Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyat aki jóformán...

Ismertek olyat aki jóformán egész nap nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ismertek-e olyan embert, aki nem dolgozik és nem is jár iskolába, hanem csak úgy elvan mint a befőtt egész nap? Az én tàvolabbi környezetemben van egy srác, aki már jócskán elmúlt 30 éves, még mindig a szüleivel lakik és évek óta nem csinál semmit. Jóformán a lakást sem hagyja el, egész nap játszik, filmeket, sorozatok néz, nagyokat alszik stb... Ezt csinálja már jó ideje és egyszerűen nem unja meg ezt a semmittevést. Mi a véleményetek? Szerintetek hova fog ez vezetni? Ismertek hasonló embert, aki csak teng leng egész nap?

2019. okt. 26. 18:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%

Van erre is egy ilyen srác, annyi a különbség hogy neki már a szülei nem adnak úgy pénzt mint régen, egyedül csak kajára kap, ha akar esetleg venni egy telefont vagy egyébb más dolgot magának el megy öregekhez és segít nekik a kertben néha napján, esetleg még füvet szokott nyírni kb ennyi.


Ő dolga, lehetséges hogy megszokta a kényelmet, lehetséges hogy valamilyen lelki okai vannak.


Az már egyszer biztos hogy nem lesz jó neki, nem élnek örökké a szülei, igazából akit én ismerek van egy testvére szóval szerintem az fog neki segíteni.

2019. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
91%

Ott a szülők hibája főleg, elkényeztették a gyereket.


Betegségek: ne hidd azt, hogy csak olyasmi létezik a világon, ami neked van, vagy amivel te már találkoztál.

Igenis vannak komoly szociális betegségek, amiknek kb pont ezek a jellemzői, amik a kérdésben le vannak írva.

Sokan csak divatból mondják, hogy ők pánikbetegek, főleg akik ilyen büszkén hirdetik. Az igazi pánikbeteg ezzel nem dicsekszik, hanem szenved.

2019. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
97%
igen
2019. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
88%
Igen ismerek. Mi a véleményem róla? Semmi. Az ő dolga, az ő élete. Inkább azzal foglalkozom az én dolgaim hova vezetnek és mit tudok a saját életemben tenni:-)
2019. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
Én is ilyen vagyok az elmúlt egy évben, de nem önszántamból, hanem súlyos, kombinált pánik-szorongás, rosszullét betegség miatt be kellett fejeznem az egyetemet, munkát meg nem találok itthonról végezhetőt, így egyelőre próbálok gyógyulni, aztán majd lesz valahogy. Addig meg a ház körül dolgozok, filmezek meg netezek.
2019. okt. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%
#4 Alapból sem kap az ember nyugdíjat. 😂
2019. okt. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
13%
Irigy vagy kérdező?
2019. okt. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
#17 Nem, mivel tudom, hogy nem a legjobb dolog az, ha az ember itthon ül. Mondjuk én nem önszántamból voltam itthon jó pár hónapot, hanem mert akkor épp nem találtam munkát. Egyszerűen csak érdekel, hogy mások hogy látják ezeket a dolgokat vagy aki ebben van, az hogy éli meg, akar-e változtatni vagy jó-e neki úgy, hogy van. Nyilván sokféle ember és sokféle történet van.
2019. okt. 27. 07:39
 19/29 anonim válasza:
100%

Ha mindenki egyformán végezné a rutin kötelességét nem lenne érdekes az élet túl egyhangú lenne és ezt a kérdést sem tehetted volna fel. Mindenféle ember létezik és igen én is ilyen vagyok, de ez nem azt jelenti hogy nincsenek céljaim. Viszont a célomat nem érhetem el, felesleges kapkodnom utána túl nagyok az álmaim ezért inkább itthon ülök és vigyázok az egészségemre megpróbálok sokáig élni.

Na és egy nőt is ismerek ugyanilyet, mint amit leírtál nem csak férfiaknál van ez így, s ő is lassan 30 éves lesz: se pasi, se munka.

2019. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
15! Szakember tudja kezelni. Attol ha vki otthon ül nem fog meggyógyulni
2019. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!