Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak? A legjobb...

Mit csináljak? A legjobb barátnőm teljesen elhanyagol az új barátai miatt.

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm összebarátkozott pár új lánnyal az egyetemen és azóta hanyagol miattuk. Az egyik barátnője ráadásul egyike azoknak, akik pár éve szerencsére sikertelenül el akarták érni, hogy a barátom szakítson velem. Alig keres, ha én keresem, van, hogy napok múlva válaszol csak. Már többször előfordul, hogy megbeszéltük, hogy találkozunk, de valamilyen indokkal mindig lemondta, legtöbbször azzal, hogy fáradt és pihen. Ha tényleg fáradt lenne azt természetesen megérteném, de volt már nem egyszer, hogy amikor állítólag otthon pihent, mert magas volt a vérnyomása és rosszul volt, akkor sütizni volt az új barátnőivel, amiről ki is tettek képet. Ezt egyébként úgy mondta le, hogy a megbeszélt helyen vártam már kb 10 perce. Meg olyan is volt, hogy írta is, hogy azért nem volt ideje, mert velük volt (akkor mellékesen amikorra már régebben megbeszéltük, hogy találkozunk). Már beszéltem erről vele, hogy rosszul esik, meg hogy ha már megbeszéltük, hogy találkozunk, akkor ne mondja már le miattuk, pláne ne így, de megsértődött. Azt mondta, hogy neki ez nagyon bántó,hogy ezt mondom. De amikor meg egyszer én mondtam neki egy programra, hogy ne haragudjon, de most a párommal lennék, mert azt már hamarabb megbeszéltük vele, hogy találkozunk, akkor megsértődött és ezzel sokszor érvel, hogy emiatt ő úgy gondolja, hogy nincs kedvem vele menni. Nekem is vannak az egyetemen új barátaim, de nem hanyagolom sosem sem miattuk sem a párom miatt. Mit csináljak? Hagyják a fenébe egy 7 éves barátságos? Megfordult az is a fejemben, hogy esetleg az a lány beszéli tele a fejét, hogy ne barátkozzon velem, aki szét akart minket a párommal választani pár éve bosszúból, amiért nem sikerült, de az egy egyetemistától már nagyon gyerekes viselkedés lenne.

2019. júl. 17. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek életreszóló barátságok, az emberek jönnek-mennek, ahogy az élet éppen kiadja. Ha ennyire semmibe vesz, hogy már a megbeszélt időpontban lemondja egy hazugsággal, miközben jól el van a haverjaival, majd utána még ő sértődik meg, akkor neki szerintem már nem fontos ez a barátság.
2019. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ideje a "legjobb" jelzőt törölni a barátnőd elől...
2019. júl. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy voltunk egy buliban barátommal meg még pár emberrel (ő is ismeri mindegyiket) és hívtuk őt is, hogy jöjjön nyugodtan, azt írta késik kicsit, ott találkozunk, aztán meg megjelent az új barátaival és amikor akartunk hozzá odamenni, elfordította a fejét meg velük volt egész este, hozzám sem szólt abszolút, aztán meg még azt mondta, hogy neki nagyon rosszul esett az, hogy a barátom baráti társaságával beszélgettem, nem vele.
2019. júl. 17. 08:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak játssza az eszét, bemutatja, hogy már tök jól elvan nélküled is.
2019. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizonyára már részletesen be is számolt a kedves új barátaink arról, hogy te mekkora egy szemétláda vagy.
2019. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még az is kevésbé esne rosszul, ha mondaná őszintén, hogy ne haragudj, új barátai vannak, velem már nem akarja tartani a kapcsolatot. De ez így ilyen formában nagyon rosszul esett, főleg, hogy még engem állít be szemétnek.
2019. júl. 17. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Ideje pontot tenni ennek a “barátságnak” a végére, mert ezt már nem is lehet annak nevezni. Többször is beetetett már, amikor szóltál, még ő volt megsértődve, rendszeresen hisztizik, mire vársz még? Nem lesz jobb, nem érdemli meg, hogy teperj érte.
2019. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok... Mi lett a vége a dolognak? Végleg megszakadt a barátság vagy idővel javult a helyzet?
2023. aug. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azóta már férjhez ment és megígérte, hogy én leszek a tanúja, de az új barátnőjét kérte fel végül. Nekem nem is szólt, csak két héttel az esküvője előtt, hogy ja egyébként ekkor lesz és ha ráérek, menjek. Két nappal előtte szólt, hogy ja amúgy a barátom is meg van hívva, ha akar, jöjjön. Hát két nappal előtte már nyilván nem tudott szabadságot kivenni. Én is úgy volt, hogy nem tudok menni, csak az utolsó pillanatban szóltak, hogy mégis elengednek. Megpróbáltam megbeszélni vele normálisan, de még ő játszotta folyamatosan a sértődöttet. Még az anyja is lemart, hogy nincs igazam, csak a kiscsajnak nagyon sok dolga van meg nagyon sűrű az élete és azért ilyen. Úgyhogy már egyáltalán nem beszélünk, csak havonta egyszer találkozunk, mert ugyanott önkénteskedünk. Olyankor játssza az anyja meg a férje előtt az agyát, hogy ő milyen szuper jó barátnő, hogy én tűnjek a szemétnek, aki őt megsérti. :(
2023. aug. 14. 21:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Kitartást neked. Remélem, hogy azért sikerül olyan emberekkel körülvenned magad, akik értékelnek és új barátokat szerezned, akik ilyet sosem tennének veled. És nagyon köszönöm, hogy leírtad.. remélem nekem kicsit +vabban alakul, bár nem tudom. Néha úgy érzem csak a múlt köt össze... Az új barátait egy klubbol szerezte, ahol elkezdett dolgozni. Régen sok közös hobbink volt, de úgy érzem ez az új munka hatással van a személyiségére is és már nem tudok ezzel az értékrenddel azonosulni. Nem tudom mit tegyek. Nem szeretném őt megváltoztatni csak lehet már nem én vagyok az, akire szüksége van. Ha pedig azt mondanám, hogy ez nem feltétlenül jó irány én lennék a rossz, hogy nem támogatom és biztos csak irigykedem az új barátaira:(
2023. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!