Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A pénztárosok miért darálják...

A pénztárosok miért darálják az árut mint az őrült?

Figyelt kérdés
Ketten nem bírjuk elpakolni, olyan gyorsan lehúzkodja némelyikük.
2019. szept. 22. 19:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nagy áruházban mint pl Auchan meg kell lennie a minimum 25 termék/percnek, különben másnap küldenek mögé egy embert aki azt fogja nézni egész műszak alatt, hogy hogyan dolgozik, és jelenti a vezetőnek, vagy tréningre küldik, mint ha attól jobb lenne. Ha nincs meg a 25 termék /perc mert pl hoznak sör padot, nagyobb terméket, vagy valamin nem jó a kód, tökölni kell vele, ez várható, ezért a kisebb apró darabos termékeket egyesével bedarálják, hogy javuljon az átlag amit a nagy termékekek lerontanak.
2019. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Én is úgy szoktam kpakolni a szalagra, hogy a nagy nehezeket teszem előre, és a végére a könnyű, törékeny dolgokat. Ha mégis belekever a nehezek közé valami törékenyt, azt addig vagy félrerakom, vagy berakom gyorsan a kosárba és miután eljöttem a kasszától utána elpakolom azt is hogy ne törjön össze. Aldiban esélyem sincs még a szatyrot sem szoktam kinyitni, gyorsan behajigálok mindent a kocsiba, fizetek, és utána félreállok bepakolni a szatyorba.
2019. szept. 22. 21:02
 23/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 22-es, így már értem mi ennek az oka.
2019. szept. 22. 21:04
 24/29 anonim ***** válasza:
0%

Sok válaszoló félreértette a kérdezőt és azt hitte amiatt panaszkodik hogy gyors a pénztáros. Nem ez a gond, hanem ha olyan gyors amit már nem lehet követni pakolással - holott nem a vevő van a pénztárosért, hanem fordítva.

Mostanában rendszeresen megtörténik velem is, hogy a pénztáros kifejezetten szemétkedik. Senki nincs mögöttem, egyedül vagyok és kérem hogy előbb hadd pakoljak fel mindent majd utána kezdjen, hogy tudja pakolni. Ennek ellenére rendszeresen elkezdik amikor még a felét sem raktam fel, majd türelmetlenkednek a fizetésnél is - holott mg mindig nincs más a pénztárnál. Vagy volt hogy direkt megkértem a pénztárost hogy kicsit lassabban csinálja mert nem tudom elpakolni és már neki sem volt hová tennie, de akkor is dobálta a tetejére hogy csúszkáljanak le a dolgok. Aztán még be is szólt valamit közben.

És nem, nem arról van szó hogy ne lett volna meg a percenkénti 25 termék lehúzása ha kicsit lassabban csinálja a dolgokat, mert másnap másik pénztáros tudta olyan sebességgel csinálni hogy nekem is jó volt meg a többi vevőnek sem kellett feleslegesen várnia.

2019. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
82%

Ezt amúgy nem értem. Az üzletvezetőket. Mintha földönkívüliek lennének. Minek kell termék/percet nézni?


Tesóm dolgozott egy plázában boltban, ott is ez volt: a zenének hangosnak kell lennie, mert becsalogatja a vevőket, (engem kifejezetten taszít), és rögtön a vásárló képébe kell mászni és beszélni hozzá.


Nem értem, hogy ezek a fejesek nem járnak vásárolni? Vagy pont ők azok, akiknek bejön ez a hangos, ideges, személyeskedő stílus?

2019. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Metionin ***** válasza:
Mert ez az előírás. Én is kasszáztam diákként, valóban x termék/ perc norma van és ha nincs meg akkor kirúgnak (diákokat ugye így a legkönnyebb elintézni).
2019. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
13%
Miért probléma minden ebben az országban?
2019. szept. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nálunk is az Aldiban így van (ahogy kérdező írta). Egyszer a férjem viccesen mondta neki, hogy "hölgyem, olyan gyorsan csinálja, hogy nem győzzük pakolni". Mire a csajszi azt mondta mosolyogva: "Ha önök győznék pakolni, az azt jelentené, hogy én rosszul végzem a munkámat."
2019. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Bajnak ez nem baj, csak várják is meg, míg elpakolom. Ezzel tényleg a vevőnek okoznak stresszt, mert kellemetlenül érzi magát, hogy nem tudja elég gyorsan elpakolni a cuccot, és szinte lökik tovább a futószalagon a vevőt is.

De ha minden gond nélkül meg tudják várni, míg elpakolom (nem pakolok lassan), és emiatt nem morognak rám, akkor oké.


És a következő vevő cuccait még ne dobálja rá az enyémre, amíg nem végeztem, mert ha az övét is elteszem véletlenül, akkor én leszek a hibás.

Szóval kicsit ésszerűbben kéne az üzletvezetőknek is.

2019. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!