Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a barátnőmmel, az...

Mit tegyek a barátnőmmel, az én hibám?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmmel már rég óta ismerjük egymást, nagyon jóban vagyunk, mindent megbeszélünk,már olyan mintha tesók lennénk, legyen a neve Anna. Van egy másik barátnőm is, akivel nem vagyok ilyen jóban, de szoktunk találkozni és nyáron több napot nála töltök, legyen a neve Emma. Na Emmának 2 pasija van és nekem ez elsőnek fura volt, de aztán megszoktam. Mint mondtam Emmával nem mindig vagyok jóba ezért szoktan mesélni róla Annának. És azt is elmondtam Annának hogy több pasija van Emmának. És ő lenézte, meg olyanokat mondott Emmáról hogy milyen gáz meg hülye. És nekem ez rosszul esett, mert azért csak a barátnőm Emma is. Az én hibám mert én mondtam el Annának ezt az egészet, amihez igazából nincs is köze, de meg van szokva hogy mindent elmondunk a másiknak. Szóval már bánom hogy ezt elmondtam neki. Azt hittem egy idő után elfelejti, de nem. Már többször felemlegette és nekem ez mindig rossz. Nem akarom Emmát kibeszélni. Hogyan érjen el hogy Anna tisztelje Emmát annak ellenére hogy neki nem fekszik ez a több pasis életmód.
2019. júl. 8. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tiszteled Emmát azzal hogy kiteregeted a szennyesét szép szóval kibeszéled. Egyébként a legegyszerűbb az ha megmondod neki hogy zavar hogy róla van szó és hogy ne legyen téma többet ha már úgyis az őszinteségedről vagy híres.
2019. júl. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Egyetértek #1-el.


A jövőre nézve meg ne csinálj olyat, amit nem szeretnél, hogy veled csináljanak.

Neked jól esne, ha lenne valami fura szokásod, titkod, akármi, amit Emmának elmondanál, és ő elmondaná valakinek?


Franc tudja, Anna kinek mondta el, mert ezek szerint szeret pletykálni, kibeszélni és szidni másokat. Az a két pasis sztori már akárhol lehet. Ne mondd, hogy nem olyan fajta, ismered - ismerted eddig is, mégis meglepett azzal, hogy ennyire szereti szidni Emmát. Könnyen kikerülhetett már. De még ha nem is Anna az, aki elhíreszteli, elég elmondania egy olyan embernek, aki megteszi. Így megy ez a pletykálkodás... Láttam már akcióban.


Jól esne ha nem csak elmondaná Emma valakinek azt, amit te nem szeretnél elhíresztelni, de az a valaki esetleg tovább terjeszti, és valahogy híre megy a dolognak? Ne adj Isten, hatással lesz a társasági életedre, vagy mások is pletykálni kezdenek rólad, kiközösítenek?


Most nem rád ijeszteni akarok, hogy tönkre tetted Emma hírnevét vagy kapcsolatait, helyét az iskolában, stb. Csak szimplán kicsit rá akarlak ébreszteni arra, hogy egy ilyen húzás milyen következményekkel járhat. Könnyebb mondani, mint csinálni, de legközelebb először gondolkodj és utána cselekedj, ha ennyire szeretsz pletykálni (és mindeközben ennyire érdekel az ember, akiről pletykálsz). Tudom, hogy kicsi dolgoknak tűnnek, de az emberek szeretnek beszélni, lehúzni és kiközösíteni másokat, egy kis dolog nagyon naggyá nőheti ki magát - főleg ha valami olyanról van szó amit a többség elítél, furának tart (2 pasi - ebben az esetben nem csak olyanokat fognak mondani róla, hogy gáz meg hülye.)


Szerintem amellett hogy megkéred Annát hogy hagyja abba és maradjon köztetek a dolog az lenne a minimum, hogy megkérdezed, elmondta-e valakinek a dolgot; ha akkora barátnők vagytok, úgyis bevallja, ha tovább adta.

Mert ha már kikerült, akkor azért jobb lenne Emmának tudni róla, hogy készüljön, visszahallhatja mástól, esetleg valaki felhozhatja egy vita során, vagy valami.

De még ha nem is került ki akkor is illene elmondanod Emmának, hogy te bizony kibeszélted.

Elvégre így tisztességes, ő olyannak gondolt, akiben megbízhat, aki tud titkot tartani, de nem vagy olyan, megérdemli, hogy tudjon róla és a jövőben így mondja el vagy ne mondja el a titkait.


És igen, lehet, hogy Emma azután nem feltétlenül akarja majd keresni a társaságod, de szerintem az a minimum, hogy őszintén elé állsz és felelősséget vállalsz azért, hogy kibeszélted.

Még így is lehet, hogy meg tudod menteni a kapcsolatotokat, ez Emmától függ. Az őszinteség és egyenesség már eleve egy plusz pont, hogy tőled tudja meg, nem mástól hallja meg, és úgy jut vissza hozzád. Ha tényleg bánod a dolgot és őszintén meg tudod ígérni neki hogy nem fordul elő többet, akkor meg lehet, hogy meg is bocsájt. De mondom, ez Emmától függ.

Sok sikert!

2019. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindkettőtökkel, nagyon megbántam és soha nem csinálok ilyet. Nem szoktam pletykálni, ezenkívül nem fordult elő ilyen soha. Nagyon bánom, de visszcsinálni nem tudom.
2019. júl. 9. 09:36
 4/5 anonim válasza:

Talán kicsit túl keményen fogalmaztam veled kapcsolatban. Bocsánat. :)


Jó látni, hogy te is érzed a dolog helytelenségét és bánod is. Ez mindenképpen jó jel :)


Szerintem mindenképp beszélj Emmával, mondd el neki őszintén, hogy téged ez hogy érintett és mennyire bánod. Akár még egy szép barátság is lehet belőle ha Emma megbocsát, hisz őszintén bevallottad neki hogy hibáztál és bocsánatot akarsz kérni. Ez meg egy értékes tulajdonság egy barátban.


Újfent sok sikert és szép napot!


#2 voltam

2019. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2019. júl. 9. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!