Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A próbaidő alatt hány nap...

A próbaidő alatt hány nap szabadság jár?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem az új munkahelyemen, a próbaidő 3 hónap, tehát decemberig tart. Szeretnék kivenni 2 nap szabadságot a közeljövőben, szerintetek megoldható? Igazából már megtanultam mindent önállóan elvégezni, amit az elején kértek tőlem, tehát nem hiszem, hogy az a 2 nap sokat számítana. Úgy tudom 5 nap szabadság jár próbaidő alatt és jobb ha kiveszi az ember mert ki kell fizetni a munkáltatónak ha "benn marad" az az 5 nap. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2019. nov. 10. 14:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó: én nagyon hamar megoldanám neked az új alkalmazott keresést az év végi hajrádban ;) Majd a jogszabályod termelné a bevételt az év hátralévő részében.
2019. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

11.-nek.


Senki sem pótolhatatlan! Mikor a céghez kerültem volt egy lusta dög IT-s majom. Nem merte kirakni sem a főnök, sem a HR-es, mert fostak, hogy nem lesz másik. Lett. 1 hét alatt! >:)

2019. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
#11: Meg is oldhatnád, ez a hozzáállást többnyire nem díjazzák
2019. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondta senki hogy bárki is pótolhatatlan. Viszont 40 éves vagyok, soha! nem voltam munkanélküli, viszont mindig korrekt voltam a feletteseim felé. Én tiszteletet adtam mindig, ezért mindig ezt is kaptam vissza. De aki itt jogszabályokról ugat, emlékeztetem hogy ahogy senki sem pótolhatatlan, úgy van másik munkahely is. Minden éremnek 2 oldala van. És újra leírom: jöhet bárki a jogszabállyal, de ez az emberségről szól. És akiben nincs, az lehet főnöke sokmindenkinek, se nekem
2019. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
*de nekem nem.
2019. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A munkahelyemen pont nincs "év végi hajtás", akkor van a legkevesebb munka.
2019. nov. 10. 15:28
 17/25 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 14-es!

7-es vagyok, és csak annyiban "ugattam a jogszabályokat", hogy a kérdező is tudjon róla, amit szeretne, az nem olyan kérés, ami a főnök jóakaratán, vagy betartásán múlik!!

Teljesen jogos, és ahogy írtam is, közös megegyezés kérdése, hogy mikor is vegye ki azt a 2 napot.

Ne ugass bele olyasmibe, amiről halvány fogalmad sincs.

2019. nov. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, de ez pontosan olyan kérés. Ez nem jogszabályi kérdés. Dolga van az alkalmazottnak, aki még ha próbaidős is és ennek ellenére jól végzi a munkáját, akkor nem akarnám elveszíteni a próbaidő lejárta után sem, így képes vagyok kompromisszumot kötni és elengedni egy napra, hogy el tudja intézni amit akar. Ha nem engedem el, neki pontosan ugyanolyan joga van próbaidő alatt másnap nem jönni dolgozni, mint nekem elküldeni. Ha pedig nem jön be másnap, akkor az a nap úgyis ugrott, mert munkaerőt találni manapság nem egyszerű, ugyanis az "ezren rázzák a kaput" időszak már réges-rég elmúlt. És bármennyire hihetetlen, egyre több kompromisszumképes főnök van. Dolgoztam olyan kollégával, aki a próbaidő alatt kiesett 11 napot betegség miatt, és annyi volt a főnök válasza, hogy bárkivel megeshet. Ez kb 3 éve volt, azóta is ott dolgozik. Tehát a jogszabályodat lehúzhatod a wc-n, mert kb. ott érdekelhet akárkit is. Az érdekel, hogy mennyire vagy emberi. Ha az vagy, akkor szívesen dolgozom és jobb a teljesítményem, ha meg nem vagy az, akkor keress az ezer kapurázó közül valakit, aki hajlandó tapsolni a jogszabályod felolvasása közben.
2019. nov. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Azért idéztem a jogszabályt, mert korábbi hozzászólásokban olyan is volt, hogy számíthat rá az illető, hogy rögtön ki is lesz rúgva...

Én is azt írtam, "közös megegyezés" = megbeszélés kérdése, hogy azt a 2 napot mikor vegye ki a dolgozó. Ezt én is így csináltam a dolgozóimmal, mindig megtaláltuk azt a közös nevezőt, ami a dolgozónak is jó, és ami a munkában a határidő szempontjából is jó-

De ha neked ez a hozzászólásom az ugatás kategóriába tartozik, akkor szerintem te is ugatsz, és nem vagy különb senki másnál. :(((

2019. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Írtam az utolsó hozzászólónak egy elnézéstkérő levelet, megfájdult a szívem a szomorú smiley miatt, de senkinek ne legyen kétsége, ő tényleg egy igazi paraszt. Nem elég, hogy főnöknek alkalmatlan, de még emberileg se ér sokat. Itt a nyilvánosságod jogszabályoska.
2019. nov. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!