Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok közötti féltékenység...

Barátok közötti féltékenység mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ez abban a félben születik meg, aki féltékeny? A féltékeny fél önbizalmára vezethető vissza?


Továbbá szeretném kérdezni, hogy a hármas barátságok miért nem működnek általában?


2019. júl. 10. 23:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A leírásban szereplő első kérdés kicsit értelmetlenül hangzik, de lehet csak én nem értem.


A második kérdésre a válasz: igen, van benne valami, amikor valaki féltékeny, úgy érzi, hogy elveszít egy olyan valakit, akire támaszkodhat nehezebb szituácókban, meg úgy általában bármikor (és itt a támaszkodást nem rossz értelemben írtam)

Az is közrejátszik, ha az adott embernek nincs másik mély barátsága. És emiatt fél elveszíteni azt az egyet is.


A hármas barátságok viszont egyszerűen azért nem működnek, mert nincs olyan, hogy mind a három ember mind a háromhoz ugyanolyan mértékben tud alkalmazkodni. A 3 közül valamelyik kettő kicsivel úgyis "közelebb kerül egymáshoz". Azzal, amelyikkel jobban megtalálja az összhangot.

Ebben az esetben nagyon vékonyak a határok. Lehetetlen örökké fenntartani az egyensúlyt a 3 ember között. A 3 közül elég csak egy pici megingás a másik kettő felé. Pl. egy hármas talit az egyik lemond egy rossz kifogással. Ez már "rést üt a pajzson" és el is billen a mérleg. Onnantól kezdve meg van az alapja annak, hogy szépen lassan az az ember "kevésbé számít". Főleg ha többször fordul elő.

2019. júl. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!