Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" a boltban...

Miért lett "divat" a boltban fizetés előtt eszegetni? Miért nem tanítják meg a babákat arra, hogy majd csak fizetés után kaphatják meg, amit szeretnének?

Figyelt kérdés
Nekem is van gyerekem, sose etettem a boltban, csak hogy tompítsam a hisztijét. De sajnos nagy hipermarketekben a felnőttek sem fogják magukat vissza. Engem ez akkor is felháborít, ha kifizetik utólag az elfogyasztott terméket. Én sem így nőttem fel. Szerintem ez prosztóság.

2019. okt. 27. 20:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
71%
Minek kérdezel ha önigazolasokat vàrsz?
2019. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
63%
Én már evő felnőttet is láttam a boltban kassza előtt, meg anyát, aki automatikusan dugta a gyerek kezébe a péksütit, holott a gyerek nem is kérte. Szerintem sem egy kulturált dolog.
2019. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
52%

Régen, volt a kisközért, a húsbolt, meg a tejbolt, és nem egy hipermarketben intézték el a heti csaladi bevásárlást 2 óra alatt, amihez néha 20 perc sorban állást is hozzá lehet számolni.

Régen, ha ekkora vásarlást intéztek, lerakták a gyereket nagymamánál, mert akkoriban a gyerek nem volt mindenhova való (ahol pl. gondot okozott oda biztos nem).

Régen, cumit adtak ha kellett ha nem, meg cukros teát a cumisüvegbe, hogy ne sírjon sokat az a gyerek.

Régen, a nevelés eszköze volt a hidegzuhany, a járóka, meg a büdös nagy pofon is, na attól lettetek ti ilyen kiválló felnőttek, hogy az ítélkezés jobban megy mint az együttérzés.

2019. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
#11: nem önigazolást várok, csak választ arra, hogy miért? Miért zabálnak emberek, zabáltatják a gyerekeiket a boltban fizetés nélkül? Azért, mert egy gyereknek megtanítom, mit illik, és mit nem vásárlás közben, az még nem egyenlő a cukros teával meg a pofonokkal. Vagy azt gondolod, kedves utolsó, ha a gyereked hagyod enni a boltban, akkor a nevelésed a tökéletesség felé konvergál, mert hagyod kibontakozni? Én tudom, hogy ez nem helyénvaló, nem azt várom, hogy helyeseljenek, hanem hogy magyarázza valaki meg ész érvvel, miért van ez a jelenség? Ha meg olyan hosszú a bevásárlás, egyen a gyerek előtte. A felnőtt meg bírja ki!
2019. okt. 27. 21:54
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

A gyerekek erzelmi alapon müködnek. Az agyukban a racionalis gondolkodas 6 évesen kezd kialakulni.


Nincs olyan hogy megtanitom hogy boltban tilos hisztizni meg bögni.


Annyira nem értetek a gyerekfejlödeshez gyermekpszichologiahoz hogy màr ez önmagàban kiveri a biztositékot de hogy még fröcsögve is adod elö, az màr mindent visz

2019. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Pont azt mondom, nem kellene összehasonlítgatni a régi kort a mostanival. Látszik, hogy fogalmad sincs arról honnan kezdődik a probléma a nevelésben. Ez háborít fel? Egy kiflievő gyerek a boltban? Ebből ítéled meg, hogy milyen neveltetésben részesül egy gyerek? Azért kérdezem, mert akkor te nyilván tökéletes voltál minden téren, hogy számodra ennek ekkora jelentősége van. Egyébként felnőttek között is vannak cukorbetegek, és talán nem is gondolnád, de nem mindenkinek fér bele, hogy 3 óránként hazamenjen enni, vagy beüljön valahová. Előfordul, hogy a gyerek sem akkor éhes mikor te megmagyarázod neki, esetleg már útközben elaludt, és egy órával később megéhezik. Van különbség persze mikor mit miért hogyan csinál az ember, de ebből te csak azt látod mit hogyan, a miérteket meg a rosszindulatod kreálja hozzá.
2019. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
43%

Meg a neveléshez sem.

Max figyelmet lekötni/terelni lehet még a kicsiknél, motivàlni es ismetelgetni kell azt is ezerszer hogy pl nem eszünk kavicsot meg homokot, mire eljutnak addig hogy nem kell eldugni elölük a hosszabbitot meg betömni a konnektorokat. Ugye tanitas aha

2019. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
55%
Hàny éves gyerek elött lehet hosszabbitot kint hagyni? Nah ahhoz viszonyits hany ev kell nekik ahhoz hogy szocailazoldjanak es kibirjàk az amugy nem nekik valo bevasarlast. Ez egy hosszu folyamat mire egyaltalan ok okozatban tudnak gondolkodni, es akkora önkontrollra szert tenni hogy kemenyen szàraz szemmel hang nelkül tudja türni, elfolytani azt amikor szétbögné az egesz aruhazat legszivesebben.
2019. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
52%

De akkor inkább te magyarázd el, hogy téged ez miért is zavar... Nincs ezzel különösebb probléma ha ki is fizetik az elfogyasztott termékeket. Engem például jobban zavarsz, amikor a 10 fős kolompár család elmegy vásárolni és közben letudja az uzsonnát bevásárlás közben, majd a szemetüket széthagyják a boltban.


Azt se értem hogy miből gondolod hogy ez most lett divat, mivel ez közel sem olyan gyakori eset mint azt te állítod. Szerintem 10 évvel ezelőtt is kb ennyien eszegettek bevásárlás közben.

2019. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%
Ebben az esetben ideje belátni, hogy változnak az idők, a szokások, és amelyik gyerek túl kicsi ahhoz, hogy meg lehessen neki magyarázni bármit, azt ki kell tiltani a boltból.
2019. okt. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!