Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert kell ezert elitelni ha...

Miert kell ezert elitelni ha nem tudnak semmit? 18/L

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Elnezest az ekezetek hianyaert.


Tehat az volt, hogy oran (eu iskola) szobakerult egy feladat, amivel nem tudok mit kezdeni, aztan valaszul, enyhen, akaratlanul cinizmussal, mert elso oran sertegetett ugy, hogy semmit nem tud (az nem lenyeg mirol). Az embereknek, tanaroknak jaro tiszteletet megadom, jolnevelt vagyok velemenyem szerint.


Azt valaszoltam, hogy apam ugyis valoszinuleg szivrohamban meghal (az volt, hogy irni kell valakinek az eleterol, gyerekkortol az idosig, es akkor apamet el kene kepzelnem, mert meg nem idos. Na es ez a mondat mindenkinek kicsapta a biztositekot, aztan szunetben toluk kioktatas.


Miert?


Imadom apamat, szeretem, o nevelt fel, viszont a csaladban apai agon mindenki szivrohamban halt meg, apam ovodas korom ota mondja, hogy valoszinuleg o is abban fog, es ha megeli a 60 evet, annak is orul. Minel tovabb el, annal jobb, viszont a tenyen es a realitason nem valtoztat, hogy nekem, mint a lanyanak, erre kell keszulnom, mar sok eve. Miert sert ez masokat, hogy ilyet mondok (es nem a hangsulyon akadtak ki)? Csak mert nem illik rola beszelni? Ez az igazsag! En remelem a legjobban a vilagon, hogy megeli az oregkort, lathatja majd az unokait, ha lesznek, es amikor dolgozni fogok, sok mindent megadhatok neki, hogy ne csak dolgozni jarjon.

Ahogy ok is mondtak, egyszer mindenki meghal, szamitottan vagy varatlanul, de mintha az, hogy en ezt ki is mondtam, oket sertene. Ertelemszeruen az idos neninek nem mondom, hogx neki mindegy, ugyis meghal, de igy magunk kozott hadd mondjam mar az igazat, amire nekem kell keszulnom lelkileg.



2019. okt. 9. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Majd gyűjtünk neked ékezetekre.

És most írd le normálisan, hogy ki sértegetett, hogyan sértegetett, és miért sértegetett, mert ebből nem értek semmit.

2019. okt. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Mert aki ilyet mond a saját apjáról, az se nem vicces, se nem őszinte, hanem bunkó, szívtelen, érzéketlen emberre vall. Te mit szólnál, ha rólad kérnének véleményt a jövődet illetően és azt mondanák, hogy kár rád pazarolni a szót, úgyis megfogsz halni. Bizonyára jól esne.
2019. okt. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A tanar hozta fel peldanak apamat, mire en mondtam ezt, mert nem tul jo pelda. Azt egy szoval nem mondtan, hogy akarkire is kar a szot pazarolni, es ha valaki velem igy lenne, ezt mondana, nem huznam fel magam, mert az az illeto nekem nem fontos, senkim. Ez teny, sajnos apam egeszsegugyi allapota olyan, hogy komolyan megijeszti valami es kaphat egy szivrohamot, es akkor a vilagon mondhatni egyedul leszek, ez pedig igaz, akar szep, akar nem. Nem vagyok erzeketlen, masokhoz empatikusan fordulok, az evek alatt eloben es neten is rengetegen fordultak hozzam, hogy kiontsek nekem a szivuket, es amit mondtam nekik, ha keseru igazsag is volt, a vegen jobban ereztek magukat. A sajat helyzetemet viszont nem tudom ugy kezelni, hogy azt mondom, biztos megeli az oregkort, aztan hirtelen volt-nics, mint nagyapo es nagyi, akik szivrohamban haltak meg. Nem azzal kelek es fekszek, hogy ma meghal, csak benne van a pakliban duplan, a helyzete miatt.
2019. okt. 9. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem ertettek az itteni emberek, hogy mirol van szo. De szerintem igazad van, a realizmus egyaltalan nem baj.Sot!

Ha az apad olyan eletet el, akkor valoszinu, hogy ugy fog meghalni.


Ha ez megvigasztal, engem is megkoveztek, amikor azt mondtam, hogy mar "orultem" az anyam halalanak. 2 evet szenvedett vegig, rakos volt, a halal mar megvaltas volt. Es en voltam a rossz ember.


Az van, hogy az emberek nem szeretnek a halalal szembesulni, plusz nagy a ketszinuseg is.

2019. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Munkaja miatt lehet, hogy balesetet szenved, az egeszsegere probal vigyazni, de a tenyen, hogy barmikor kaphat infakrtust, nem valtoztat. Igy is kapott mar kettot, amikor a lakasunkat csinalta, csak ugy.
2019. okt. 9. 13:28
 6/11 A kérdező kommentje:

Olyan érdekes, hogy mindenki beszólogat - tisztelet a kivétel -, helyesírási szótárat emleget, azoknak bezzeg nem, akik olyan szinten sz*rul írnak, hogy ilyen is ijennek írják. Telefonról voltam, órán, filmnézés közben, tehát siettem, ezért is elnézést, ha ejtettem hibákat, de ennyi erővel nektek is gondotok van, mert nem a kérdésre válaszoltok, és ahogy elnézem, sokan értelmezni sem tudják.


Tisztelem és szeretem apámat. A tény az tény, akármennyire undorító, én viszont nem félek kimondani, mert nem attól függ, mikor történik meg. Ő is elmondta már ezerszer, csak éppen olyan szavakkal, hogy megd*glik majd egyszer, aztán teljesen magamra leszek utalva a nagyvilágban, senki nem fog segíteni, senkire nem számíthatok, csak magamra. Óvodás korom óta, naponta erre készülök lelkileg, ha kapnám a telefont, hogy baja esett. Szép öregkort szeretnék neki, olyat amiben nem élete végéig dolgozik és dolgozik, hanem van valamennyi nyugdíja és én is besegítek neki amiben csak kell, minden nélkülözés nélkül, vagy amit ő szeretne, úgy alakuljon.


A helyesírást meg inkább hagyjuk. Igen, nem vagyok tökéletes, de a válaszolók sem azok, gondolva itt a jól esik szerintem jólesik akart lenni.


Ja és lehet engem sértegetni, itt vagy privátban, egyrészt lepontozok, másrészt írok adminnak, mert szerintem én mindenkinek normálisan hangnemben írtam-írok és válaszolok. Aki nem ért velem egyet, elfogadom, mindenkinek megvan a véleménye, viszont ne a sértegetést mellőzzük, ha én nem tettem ellenetek semmit.

2019. okt. 9. 14:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekel, minek kattintotok a kérdésre? Senki nem szegez pisztolyt a fejetekhez, mert különben. -.-'
2019. okt. 9. 15:02
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne húzd fel magad, mert nem érdemes. Az emberek nagy része funkcionális analfabéta, és nem csak azért mert nem tudják értelmezni a szöveget, hanem mert előrébb helyezik a saját véleményük fontosságát a valódi tartalomra való reagálás lehetőségénél. Ez szóban is így működik, főleg ha mások látványosan egyetértenek velük. Ettől persze még senkinek sem lett igaza. Nem mondtál semmi rosszat, és nem kell mást mondanod mint amit gondolsz, csak alkalmazkodj a környezeted befogadóképességéhez, hogy ne köthessenek bele abba amit mondasz, ne adj nekik támadási felületet, ha ezek olyan emberek akik alapból ezt keresik másokon. Szóval egy ilyen kérdésnél érdemes úgy kezdeni a választ, hogy "Sajnos nálunk a családban apai ágon... "Apám mindig arra készített, hogy nem valószínű, hogy megöregszik... "Félek abban reménykedni, hogy apám megöregszik, ezért el sem szoktam őt képzelni így, mert...".

És sajnálom, hogy így reagáltak arra, hogy őszinte voltál velük.

2019. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha hozzátetted volna, hogy az orvosa szerint, akkor nem lett volna bajuk, de így furának érzékelték ezt a mondatot. Tudod, senki sem tudja, ki mikor hal meg, bármelyikünkkel történhet bármikor baleset, v bármi.
2019. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek , akik még nem hallottak arról, hogy léteznek olyan billentyűzetek, amelyeken nincsenek ékezetek. Ha külföldről ír valaki például, akkor ez simán előfordul. Ne törődj velük. Járatlanok.
2019. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!