Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy sokan...

Miért van az hogy sokan panaszkodnak hogy alig élnek meg, aztán mégis tengerparti nyaralasokkal rakják tele a Facebookot?

Figyelt kérdés

Nem egy ilyen esetet tapasztaltam már...

Tanáraim panaszkodnak hogy a tanári fizu még éhenhalni is kevés, de mindegyik volt valahol nyaralni.

Osztálytársam panaszkodik hogy alig jönnek ki hó végére mert az apja alkoholista, mégis 3 hetet vannak Bulgáriában.

Én ezt tényleg nem értem. Egy nyaralás ezeknek az embereknek, elmondásuk alapján kb 2 havi kereset minimum. Akkor miből telik?



2019. júl. 31. 08:11
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
89%
bejön az ékszerboltba, aranyat venni, és sír, hogy nincs pénze...azóta meg se hallom az ilyet..én se értem. De ahogy velem is pofáétlanok, majd én is az leszek, és megkérdezem, hogy akkor hogy tudtál nyaralni?
2019. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%
7, én voltam az adott válaszoló. Spórolunk a nyaralásra, mert kell az aktív kikapcsolódás. Ha nem jutok el pihenni, akkor novemberre kiborulok, stresszes és hisztis leszek, télen-tavasszal meg folyamatosan beteg. Szükségem van a feltöltődésre - akkor is, ha amúgy nem tehetném meg. Marad az egész éves spórolás.
2019. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
87%

Oda sem kell figyelni rájuk. Aki tényleg annyira szegény, az el sem kezd gondolkodni a nyaraláson, az eggyel jobb helyzetben lévő maximum a rokonokhoz utazik el, aki meg szállodázik, vagy külföldre megy, az jobb ha egy szót sem panaszkodik arra, hogy éhen akar halni (még ha ettől nem is él jól).


Sokan fel sem fogják, milyen szegénynek lenni, milyen érzés arról dönteni, hogy ma reggelizzen a gyerek, vagy legyen befizetve a számla, hogy a rokonoknál kell szégyenkezni amiért pénzt adnak, hogy hiába mész 12 órázni, azért egy forintot sem kapsz, mert lecsúsztatják inkább...

2019. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek 13-assal.


Csak mellékesen teszem hozzá, hogy nagyszüleim egyáltalán nem mentek soha nyaralni. Nem mintha szegények lettek volna (bár aki manapság úgy élne, az biztos annak tartaná magát :DDD), hanem egyszerűen állataik voltak, sőt, nyáron volt a (mezőgazdasági) munka dandárja.

Érdekes, nem borultak ki novemberre, egyikük sem volt hisztis, stresszes és beteg sem. Kifejezetten békés, türelmes emberek voltak. Soha nem panaszkodtak, inkább örültek annak, amijük van.

Valamit nagyon tudtak a régi öregek, amit a mai ember nagyon nem tud.

2019. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

ma 10:14

De ezek sosem a gyerekvállalás után csúsznak le, hanem már alapból nem volt pénzük. Tudatosan vállalták tehát, hogy a gyerek szegénységben fog felnőni. Nem lehet sajnálni azt, aki a semmire csinál gyereket és persze mindig ezeknek van a legtöbb.

2019. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
14, a vidéki életet, mezőgazdasàgi munkát, háztájit össze sem lehet hasonlítani a városi stresszes rohanó élettel. Nem azt mondom ezzel, hogy az ne lenne munka, azt is aláírom, hogy sok esetben nehezebb, melósabb is (láttam én magam is, vidéki nagyszülők mellett). De egyszerűen más, mint a városi élet, ilyen értelemben kár párhuzamot vonni, ahogy te tetted.
2019. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez a hülye vagyok, hisztis vagyok novemberre nekem is szemet szúrt. Nekünk volt olyan életszakasz (kb. 6 év), hogy nem jutottunk el nyáron sehova. Nem anyagi oka volt, hanem egészen más: Munkahelyváltás egyik évben, kamasz gyerekünk nagyon súlyos betegsége másik évben, felnőtt gyerekünk ikerszülése, aztán ugyanezen felnőtt gyerekünk súlyos betegsége. Egyszerűen mindig topon kellett lenni. Tavalyelőtt a gyógyult gyerekünk esküvője, szóval nem ragozom. Itthon volt ránk szükség. Én soha nem éreztem mégsem, hogy ettől kimerültebb lennék, hogy nem jutottunk el sehova. Pedig a szakmám is nagy igénybevételt jelent, szabadúszó igazságügyi adószakértő vagyok.

Ami érdekes, van egy barátnőm, alig jönnek ki a pénzükből, de a felnőtt fiáéknak a nyaralását minden évben ő fizeti (Görögország). Egyszer kérdeztem, hogy miért, ha nekik maguknak a férjével ehhez sokat kell spórolni. Azt mondta, hogy (idézem): "Mert a menyem hisztis, ha nem jut el minden évben a tengerhez." Ilyen is van.

2019. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

17, én írtam a stresszt, betegséget. Lehet hisztinek meg rinyának mondani, de egyszerűen ez így van. Ha nem jut pihenés, lerobbanok. Eleve nem egyszer esett meg velem, hogy elmegyek egy kicsit szabira (csak úgy, otthon, mert fogynia kell időarányosan ugye), és kapásból beteg leszek.

Három éve mi sem voltunk sehol, mert egyik évben pénz nem jutott, aztán munkahelyen voltak gondok, tavaly már nagyon akartunk menni, de felmondták az albérletünket, elvitt minden pénzt a költözés. Közben melóban folyamatos hajtás volt, én nem hétfőtöl péntekig dolgozom irodarendben, hanem sokszor 14-16 órákat, hétvégén is, keveset pihenek. Tél végére annyira kikészültem; hogy először mandulagyulladással voltam otthon egy hétig (majd visszajöttem nem teljes gyógyultan, mert nem jutott helyettes), egy hónapra rá két oldali tüdőgyulladás, felgyűlt folyadékkal, szó szerint ágyhoz lettem kötve.

Nyilván ennek nem feltétlen van köze egymáshoz, de több éves tapasztalat, hogyha normálisan fel tudok töltődni nyáron, akkor kevésbé vagyok beteges télen.

És igen, muszáj hajtanom, mert ugye, az eredeti kérdés a csórókból meg a szegényekből indult ki. :) Lehet, hogy neked meg másnak ez jobban megy, nekem szükségem van a nyári szabadságra. Kövezzetek meg.

2019. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, hogy mi van mögötte. Egyrészt tényleg sokan spórolnak a nyaralásra, mert egyszerűen ez valakinek fontos. Teljesen más, ha otthon pihensz vagy, ha elmész a környékre kirándulni/strandolni/várost nézni vagy, ha elmész külföldre és ott megint kedved szerint szervezel aktív/pihenősebb programokat. Valakinek megéri erre spórolni és én abszolút meg tudom érteni, mert azért az élet ne csak arról szóljon már, hogy tanulsz, dolgozol és meghalsz. Sok olyan családot ismerek, akik mindig együtt járnak nyaralni rokonokkal/más családokkal és így könnyebben ki lehet gazdálkodni a költségeket, de sokaknak csak szimplán besegítenek anyagilag, ha éppen megtehetik vagy kölcsönadják a nyaralót, ezt-azt. Azért vannak kedvezmények is, vannak külön "megérős" utak, csoportos utak is vannak. Azért szerintem ma már tényleg nem kell egyből arra gondolni, hogy egy nyaralás vagyonokba kerül, mert nem feltétlenül. Én pl. egy rokonomnak hála még soha életemben nem fizettem szállásért a Balatonon, mert mindig volt üresen álló ingatlan, ahová bármikor beköltözhettem. Voltam már sátorozni vagy lakókocsival is a tengerparton, ami megint olcsóbb, mint egy lakást vagy szállodai szobát bérelni. Többször dolgoztam önkéntesként külföldi országokban, ahol cserébe kaptam szállást és ellátást. Az igazán drága vagy "menő" helyeken (pl. USA, ázsiai országok) ösztöndíjjal, ilyen-olyan csereprogramokkal voltam, amik rengeteg támogatást nyújtottak. Vannak ismerőseim, akik a munkájuk révén utaznak és, ha adódik a lehetőség, akkor viszik az egész családot és a szabadidejükben kirándulnak. Szerintem az kevésbé gyakori, hogy valaki hitelből, kölcsönből nyaral, de akár még ez is elképzelhető. Szóval attól, hogy meglátsz egy nyaralásos fotót vagy hallod, hogy az xy itt volt, attól még nem kell azt vizionálni, hogy gazdag és csak úgy szórja a pénzt, mindenféle luxusra.
2019. júl. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Mo.-n ez a trendi, a menő.
2019. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!