Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek jogos ezen diákok...

Szerintetek jogos ezen diákok felháborodása?

Figyelt kérdés

Tegyük fel a következő esetet (bár elméleti kérdés, szerintem elég gyakran megtörténik):

4-5 "nagyon menőőő" diák kiválaszt néhány csendesebbet, visszahúzódóbbat, és gúnyolja, szekálja, megszégyeníti őket az egész osztály előtt. Erre a tanár/osztályfőnök/igazgató olyan büntetést talál ki, amivel ezt a 4-5 "nagyon menőőő" diákot megszégyeníti nyilvánosan, az egész iskola előtt.

Szerintetek jogos lenne a "nagyon menőőő" diákok, vagy ezen diákok szüleinek felháborodása?


2016. dec. 19. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mit értünk a menők megszégyenítése alatt. És ez fontos.


Ha tudod, írd le, pontosan mi történt velük.

Úgy gondolom, hogy az viszont hatásos lehet, hogy a szekálókat az áldozataik bőrébe helyezzük, hogy átérezzék, mit csinálnak, illetve hogy a tetteikről mindenki értesüljön. Nem szabad viszont a megalázásnak egy határt átlépnie, mert akkor a problémát nem oldottuk meg, csak új áldozatokat állítottunk ki a diákság elé.

2016. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazából addig jogos, amíg ugyan azt a gúnyolást, szekálast kapják vissza, semmivel se többet, se kevesebbet.
2016. dec. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis jogossan kapják vissza, viszont a felháborodás nem jogos.
2016. dec. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Clay Morrow ***** válasza:
Nem.
2016. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Azt támogatom persze, hogy ezek az emberek egyező mértékben visszakapják a dolgot, csak nem ebben a formában és nem az tanár/osztályfőnök/igazgató által.
2016. dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos volna.
2016. dec. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1: Csak elméleti kérdés, de akkor mondok egy példát: A "nagyon menőőő" diákok a tornaterem öltözőjében lefognak és meztelenre vetkőztetnek egy csendesebbet, majd kiröhögik, ezzel durván megalázva őt. Erre a tanár arra kötelezi a "nagyon menőőő" diákokat, hogy meztelenre vetkőzve menjenek végig az iskola folyosóján, és szól a többi diáknak, hogy nyugodtan lehet rajtuk röhögni.


2: Én is így gondoltam, valami hasonló büntetésre, mint amit ők csináltak.


5: Akkor most jogos vagy nem? És ha ne ma tanár vagy az igazgató, akkor ki adja vissza nekik?


6: Azt is megkérdezhetném, hogy miért? Elfogadom a véleményt (bár nem értek egyet vele), csak indokold is. Milyen jogon háborodnak fel, ha őket megalázzák, mikor ők is megaláznak másokat? Ők többet érnek, mint a csendes, visszahúzódó diák?

2016. dec. 20. 16:15
 8/14 anonim ***** válasza:
Jogos ha vissza kapját, a felháborodás viszont nem. Amit adtál azt kapd vissza, ha jót adtál, akkor te is megérdemled hogy másoktól jót kapj, va viszont rosszat, akkor csak azt érdemled.
2016. dec. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jogos!

Ha a szerény diák vágna vissza akkor az önbíráskodásnak számítana, meg hát a mentális ereje sincs meg hozzá!

Így ez pont korrekt, mert szerintem az nem helyes hogy pár szemét életre szóló sebet ejt egy emberen, aztán meg kapnak egy kis "ejnye-benyét"!

2016. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Erre a tanár arra kötelezi a "nagyon menőőő" diákokat, hogy meztelenre vetkőzve menjenek végig az iskola folyosóján"


Nem vagyok otthon a törvénykezésben, de szerintem ez bűncselekménynek számítana...

2016. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!