Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milliók gyüjtése egy gyerekért...

Milliók gyüjtése egy gyerekért? Csak szerintem túlzás?

Figyelt kérdés

Sajnálom őket, de 700 millió rengeteg pénz. Fontosabb célokra is lehetne fordítani, mint pl egyetlen egy gyermek megmentése.


Pl az Amazonas esőerdő megmentéséről semmit nem lehet hallani, nem reklámozzák annyira, a tévében se volt olyan sok szó a tűzről. A legtöbb ismerősöm nem is hallott az egészről. A megmentéséért meg nincs akkora összefogás...


Vagy akár itthon, mondjuk a kórházak korszerűsítésére is mehetne a pénz.

Vagy akármi...rengeteg helyre mehetne, ami több embert is érintene, segítene.

Egy gyereknek már összeszedtek ennyi pénzt, most megint van egy akinek kellene.


Fontosabb, több embert érintő célra miért nem gyűjtenek ennyire? Miért nem érdeklik az ilyen célok az embereket?


2019. okt. 22. 21:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
Egyebkent meg lehet, hogy a kovetkezo Orbant vagy Hitlert mentettetek meg!
2019. okt. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Na, látom itt is kezdenek gyűlni a tudatlanok:

Ettől a gyógyszertől nem fog teljes életet élni leg kevésbé se. Jobb lesz neki, de köze nem lesz a teljes élethez.


Én is túlzásnak tartom.

700 millió egy gyerekre aki SEMMIT nem tett a társadalomért, és soha nem is fog tudni.


Rengeteg - engem nem érintő - dologra mehetett volna az a pénz amivel sokaknak jobb lehetett volna, amit bár ki tudnék fejteni részletesen, nem látom értelmét...

2019. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
#12-es, akkor miért nem szervezel közösségi gyűjtést azokért a dolgokért? Csak 1000 Ft-ot kéne elkérned 700.000 embertől és ugyan ott lennél.
2019. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%

Azért mert rossz az emberek értékrendje.

Kidobnak egy csomó pénzt, mert "Jajj de cuki ez a gyerek", a fontosabb dolgokat meg valahogy nem veszik észre.


Egészen biztosan vannak most is gyűjtések a jó cél érdekében, ehhez nem kellek én.

De érnek el bármit is? Nem, mert egy "cuki gyerek" fontosabb ezreknél...

2019. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

#14


Mesélj, szerinted mi fontosabb egy gyermek életénél?

2019. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha holnap kapnék 700 milliót, hogy jó célra költsem, kb 1000 családnak tudnék segíteni talpra állni akiknek pl elvitte a bank a házát, stb.


Legalább 1000 embernek/családnak.

(Tapasztalatból tudom, hogy 700.000-ből új életet lehet kezdeni egy családnak ház nélkűl)


Ennél, hogy lehet fontosabb 1 gyerek?

2019. okt. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

"Ennél, hogy lehet fontosabb 1 gyerek?"


Majd megtudnád, ha a te gyerekedről lenne szó. Vagy akkor is azt mondanád, ez csak 1 gyerek, adjuk inkább annak a pénzt, aki jobban rászorul?

2019. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én gyerekemről van szó, nem is a Tiédről, és senkiéről aki adakozott.

Szóval nem értem az érvelésed. Mindenki MÁS gyerekének adta a pénzt.

Ha már MÁSNAK adom, akkor sokkal jobb lehetőséget vázoltam fel.


Abban semmi rosszat nem látok, hogy egy gazdag család a SAJÁT gyerekére költ ennyi pénzt.

2019. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak szerinted túlzás, hanem szerintem is erős túlzás, amiről írtál. Lehet gyártani a "sikertörténeteket" órabérben, de eléggé képlékeny ez a jelenség. A siker kétes (lásd. ex-kajakos elhalálozása), az emberek nyomorára rátelepültek gátlástalanul gazdagodnak (lásd. szélhámosok hada), és semmi nem garantálja, hogy az esetlegesen összegyűlt pénz oda kerül (kifizetések blokkolása), amely célra összegyűlt. N példa volt már arra, hogy szélhámosok dicsekedtek emberek nagyüzemű átverésével és az sem megoldás, hogy kunyerálással "gyógyítunk", - végtelenül hosszú a sora azoknak az embereknek, akik jobb sorsra érdemesek és joggal merül fel bennük az igény arra, hogy akkor ők miért nem részesülhetnek ilyen "gyorssegélyben". Mennyivel különbek ők vagy a beteg rokonuk másoknál? Keményen fogalmazok, - de nem érdekel, hogy ki, s hogyan ítél el ezért: a KÖZnek nyűg, ennyire beteg emberekbe áldozni, érdemesebb inkább "elengedni" ezeket az embereket és - mivel gyerekekről szól most ez a válasz, - sokkal bölcsebb dolog lenne inkább befektetni egy másik, vélhetően egészséges gyerek projektjébe.

Aki erre adakozik, megérdemli, - adjon minden nap (egyre többet)! - Pontosan olyan ez - egy bizonyos szintig, - mint a hajléktalan kérdés: Nem biztos, hogy önhibájából kerül az utcára valaki, de az csak tűzoltás, ha a napról-napra tengődésben gondolkodik egy társadalom. Ezeknek az embereknek kellene adni egy második lehetőséget olyan formán, hogy megelőlegezve számukra a bizalmat, szakmához kellene juttatni őket és ha nem is fejedelmi fizetést, de kiindulási alaphoz elegendő bérezésű munkát - ahhoz, hogy legyen esélyük kitörni a "lebegésből". Aki nemet mond erre, annak viszont kegyetlenül el kell engedni a kezét!

Ehelyett azonban maga a mindenkori állam vet gátat annak, hogy legyen esélyük kitörni ezeknek az embereknek a kilátástalan helyzetükből, mert a munkáltatóknak megengedi, hogy csak azokat alkalmazzák, akik állandó lakhellyel rendelkeznek, - támogat egy igen durva diszkriminációt a homokba dugott fejével! Visszatérve a társadalmi igazságtalanságra: amíg kilométeres sorokat ülhetnek és ülnek emberek az orvosi várókban arra várva, hogy esetleg életben maradnak, mire bekerülnek egy szakrendelésre, addig teljesen valóságtól elrugaszkodott dolognak vélem ezt a kunyerálást.

2019. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!