Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ismertek olyat aki jóformán...

Ismertek olyat aki jóformán egész nap nem csinál semmit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ismertek-e olyan embert, aki nem dolgozik és nem is jár iskolába, hanem csak úgy elvan mint a befőtt egész nap? Az én tàvolabbi környezetemben van egy srác, aki már jócskán elmúlt 30 éves, még mindig a szüleivel lakik és évek óta nem csinál semmit. Jóformán a lakást sem hagyja el, egész nap játszik, filmeket, sorozatok néz, nagyokat alszik stb... Ezt csinálja már jó ideje és egyszerűen nem unja meg ezt a semmittevést. Mi a véleményetek? Szerintetek hova fog ez vezetni? Ismertek hasonló embert, aki csak teng leng egész nap?

2019. okt. 26. 18:05
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Nyugdíj már tényleg nem lesz, ha dolgozol akkor sem fogsz kapni már, ebbe mimdenki törődjön bele, vagy félre teszel egy kis pénzt minden hónapban vagy mikor öreg leszel, éhen fogsz halni.
2019. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

Jövőbe látsz talán, utolsó?

Nagyon unom már ezt a demagóg szöveget, hogy nem lesz nyugdíj.


1. Jelenleg épp azért ösztönzik gyerekvállalásra a fiatalokat, hogy legyen, aki kitermelje a jelenlegi aktív generáció nyugdíját. Hiszen akik most születnek, azok 20 év múlva keresőképesek lesznek. 20 év meg nem olyan nagy idő.


2. A lényeg, amit mostanában többször kényszerültem leírni: kb 30 évvel ezelőtt, az én gyerekkoromban már ugyanez a duma ment: hogy pár éven belül összeomlik a nyugdíjrendszer, nem lesz nyugdíj.

És csiribú-csiribá, eltelt 30 év, és nem lett igazuk!


Szóval legyen kedves csak az mondjon ilyet, aki megjárta a jövőt, tapasztalta, és visszatért onnan.

2019. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, saját magamat. 26 éves vagyok, de még jóformán semmit nem csináltam egész életemben. 19 éves koromig jártam középiskolába (nem azért mert buktam), aztán 24 éves koromig egyetemre. Középsuliban nem voltam rossz tanuló, viszont nagyon elszúrtam a pályaválasztást. Egy semmirevaló szakot végeztem BSc szinten (3 év), mellette lényegében semmit nem csináltam: játszottam, neteztem, meccseket néztem, eljártam bulizni, döglöttem az ágyban, gyakran részegedtem le elég durván, nagyon rossz hatással volt rám az ottani társaság, teljesen leépültem 3 év alatt. Aztán mikor ezzel sehova nem sikerült elhelyezkedni, nagy kétségbeesésemben jelentkeztem egy még rosszabb képzésre (egyik ismerősöm tanácsára), az már jóval nehezebb volt elvégezni és sokkal kevesebbet szórakoztam mellette, de azóta kiderült ez sem ér az ég világon semmit. Szóval 5 évet elb**tam a semmire és szépen hozzászoktam a semmittevéshez, hogy arra van időm amire akarok, nincs kötött program (órákat simán ki lehetett hagyni egyetemen), nem kell megerőltetnem magam, stb. A végzés után nem találom a helyemet: nem akarok igazából tovább terhelni a szüleimet azzal hogy ők tartanak el, viszont nem találok munkát, újabb képzésre meg nincs pofám beiratkozni. Egy jó ideje elég depressziós is vagyok, nem járok sehova, még jobban eltunyultam és fizikailag leépültem, nem tartom már a kapcsolatot egyetlen egyetemi vagy középiskolás haverommal sem, egész nap csak fekszek, netezek, tv-t nézek, várom hogy hívjanak valahova állásinterjúra, gondolkozok hogyan lehetne kitörni ebből az egész helyzetből. Megmondom őszintén tavaly februárban végeztem, azóta 6 hónapot dolgoztam egy helyen, ezen kívül semmi. Már minden rokonnál próbálkoztam hogy segítsenek, vannak köztük befolyásosabb emberek is, de semmi nem jött össze. Én is jelentkezek sok helyre, főleg neten mióta van ez a járványhelyzet, előtte személyesen is elmentem pár helyre. Az angol nyelvtudásomat fejlesztem még van mit csiszolni rajta. Nem tudom mit hoz a jövő, gondoltam már arra is hogy hajléktalan leszek. Nekem sem ez az életcélom hogy 26 évesen itt poshadjak anyámék nyakán, de ez már így alakult, nem tudom visszaforgatni az időt. Nagyon nehéz ebben a helyzetben mit kezdeni, mert se piacképes végzettségem, se megtakarított pénzem, se komolyabb munkatapasztalatom nincs, ismerősök és rokonok nem tudnak segíteni. Tényleg már csak a csoda segíthet rajtam.
2020. szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
#23-as Ne add fel, valami jó úgyis történni fog, csak legyél türelmes és tegyél meg mindent a sikerért!
2020. okt. 5. 17:06
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a japánok hikikomorinak hívják.


[link]


Én is ilyen vagyok, igazából háztartásbelinek is hívhatnám magam, de igazából hikikomori vagyok. Annak ellenére, hogy nagyon bánt, hogy ennyire vittem, és hogy más mit gondolhat rólam, igazából remekül érzem magam itthon. A világom a páromra, háziállatainkra, és a szüleimre koncentrálódik. Vásárolni nem járunk a covid óta, csak kutyaséta miatt mozdulunk ki, vagy ha szüleimhez megyek.

Sosem voltam ambíciózus, sosem voltam versengő, semmire nem vagytam egész életemben, csak békére és nyugalomra. Minden munkahelyemen kicsináltak, mivel nem volt végzettségem, és szar helyekre mentem dolgozni nulla pénzért, így most a párom tart el. Főzök, rendbe teszem a lakást, aztán egész nap olvasok, Netflixet nézek, YouTube-ot, meg gyakorizok. Semmire nem vágyom az életben ennél többre, ez a baj. Úgy érzem mindenem megvan. Talán egy saját kert jó lenne, de egy zsebkendőnyi is elég lenne. Fodrászhoz sem megyek, magamnak vágom a hajam, és páromnak is. Mióta itthonról dolgozik teljes az életem. Nem veszekszünk. Ő is ilyen mint én, csak ő dolgozik. Ha a kutya nem lenne, ki sem mozdulnánk hónapokig. Hétvégén képes reggeltől estig játszani a számítógépen. Néha én is játszom vele, régebben nagyon függtünk az egyik mmorpg-től.

2021. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ismerek. Megteheti. Jol erzi magat.
2021. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém pont ilyen. 28 éves lesz idén, még soha nem dolgozott. Már vagy 7 éve jár egy főiskolai alapképzésre, ahol az utóbbi 2-3 évben órái se nagyon voltak (heti 1-2-3), úgyhogy egész nap a szobájában döglődik. Egy rossz szót nem lehet rá szólni, szüleim mindent tűrnek neki. 10 körül kel, éjjel-nappal a gép előtt ül, nagy ritkán, max. egy órára kimegy a házból, annyi a kimozdulása. Ha én néha hazalátogatok (régóta külön élek, és nem a környéken), fel van háborodva, hogy mit keresek otthon, takarodjak vissza, stb. Szóval ezen a szinten van szerencsétlen. Ha szüleim beszélnének a fejével, akkor talán kénytelen lenne kezdeni magával valamit, de ettől módszeresen ózdkodnak, és pont ezért tartunk még mindig itt. Nagyon várom, hogy egyszer úgy látogathassak haza, hogy már nem rontja otthon a levegőt. Persze ha rajta múlik, erre még hosszú éveket kell várni...
2021. jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Jelenleg nem dolgozom, de sajnos kénytelen leszek beadni a jelentkezésemet néhány helyre, vagy nem érem el a céljaim. :(

Kelleni fog a pénz.

2021. dec. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyik szomszédom egy 30 körüli srác. Minden túlzás nélkül lehet mondani, hogy egész nap a lakásban döglik. A szülei itt laknak nem olyan messze, a lakás a nagyanyja nevén van, ő meg itt lakik már jó ideje. Nagyjából egy éve még járt dolgozni, korán kelt, késő délután jött, de ezek a szép idők sajnos elmúltak. Most már gyakorlatilag a lábát alig teszi ki a lakásból. 10 körül kel, délben pancsol, este 10 körül még zörög. Az anyja járkál ide időnként, de el nem tudom képzelni, hogy mit csinál naphosszat a négy fal közt. Azt tudom, hogy munkája nincs. Alapvetően kedvelem, de mostanában kezd idegtépő lenni, hogy sose lehet tőle fellélegezni. Barátai nem nagyon lehetnek, mert sose járt el itthonról, és csajt se hozott még fel. Egyrészt sajnálom, másrészt viszont ezt én nem bírnám ennyi ideig.
2021. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!