Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan találjak igazi barátokat?

Hogyan találjak igazi barátokat?

Figyelt kérdés

Igen, a többi tízezer ugyanilyen kérdés után én újra kiírom ezt a kérdést, magamra vonatkoztatva.


24 éves fiú vagyok, igazából néhány apróságtól eltekintve rendben van az életem. Vannak barátaim és kapcsolatom is, de valahogy mégis egyedül érzem magam. Jó lenne valaki aki képes megérteni az érzelmeimet és a gondolkodásmódomat, mert jelenleg nincs senki, akivel úgymond egy hullámhosszon vagyunk. Introvertált személyiségem van, de ez kívülről talán nem mindig érezhető, viszont belül én nagyon érzem. Nem feltétlen introvertált embert keresek barátnak, szóval ez nem kritérium. Hol érdemes olyan igazi barátokat keresni, mondjuk érdeklődési kör mentén? Vagy hogyan érdemes ilyen barátságot kialakítani?


Itt nem sztereotípiákra vagyok kíváncsi, hogy "menj el bulizni" meg ilyenek, inkább személyes történeteket, konkrétabb ötleteket, introvertált személyiségre szabva.


2019. júl. 22. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Igazi barátokat? Még egyet is nehéz.. nem sok emberről mondható el hogy igaz barát.. én már nem is keresek, nem hiszem hogy van ilyen.
2019. júl. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 nek igaza van, tőlem a legjobbnak hitt barátom fordult el miután kiderült hogy gyógyíthatatlan beteg vagyok.
2019. júl. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz barátok már nem is nagyon léteznek, vagy csak nagyon ritkák.

Saját tapasztalat, hogy valahogy hiába vannak nagyon jó barátságaim, mégsem érzem őket igaz barátnak. Ettől függetlenül is jól megvagyunk, és nekem ez a lényeg. Szerintem igaz barát csak akkor igaz, ha mindenben megért/támogat, kihúz a sz*rból. De őszintén, valamelyiknél úgyis elbukik, hiszen nem mindenben fog megérteni/támogatni. Szóval szerintem ne igaz barátokat keress, mert nem igazán találsz majd. Viszont érdeklődési köröd alapján, simán találhatsz barátokat. Akár, hogy elmész egy helyre, ami megfelel a hobbidnak/érdeklődésednek. Vagy letöltesz barátkozós appokat, vagy erre szánt oldalakat keresel fel, vagy pl.: zárt facebook csoportot erre a célra.

Sok sikert neked:)

2019. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, a negatívakat is. Megértem, hogy ti így gondoljátok, én viszont egyelőre nem másokban látom a hibát barátkozás terén, hanem magamban. Ha majd én képes vagyok szorosabb barátságokat kötni ráérek utána agyalni azon, hogy hogyan válasszam ki erre a megfelelő embereket.


Ma próbáltam jobban megnyílni az emberek felé, és próbálok mindent megtenni, hogy ne vesszen el a lendület.

2019. júl. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!