Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hany évesen vetted észre...

Hany évesen vetted észre magadon az öregedés első jeleit?

Figyelt kérdés

Mi volt az? Ránc? Szarkalábak? Esetleg a hajad kezdett ritkulni?


Ma egy kicsit elkeseredtem. Vissza néztem néhány régebbi fotót, és feltűnt, hogy sokkal szebb hajam volt és a bőröm is sokkal jobb állapotban volt.

Nem vagyok öreg (26 éves),

De őszintén meglepődtem, mert teljesen biztos voltam benne, hogy ug, nézek ki mint 18 évesen. Hát mégsem.

Furcsa, hogy ilyen rövid idő alatt meg tud ereszkedni az ember szemhéja, a bőrén 1-2 mélyebb ránc is meg jelent.

Nálatok mikor és miben nyilvánultak meg az első jelek?

Hogy életetek meg?

Letört esetleg nem is érdekelt?



2019. dec. 5. 19:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Már nem is emlékszem!...
2019. dec. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Èn attól nem fèlek, hogy az öregedéssel megcsúnyulok, viszont a nagyon idős kort semmiképpen nem szeretnèm megélni. A sok betegség, gyengesèg az, hogy rá legyek szorulva más emberekre, ki legyek szolgáltatva azt nagyon nem szeretnèm, akkor inkább haljak meg. Anyukàm is így gondolkodott, csak hát neki sajnos nem adatott meg hosszú élet 45 èvesen elhunyt. Èn azért annál tovàbb szeretnèk élni. Most 33 vagyok. Olyan 50-55 èv elég lenne, ha jól bírom, akkor 60. Bár sajnos már annyi betegsègem volt eddig is, hogy már most nagyon elegem van, de próbálok pozitív lenni ennek ellenére is. És nem nem éltem egészségtelen életet, nem dohányoztam, nem drogoztam, nem ittam alkoholt csak nagyon mértèkkel, ünnepekkor. Csak hát anyukàmra hasonlítok mindenben. Sajnos olyan vagyok, aki nem adja ki a stresszt, nem ordibàlok senkivel, csak nyelek, de ez beteggé tesz, tudom csak nem tudok változtatni rajta. Ilyen a természetem. Munkámat tekintve idegen nyelv tanár vagyok (angol,nèmet) ott is sokat kell nyelni a diákoknak, a tinik elèggé elviselhetetlenek tudnak lenni, de hát muszàj. Valamiből èlni kell.
2019. dec. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

45 éves lehettem. Egyre távolabbról kellett fókuszálnom a szememmel, ha el akartam olvasni valamit, aztán rövid lett a művelethez a karom. Optikus azt mondta, hogy kaptam a természettől öt évet ajándékba, mert ez a folyamat a férfiaknál - általában - már 40 éves kor környékén elő szokott kerülni. 50 felett azért kezdenek már "rosszalkodni" a térdeim és a derekam is eléggé sokat fájdogál most már. Ráncom viszont még egyetlen egy sincs. - Volt is olyan kolléganőm, aki többször is megjegyezte hangosan, hogy "Nincs egy darab ráncod sem." Nincs. - Rajzoljak magamra, vagy mit kellene most tennem?" - gondoltam. Nem tudom, hogy provokálni akart-e, fel akart-e kérni "táncra", de nem is érdekelt, mert amíg én láttam benne fantáziát, addig ő tojt a fejemre. Sorsára hagytam.

Sok helyen - amikor betérek valahová vásárolni, - simán "lesziáznak" boltosok (mert eladó ilyet nem tesz), s jókat mosolygok magamban, hogy "Drágám! Ha te tudnád, hogy simán az unokám lehetnél!"... Az, hogy "rozsdásodik" (őszül a halántékom környékén) a hajam, nem izgat! - Eszem ágában nincs fiatalabbnak megjátszani magam, mint amennyi valójában vagyok, - elfogadom, hogy ez az élet rendje és hogy nem tudom megállítani az idő kerekét!

2019. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Én most vagyok 27. Legelőször 25 éves koromban vettem észre, hogy vannak kisebb ráncaim, például a csuklókon, homlokokon, nyakamon, szám körül... Ugye, ezek azok a ráncok, amik mindenkin megjelenek

beszédnél, fekvésnél, támaszkodásnál, de ameddig elég rugalmas a bőre az embernek, addig ezek nap közben szépen kisimulnak. Nem mondanám ezeket még igazi ráncoknak. Csak fokozatosan feltűnt, hogy már nem olyan friss a bőröm egy, két helyen, mint pár éve. És például a nyakamon, dekoltázsomon lévő gyürődések már kevésbé simulnak ki. Sajnos ez van. Ezt el kell fogadni. Lehet megelőző intézkedéseket tenni, én például minden nap próbálok 2-3 liter vizet meginni. A hidratálás az nagyon fontos. Persze, nincsenek illuzióim, az élet így is, úgy is eltelik és az ember megöregszik, de emiatt igazán nem szabad szomorkodni.

Azt mondják, alvásnál érdemes a háton aludni, ha lassítani akarod a gyűrödések megjelenését. De én egyszerűen képtelen vagyok magamat rávenni, hogy a hátamon aludjak, mert úgy egyszerűen nem tudok rendesen pihenni... Újabban átölelek egy párnát alvásnál, hogy kevésbé ráncolódjon a dekoltázsom, de hát aludni muszáj!

Ajkakon jelent meg még egy pici ránc, ami tavaly még ott se volt és kicsit zavaró... Szóval ilyenek vannak. Ősz hajszálból egyre több bújik ki, elöszőr kiszedegedten őket, de ma már békén hagyom őket. Majd ha már nagyon mákos tészta séróm lesz, majd befestetem. Addig meg had nőljön.

Szóval úgy érzem, a test sokkal gyorsabban öregszik, mint a lelkem. Arra jutottam, hogy felesleges nagyon búslakodni emiatt, mert még mindig egy nagyon csinos lány vagyok és 10 év múlva meg haragudnék magamra, ha emiatt túl sokat szomorkodnék a jelenben...

Neked is ezt tudom javasolni. Fogadd el és szeresd magad, fogadd el, hogy ez a változás sajnos megálíthatattlan és visszafordíthatatlan. Egy fiatalság és szépség központú társadalomban élünk, ahol szerintem az idősödödő korosztályt egyre inkább elfelejtik és elhanyagolják... Ez rossz dolog. Tudnunk kell magunkat értékelni 30, 40, 50, 60 évesen is és nem szabad a kinézetünkkel mérni az értékünket.

Szerintem sokat számít a dohányzás is. A korosztályom néhány tagja idősebbnek tűnik a koránál a cigi miatt... Szóval már csak a megjelenés miatt se jó dolog a dohányzás, egyéb más káros hatásai mellett.

2019. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%
Hàt én nem is attól félek, hogy megcsúnyulok, annyi baj legyen. Attól sokkal inkàbb, hogy egy öregek otthonában vègzem magatehetetlenül, kiszolgàltatottan, azt szeretnèm nem megèlni. Hála Istennek ez azért még nagyon messze van.
2019. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én annyit szeretnék hozzáfűzni hogy világéletemben háton aludtam és én vagyok a 40+os akinek nincs ránca az arcán. Sztem könnyen lehet h van összefüggés.
2019. dec. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Én nem tudok egy pózban aludni. Mindig is aludtam minden oldalamon :)


Köszi szépen a válaszokat, írjatok még.

2019. dec. 20. 18:34
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem bekepzelt vagyok de iszonyu jo geneket orokoltem. Sajnos termeszetesnek vettem, es mikor hozzam is eljott az oregedes, hirtelen estem pofara.

35 evesen egy hamvas lany voltam. Par osz hajszal.

36: szemrancok. Inkabb fajt, feszult, de latszani is kezdett, jo kremeket kezdtem hasznalni. Narancsbor, csik ekkor jott elo. Masnak 18 evesen, tudom.

Negyven evesen meg mindig lanyos. Es 47 evesen igy a Covid alatti punnyadasban csikosodo segg, lottyedes, arcon az a felnott no megereszkedes.

Amugy nem a reszlet, az osszhatas szamit. Megadtam magam, de nagy sokk az, hogy 15 evvel fiatalabbnak hitt mindenki, es par evre ra nem ajulnak el, ha megtudjak a korom.

2021. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Én is hirtelen vettem észre, hogy a homlokom már nem csak közelről látszik, hogy rancosodik, amin meglepodtem, hogy lóg a szemhéjam 😶

Bár nem egy nagy dolog, sőt természetes,de akkor is megdöbbentő mikor az ember a saját bőrén tapasztal valamit a szó szoros értelmében..

2021. márc. 9. 22:43
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
40 évesen. Most vagyok 46. Akkor jelent meg az első ősz hajszál, néha van egy egy db, de még egyáltalán nem feltűnő, csak ha nagyon megnézem. A másik, hogy már nem megy olyan könnyen a fogyás. Így sem vagyok túlsúlyos, mert 170 centimhez a 65 kg nem olyan sok, de régebben, ha egy napig kevesebbet ettem, már meglátszott, most meg makacsul megállt a mérleg pár éve 65 kilón, de így is letagadhatok vsgy 20 évet. És mindent megteszek, hogy ez így is maradjon.
2021. márc. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!