Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lett "divat" a boltban...

Miért lett "divat" a boltban fizetés előtt eszegetni? Miért nem tanítják meg a babákat arra, hogy majd csak fizetés után kaphatják meg, amit szeretnének?

Figyelt kérdés
Nekem is van gyerekem, sose etettem a boltban, csak hogy tompítsam a hisztijét. De sajnos nagy hipermarketekben a felnőttek sem fogják magukat vissza. Engem ez akkor is felháborít, ha kifizetik utólag az elfogyasztott terméket. Én sem így nőttem fel. Szerintem ez prosztóság.

2019. okt. 27. 20:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%
Hallod kérdező nagyon okos vagy. Miert nem azoknak a szülőknek mondod ezeket mikor ezt látod? 😉
2019. okt. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mióta hipermarketek léteznek, azóta a "boltban eszegetés" is létezik.

Mi a 80-as évek végén, 90-es évek elején külföldön éltünk, és bizony én így nőttem fel ott, hogy addig hisztiztem anyáméknak vásárlás közben, amíg meg nem ehettem/ihattam, amit akartam. És nem lógtunk ki ezzel a sorból.

Azóta felnőttként már magamnak nagyon-nagyon ritkán bontok fel bármit fizetés előtt, de volt már olyan, hogy annyira szomjas voltam, hogy nem volt lelkierőm kivárni a sort a pénztárnál. A gyerekem meg most 6 évesen kezdi kibírni, hogy előbb kifizetjük a péksütit és csak azután eszi meg.

2019. okt. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%

Felnőttként is szánalom, ha valakinél a) nincs víz, b) annyira nem iszik vizet, hogy a fizetésig nem bírja ki, mert szomjan hal.


Kérdező, szerintem van benne egy ilyen gusztustalan mohóság, valami állati, hogy most kell, nem bírja ki.


Azt sem szoktam érteni, ha két szülő viszi Ödönkét - minek? Akkor az egyik otthon maradhatott volna, hogy tömje a gyerek fejét.

2019. okt. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Most már értem, hogy miért. Mert kényelmesebb azt gondolni, hogy 6 éves koráig a gyerek nem tanítható. Na, az ilyen szülők azok, akiknek a gyereke rugdossa a szomszéd ülésen ülőt a villamoson/vonaton/buszon, az anyuka/apuka meg cseszik rászólni a gyerekre, de természetesen ezek a szülők is azok, akik mindent tudnak a gyerekpszichológiáról Így valóban önazonosságot vártam, mert sejtettem, hogy ez a miértje.
2019. okt. 28. 07:31
 25/31 hollófernyiges ***** válasza:
81%

"Megmondtam, hogy pénztár után, és kész."


Normál esetben, kipihenten, jó hangulatban ez működik. Meg van olyan is, amikor minden baj, amikor lóg az anyukán, amikor választhatsz a kezébe rakott péksüti, meg a tízperces fetrengő hisztiroham között.

2019. okt. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
71%

Negogy kimenj véletlenül Angliába, mert felrpbbansz az ottani vásárlási szokásokat látván :D Magyarország ahhoz képest eléggé jól teljesít.


Egyébként nem nagy matek, rohanó világba élünk, mindent minél gyorsabban akarnak teljesíteni az emberek. A felnőttek közül én is láttam már, hogy belekezdett valamibe, gondolom kirohant szünetben, és még volt más dolga. De nagyon elenyésző az ilyen emberek száma, akik esznek szupermarketekben.


Gyerekek, benne van a nevükben. Tény és való, hogy a mostani generációk sokkal jobban el vannak kényesztetve, és többször van az az eset, hogy szinte indokolatlanul bontanak/esznek meg vmit, de ehhez szülői nyomás is kell.

Egyébként a fiatal szülők esetében, tehát manapság, a legtöbbb nagyszülő még dolgozik, és ha nem, nem biztos, hogy épp a gyerekkel akar foglalkozni bármennyire is elképzelhetetlen ez, van külön életük. A bébiszitter sok helyen nem megoldás, nem keresnek annyit, hogy plusz egy emberre költsenek- ne vegyük ehhez alapul nyugatot, ahol ennek kultúrája van. Vagy ha igen, akkor ti rábíznátok még keletebbre fekvő országokból jövő emberekre a gyereket? Hát nem valószínű.


Egyébként tele van az emberiség betegséggel/zabarokkal/stb...-vel küzdő emberekkel. Na pont le szarkáznám azt, hogy te hogyan nyiválkolsz amikor leesett a vércukorszintem vagy akármilyen más nyavalya kacsintana be...


Még egy szempont. Rengeteg embernek a szupermarketezés olyan mint egy kirándulás/családi program/mozgás mivel másra nem tellik, vagy ezzel le tudják az "együtt" fogalmát. Ott vannak a friss csókosok, kijött a gyerek- anyuka otthon vele, kb semmilyen inger nem éri, a last minute (gyorsan gyors esküvő a hitelhez) férj meg kidolgozza a belét, hogy legyen miből élni és törleszteni, és pont arra van kedve, hogy hétköznap még vmi aktivitáson részt vegyen. Marad a vásárlás, ami azért létszügség. Újabban nagyon beindultak esküvők a környéken,de már leírtam, hogy miért. Ez főképp a 30 alatti korosztályt érinti, akik már végre saját ingatlan szeretnének, távolabb a szülőktől, csak, hogy ez max falukban valósítható meg→ el kell utazniuk a legközelebb helyen lévő éppkézláb szupermarkethez, ugye gyereket nem tudják otthon hagyni, a nagyszülőkhöz is vinni kell így egyszerűbb és olcsóbb ha nem tesznek ki ez miatt kerülőt, ígx viszik magukkal. Amit visznek magukkal az út közben simán elfogyhat, vagy szimplán elhúzódik vmiért a vásárlás.


Amikor kisgyerek voltam olyan 3-4, nekünk is be kellett járni a megyeszékhelyre vásárolni, de akkor még csak Penny, Tesco,

Spar létezett errefelé. A nagyszüleimre nem tudtak hagyni, mert mamám dolgozott, a többiek meg békében nyugodnak. És összekötttük rokonlátofatással a bevásárlást, és elég sokat utaztunk. A másik az, hogy az a Tesco számomra hatalmas volt, és hozzáteszem a sor kb a polcok közepéig tartottak, mivel nem volt más bolt lehetőség. Tehát előfordult, hogy megittam egy kis vitatigrist vagy kubut, vagy épp egy kiflit majszoltam, de ez általában már a sorbanálláskor történt. Olyan is volt, hogy Metrozni ment a nagy család először, és nem csak a gyerekek lettek ki...:D

Egyébként nem hiába alkalmazzák az üzlet az üzletben politikát, meg azt hogy van éttermi szárnya az adott láncnak...

Ugyanúgy marketing fogás az, hogy konkrétan megkívántatják veled az ételt az illatokkal és a kirakott termékekkel, pl. Nyitott pékség tér.

És még fellehetne sorolni több szempontot is...



Összegezve: Addig ameddig vki nem csinál rendszert ebből a dologból, nincs vele gond, vagy nem áll le konkrétan piknikezni a sorban (felvágott plusz kifli stb). A gyerekek nevelésébe meg akármennyire is bosszant másokat, nem szólhat bele kívülálló. Nekem se tetszik elhiheted az, hogy tényleg vannak olyan gyerekek akik ragacsos kézzel mindent összefogdosnak, de az sem tetszett jobban amikor a részeg bement és beleivott a jó kis koccintósba, vagy amit éppen elért. A szülöknek ezen mentalitással még meg fog gyűlni a gondjuk, főképp kamaszkorban. Utána meg a társadalomnak, mert életképtelen felnőttek lesznek, ha csak nem fajul át a dolog olyanba, mint Angliában van, hogy lesz@rják, hogy ez így gusztustalan, mivel van más aki takarít helyettük.

Egyébként magadba is nézhetnél és ha már tanár a férjed, akkor tisztában kellene legyél azzal a ténnyel, hogy már a gyereknevelés rég nem azon a fokon működik, ahogy kellene. Én bölcsödében gyakorlatoztam, konkrétan mindent a nevelőkre hárítanak át, otthon alig részesülnek nevelésben és törődésben... Persze az a 2-3 óra meg nem is lenne elég, kb. annyi idejük marad munka után. Volt a csoportban visszatartott SNI-s és nem egyszer voltam ilyen gyerekekre/fiatalokra szakosodott intézményben- náluk nem úgy működik, hogy elmondod kétszer, hogy ezt nem teheted meg... Nem hiába kapták ezt a nevet, szinte 0-24-ben felügyelet kell melléjük, főleg akiknél az autizmus gyanúja is fenn áll. Na és még ott vannak az ADHD-sok, ami egyre gyakoribb és csak nagyobb gyerekeknél lehet megállapítani azt, hogy tényleg az-e, ezért sokszor félrekezelik/nevelik őket. De igazából ennyi problémád legyen csak az életben, mint amit a kérdésedben megfogalmaztál! :)

2019. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%
Ez legyen az életedben a legnagyobb problémád
2019. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
95%
Kedves kérdező, ferdítsél még, úgy az igazi! A hisztibajnok gyerekemet azóta nevelem, hogy megszületett. Kb. 3 éves koráig nem volt vele sok gond, aztán onnantól kezdve nem értette meg azt, ha valamit nem lehet azonnal. Mostanában 6 évesen kezd megbékélni vele. Nekem meg - tetszik vagy sem - nem volt rá energiám, hogy 1-1,5 órás hisztikre próbáljak ne odafigyelni. Amikor a pofon is csak olaj a tűzre, akkor már leszrom, egye meg, amit akar, mindenkinek jobb úgy. Ha neked meg épp nem, hát bocsi. Sose legyen nagyobb bajod! :D
2019. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%

"Kisgyerek, baba, nem mindegy?"


Nem mindegy, mert az egyik tanítható, a másik nem. Van az a dackor, amikor sarkára kell állnia az anyának, és van az a kor, mikor a gyerekünk csak sejtésből tudja a saját nevét.


"Sajnálom, hogy nem tudom az SNI fogalmát tökéletesen, mindegy is, nem ez a lényeg, hanem a sok neveletlen gyerek."


Szerintem az is neveletlenségre utal, ha úgy használsz sértő szavakat, ha közben azt sem tudod mit jelentenek. Egy neveletlen gyerek a pimaszságától nem lesz egyből fogyatékos, hogy sajátos nevelésű intézményre legyen szüksége stb. stb. Olyan szavakat használj, amiket ismersz, és azután ítélkezz, miután ismered a körülményeket. Ennyire egyszerű.


"Miért zabálnak emberek, zabáltatják a gyerekeiket a boltban fizetés nélkül?"


Mi az, hogy fizetés nélkül? Utána kifizetik nem? Tudod, a kereskedelem nagyrészében a teljesítés és a fizetés két különböző időpontban történik.


A fizetés előtti evés nem arról szól, hogy nem bírja ki az ember (nyilván van aki farkaséhesen megy vásárolni, aztán kivételt képez), hanem arról, hogy nem tulajdonít neki nagy jelentőséget, mert tisztességesen oda megy a pénztároshoz és odamondja, hogy +1 kiflit számoljon fel.


Olyan nagy valagat kerítesz ennek a témának, látszik, hogy tényleg csak önigazolást keresel, mert találtál valamit, amiben jobbnak képzelheted magadat nevelés terén.

2019. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Az SNI-vel kapcsolatban elnézést, helytelenül fogalmaztam.

De:

ha a gyerek 6 éves koráig érzelmi alapon működne, és nem lenne tanítható, akkor az összes óvónő felkötötte volna már magát. Hisz egy gyerek megtanul evőeszközzel enni, cipőt kötni, számolgatni. Ha ezekre képes, akkor meg tudja tanulni azt is, hogy illik vásárolni. Feltéve, ha megtanítják ...

És igen, ez nekem probléma, mert én erre a szülői hozzáállásra tudom visszavezetni a nagyobb gyerekek neveletlenségét (tömegközlekedésen ülésre feltett lábak, hangos zenehallgatás, szemetelés ...). Mert a társas együttélésnek vannak szabályai, csak sajnos egyre kevesebb gyerek ismeri ...

Mellesleg meg nincs pénz, ezért a bevásárlás a "szórakozás"????? Ezért tart órákig??? Elég nagy oximoron.

És mégis, milyen nevelés az, ahol egy kisgyerek órákat kell eltöltsön egy hipermarketben?

2019. okt. 28. 20:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!