Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te hogyan reagálnál ha egy...

Te hogyan reagálnál ha egy barátodról, barátnődről kiderülne hogy rögzíti az összes telefonbeszélgetését, jogos a haverom felháborodása?

Figyelt kérdés
Egy haverommal megbeszéltük hogy ezen az előző hétvégén találkozunk, aztán amikor átmentem hozzá letagadta és azt erőltette hogy a következő hétvégére beszéltük meg és ő amúgy sem ér most rá. ( ezt már többször eljátszotta ) aztán én elővettem a telefonom és lejátszottam a beszélgetésünket amiben félreérthetetlenül azt a hétvégét beszéltük meg. Erre még ő volt felháborodva hogy én ezt hogy merem hogy csak úgy rögzítem a telefonbeszélgetésünket. És hiába tudja hogy mennyire rossz a memóriám, azt mondta hogy ezt nem bocsájtja meg és addig nem áll velem szóba még le nem törlöm ezt a programot. Erre én otthagytam szó nélkül.

2019. aug. 1. 15:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem közlöd a másik féllel, hogy rögzíted a beszélgetést, az jogsértő magatartás.


Egyébként meg...


"Jó dolog a bizalom, de még jobb az ellenőrzés."

Sztálin

2019. aug. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is lyukas az agyam. Ha valakivel telefonon beszélek meg valamit, amit meg kell jegyeznem, akkor két dolgot szoktam tenni (választható, hogy melyiket):

A. Megkérem, hogy tartsa, amíg kerítek papírt tollat és felírom, hogy miben egyeztünk meg.

B. A beszélgetés után e-mailben is leegyeztetem a legfontosabb adatokat, így van írásos nyoma is.

Én a B verziót szeretem jobban.

2019. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem rengetegen rögzítik, 2 másodperc letölteni egy ilyen appot, és az mindent felvesz automatikusan.
2019. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Le se kell tölteni az appot. Az én mobilom ezt alapból tudja. Szerintem a többi android mobil is tudja alapból.
2019. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem néha véletlenül kapcsol be a rögzítő, de eszembe nem jutna visszahallgatni, pláne egy másik ember orra alá dörgölni a felvételt. Számomra ez ultragáz...

De ha mindenáron fel akarjátok venni, akkor tényleg kérjétek a másik fél beleegyezését. Fel lehet venni, ha ő egyértelműen beleegyezett! Aki szerint beszélgetést rögzíteni teljesen normális dolog, az ugye szól a másik félnek róla?

2019. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#15; nem
2019. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Akinek nincs esze, legyen notesze!


Nekem van noteszem. :)

2019. aug. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#17 Na pont ezért, tényleg ezért. Nagyon rossz a memóriám, két szó közt képes vagy elfelejteni hogy miről beszéltem. Ugyanakkor sokszor szüleim ismerősei is rajtam keresztül üzengetnek szüleimnek, ilyenkor csak lejátszom nekik hogy mit mondtak. És nem is dörgöltem volna az orra alá ha már nem a sokadik alkalom lett volna. Pedig ő is nagyon jól tudja hogy milyen az agyam.
2019. aug. 3. 15:33
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Alapesetben tényleg kell a másik hozzájárulása a beszélgetés rögzítéséhez. De csak akkor fog tudni róla, hogy rögzítetted, ha elmondod neki.

Alapvetően - bár nem jogszerű - de senkinek nem ártasz azzal, ahogyan ezt csinálod. És tényleg praktikus, pláne, ha rossz a memóriád.


Ámde!

Én a helyedben nem szedtem volna elő a mobilomat, hanem egyszerűen otthon a biztonság kedvéért újra hallgattam volna (hogy nem én hülyültem-e meg :D), aztán utána megfogadnám, hogy ezzel a haverral soha többé semmilyen programot nem beszélek meg. Kétszínű, hazudozós dög, ilyenekkel én nem haverkodok! Ha esetleg ő hívna később bármilyen programra, akkor mindig azt mondanám, hogy nem érek rá. Előbb-utóbb biztos ő is leszállna rólam.


Azt írtad, haverod nem áll veled szóba, amíg le nem törlöd azt a programot. Már csak ezért se töröld le: legalább megszabadulsz tőle.

2019. okt. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy neked nem jó a memóriád, nem jogosít fel arra, hogy visszaélj ezekkel.(Egyébként lehet a haverodnak sem jó a memóriája, ezért nem tudta mikorra beszéltétek meg).

Mármint engem a haverod helyében nem érdekelne, hogy felveszed a beszélgetést. De ha ezzel próbálnál meg nekem pattogni, zsarolni hát biztosan otthagynálak, mivel eléggé cringe dolog. Ne aggódj, nem veszített veled sokat.

Bár ezt valszeg tudta, hisz amúgy sem akart veled találkozni. Úgyhogy legalább le tudott rázni.

2020. jan. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!