk enni, inni, elutazunk együtt egy hétvégére, túrázni megyünk, koncertekre járunk, fesztiválozunk, színházba/moziba megyünk, mikor mi.. Néha társaságban, néha ketten, annyira nem számít. Női és férfi barátaim is vannak, de semmiféle különbség nincs a kettő között, miért is lenne?

32/N

2019. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mákostésztaextrákkal ***** válasza:
A barát számomra az,akire mindig számíthatok és aki mindig számíthat rám.Mindig meg tudjuk beszélni a dolgokat,sose tartjuk magunkban,ha valami bánt a másikkal kapcsolatban.Képesek vagyunk elfogadni a másikat a hibáival együtt is.Nem hagyjuk cserben,amikor az xarban van.Nem mondunk le róla minden egyes felmerülő nehézségnél.Akkor is maradunk,ha mások mennek az életéből.Építjük egymást.Nem akarjuk a másikat szenvedni látni.Soha.Megbecsüljük.Hűségesek vagyunk egymáshoz.Nekem ezt jelenti.Csak sajnos a mai világban a hűség nem divat.Sőt,sokak szemében még taszító is.
2019. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő nagyon. Egyik kollégám pl nagyon nyitott és ő az egész irodát a barátainak nevezi, lévén 45 órát a héten eltölt velünk. Így feltétel nélkül mindenki a barátja.


Számomra a barát az, akivel le tudok ülni és el tudom mondani, mi van velem, meghallgat, tanácsot ad és ez igaz fordítva. El tudunk menni ide-oda és megélünk olyan dolgokat, amikből később lesznek a közös anekdótáink, amiket röhögve mesélünk másoknak vagy amikre vissaemlékszünk. Napi szinten valahogyan kapcsolatba lépóünk, de azért tiszteletben tartjuk, ha a másik nem ér rá. Vannak rossz pillanataink (összevesuzések persze), de képesek vagyunk azon túljutni.

2019. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Kit neveztek barátnak?"


Az előző válaszolók ezt nagyon jól körülírták, úgyhogy csak őket tudnám ismételni.


"Hányszor találkoztok hetente?"


Ma már csak egy olyan illető van, akivel ugyanabban a városban lakunk, vele legalább heti egy találkozót össze szoktunk hozni. Mindenki mással örülök, ha legalább havonta egy alkalmat össze tudunk egyeztetni. Sajnos nem köt már össze minket napi szinten az iskola, mint egykor.


"Miket csináltok együtt?"


Rengeteget beszélgetünk, iszogatunk, billiárdozunk, moziba megyünk, koncertekre megyünk néha ott alvós estéket tartunk egymásnál, ilyesmik.


"Ha ellenkező nemű a barát, akkor miket csináltok?"


Pont tegnap találkoztam a két lánybarátom közül az egyikkel. Májusban láttuk egymást utoljára. Elmentünk hambizni, utána benyomtunk egy fagyit, majd eljöttünk ide hozzám és megbontottunk egy üveg bort. Közben pedig végigbeszélgettük az egész délutánt, hogy kivel mik történtek a legutóbbi találkozás óta.

Egyébként nagyrészt ugyanazokat szoktam csinálni, mint az azonos nemű barátaimmal. Szerencsére vagány, mindenre nyitott lánybarátaim vannak, nem ilyen kényes, cukimuki kisasszonyok :D


25/F

2019. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom. Jo valaszok.

Csak azert kerdeztem, meet elbizonytalanodtam es ugy latsxik, hogy jogosan.

Haverjaim vannak nem baratok.

2019. júl. 4. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs sajnos igaz barátom... fiatal lány vagyok és a krombeli lányok eszméletlen kétszínűek és még sorolhatnám... fiú haverjaim társaságát jobban élvezem...
2019. júl. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy volt, akit annak neveztem. Mikor egy házzal odébb lakott, volt, hogy napi 2x is találkoztunk, vagy együtt is aludtunk elég gyakran. Mindent együtt csináltunk. Ha nagyobb távolság volt köztünk is legalább 2 hetente megoldottuk, akkor több napot nálam volt.

16 évig voltunk barátok.

20 hónapja nem találkoztunk, és másfél éve nem beszélünk. Sajnos ez már így marad, és nincs más helyette. Nagyon úgy érzem, nem is lesz. A többiek csak felszínes ismerősök...

2019. júl. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!