Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milliók gyüjtése egy gyerekért...

Milliók gyüjtése egy gyerekért? Csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Sajnálom őket, de 700 millió rengeteg pénz. Fontosabb célokra is lehetne fordítani, mint pl egyetlen egy gyermek megmentése.


Pl az Amazonas esőerdő megmentéséről semmit nem lehet hallani, nem reklámozzák annyira, a tévében se volt olyan sok szó a tűzről. A legtöbb ismerősöm nem is hallott az egészről. A megmentéséért meg nincs akkora összefogás...


Vagy akár itthon, mondjuk a kórházak korszerűsítésére is mehetne a pénz.

Vagy akármi...rengeteg helyre mehetne, ami több embert is érintene, segítene.

Egy gyereknek már összeszedtek ennyi pénzt, most megint van egy akinek kellene.


Fontosabb, több embert érintő célra miért nem gyűjtenek ennyire? Miért nem érdeklik az ilyen célok az embereket?


2019. okt. 22. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint amikor a legnagyobb nezettsege meg a slime gyurmanak van


Valahol vannak erröl vagy ilyen Mém dolgokrol szo pszichologusoktol hogy neha miert az egyszerübb van felkapva

2019. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Pont mondtam a páromnak minap, hogy rengeteg a beteg gyerek, felnőtt ember is. Erre több száz milliót gyűjtenek össze egynek. Nem sajnàlom tőle, te ez irreális.
2019. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is tulzas! Ki voltam akadva.

Raadasul az a gyerek akkor se fog sokaig elni.

Csak azt tudnam, hogy ki adott ennyi penzt?

2019. okt. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Neked még biztos, hogy nincs gyereked, azért írsz ilyeneket. Tudod, nagyon igazságtalan, hogy van egy csodálatos fiad, aki teljes életet élhetne, mert létezik gyógyszer a betegségére, de nem tudod neki megadni és látod, ahogy testileg, lelkileg leépül. Ha lenne gyereked, fel sem merülne benned a kérdés, hogy minek, meg van jobb helye is annak a pénznek. Rengeteg önző, túl gazdag ember dorbézol manapság a Földön, ha lenne bennük egy csöpp jóérzés, hamar összedobhatnák ezeket a pénzeket.
2019. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Hogy honnan van annyi pénz? Ha emberenként 1000 ft-al számolsz, akkor 700.000 emberre van szükség 700 millióhoz. 1000 ft pedig nem sok, sokan sokkal többel is támogatták őket, tehát kevesebb, mint 700.000 ember támogatásából jöhetett össze a pénz.


Ha képes vagy tömegeket megmozgatni, akkor sokkal hamarabb (és könnyebben) összejönnek ezek az összegek, mint gondolnád.

2019. okt. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

700 millió azért nem olyan sok pénz. Naponta ennek sokszorosa megy el semmiségekre, felesleges dolgokra.


Én azt nem értem, miért kell úgy csinálni, mint ha ezt a pénzt tőled vették volna el. Nem teljesen mindegy neked, mire költik?

Az amazonasra én egy fillért nem költenék, mert a parasztok felgyújtják egy hét múlva, akár milliárdokat is költhetsz rá, ennyi erővel akár tűzbe is szórhatod azt a pénzt.

Egyébként nincs senkinek megtiltva, hogy gyűjtsön bármire is.


De ha annyira takarékoskodni akarunk, akkor kezdjük el végignézni, mennyi pénz megy el kevésbé fontos dolgokra. Napi többmilliárd forint.


Az eü-ről ne is beszéljünk... alapvetően a kórházak állapota jó, a felszereltséggel sincsenek komolyabb problémák. De az eü egy hatalmas nagy feneketlen lyuk, nem hiába nem költenek rá többet - lehetne, de így is rengeteg pénz megy bele, ami nagyon alacsony hatásfokkal hasznosul, persze ezt így nem fogja kimondani senki. A gyerekre költött pénz legalább ellenőrizhető helyre megy, a kórházakra költött pénzek jó részét meg úgyis ellopják.

2019. okt. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnyugtat, én nem utaltam, viszont támogatom a fajtamentést, ahonnan a kutyám van. Mindenki ott segít, ahol fontosnak érzi.
2019. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Én meg úgy gondolom hogy lehetetlenség hogy egy gyógyszer 700 millióba kerüljön, valaki ebből hasznot húz az hét szentség
2019. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

1km autópályát sem lehet megépíteni ennyi pénzből. De annyit még, hogy mesélte rendőr a tc mesterkurzuson, hogy egy száguldozós lükegyerek ha balesetet okoz és mentőhelikopter jön érte és viszi be az intenzívre úgy akár ez a költség 2 millió is lehet és további 1 millió/nap az intenzív.


Sajnos én az emberi oldalát nézem ezeknek, nem vagyok még annyira savanyú, gusztustalan ember, hogy sajnáljam azt a 700 milliót.


De lehet varjút játszani, gonoszkodni, össze vissza mindenre fejben eldönteni, hogy te mire költenéd Zente akkor is kapott 700 milliót és meg fog ebből gyógyúlni és egy évtized múlva lehet éppen ide ír, hogy milyen aljas , gonosz, felesleges ember írta ide világmegváltó gondolatát.

2019. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%
Te még mindig ezen rinyálsz?
2019. okt. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!