Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A próbaidő alatt hány nap...

A próbaidő alatt hány nap szabadság jár?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem az új munkahelyemen, a próbaidő 3 hónap, tehát decemberig tart. Szeretnék kivenni 2 nap szabadságot a közeljövőben, szerintetek megoldható? Igazából már megtanultam mindent önállóan elvégezni, amit az elején kértek tőlem, tehát nem hiszem, hogy az a 2 nap sokat számítana. Úgy tudom 5 nap szabadság jár próbaidő alatt és jobb ha kiveszi az ember mert ki kell fizetni a munkáltatónak ha "benn marad" az az 5 nap. Nektek van valami tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?
2019. nov. 10. 14:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20-as hazudik. Priviben bocsánatot kért, amiért bunkó módon leugatózta a hozzászólásomat. Azt kértem, tegye ezt itt nyilvánosan, akkor elfogadom. Erre most jön egy ilyen válasszal. Hogy ki a bunkó paraszt, mindenki eldöntheti saját maga. Részemről a dolog lezárva.
2019. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nem ír a jogszabályos könyved erről egy szót sem?? Szaladj gyorsan, hátha megtalálod a megfelelő paragrafust ;) Az való neked. Világos???
2019. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
De írja nagyokos! A Munka Törvénykönyvében van benne, kinek, mennyi fiz. szabi jár, és az év közben felvett dolgozó mennyi napot és mikor veheti igénybe!!! Nem magolni kell, hanem elolvasni és megjegyezni! Bunkó!
2019. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mondtam már, nyeld le a jogszabályodat. A 18-as válaszomban kifejtettem részletesen a dolgot, de te még mindig a jogszabályodat ugatod. Szánalmas. Egy gyárba való vagy, a gépeknek a soron olvasgathatnád a Munka Törvénykönyvét. Bunkó pedig nem én vagyok, hanem te, ezt pedig pár hozzászólásodban bizonyítottad is. Hála istennek kevés van a fajtádból.
2019. nov. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
84%
Üdv Magyarországon, ahol csak egy tárgy vagy, egy biorobot, akinek joga nincs, fogja be a pofáját és örüljön hogy dolgozhat. Pár év és eljutunk oda hogy ingyen dolgozol, még pár év és te fizetsz majd hogy dolgozhass. Érdekes, értelmes nyugati országokban (pl. Svájc, Dánia, Svédország), sokszor teljesen otthonról dolgoznak vagy csak 4-6 órát, heti 3 napban, mégis jobban teljesítenek mint ez a putri ország. Csak ez a beteg magyar társadalom a sztahanovizmusra meg a fölényeskedő, kaszt-szerű hierarchiára épül, tudod, felfelé nyal, lefelé tapos. Ezért kell elmenni vállalkozónak vagy hasonló, hogy az ilyen mocsok főnökök ne tudjanak kínozni. Mi az már hogy beteg vagyok vagy bármi és nem mehetek el szabadságra? Ebből is látszik milyen helyen élünk, próbálna meg pl. Svájcban a főnök nem elengedni ha beteg vagy, másnap már zárhatna is be. Itt meg törvénybe van iktatva hogy azt tesz veled amit akar, a tulajdona vagy.
2019. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!