Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hany évesen vetted észre...

Hany évesen vetted észre magadon az öregedés első jeleit?

Figyelt kérdés

Mi volt az? Ránc? Szarkalábak? Esetleg a hajad kezdett ritkulni?


Ma egy kicsit elkeseredtem. Vissza néztem néhány régebbi fotót, és feltűnt, hogy sokkal szebb hajam volt és a bőröm is sokkal jobb állapotban volt.

Nem vagyok öreg (26 éves),

De őszintén meglepődtem, mert teljesen biztos voltam benne, hogy ug, nézek ki mint 18 évesen. Hát mégsem.

Furcsa, hogy ilyen rövid idő alatt meg tud ereszkedni az ember szemhéja, a bőrén 1-2 mélyebb ránc is meg jelent.

Nálatok mikor és miben nyilvánultak meg az első jelek?

Hogy életetek meg?

Letört esetleg nem is érdekelt?



2019. dec. 5. 19:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%

Ma egész más az ember életgörbéje, mint akár csak 45-50 éve volt. Akkor meredeken felívelt 20 éves korig, aztán stagnált 20-25 évet, s utána kezdett ereszkedni. Ma, a nyugati típusú táplálkozás következtében meredeken felível 20 éves korig, de jószerivel már onnét kezd ereszkedni.

Hogy a kérdésre válaszoljak, valamikor 45 körül jelentek meg az első ősz hajszálak, de attól még nem éreztem öregedést. Jól állt az ősz halánték, csak kiemelte a vonásaimat. Alkatilag meg nagyon is rendben voltam. A baj akkor kezdődött, amikor először köszönt csókolomot a nagylányom egyik barátnője. :-))

2021. márc. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Érdekesek ezek az illúziók. Nem, régen sokkal gyorsabban öregedtek, nem véletlen hogy az átlagéletkor folyamatosan nő. Ott voltak a háborúk, az éhezés, a nyomor. Nagyon is gyorsan öregedtek az emberek, volt min stresszelni bőven, és a napi vitaminadagjuk se volt meg.
2021. márc. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
24%
Nézz utána, kedves utolsó. A mai 15-20 évese az első generáció, akiknek a várható élettartama nem éri el a szüleiét. Akik meg túlélték a háborút, az éhezést, bizonyítottan sokkal tovább éltek/élnek, mint a fene nagy jólétben születettek. A vitaminokról meg jobb nem beszélni. Márai prof. Gödöllőn 1966 és '90 közötti mérései alapján a zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma 40-95%-al(!), az ásványianyag tartalmuk 50-80%-al csökkent. Mára ezek az értékek az elhibázott mg.-i echnológia miatt egyenesen katasztrofálisak. Ennek következtében dühöng a minőségi éhezés. Azért van ennyi elhízott ember is, mert a mennyiséggel próbáljuk kompenzálni a hiányérzetet.
2021. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Metioninhoz hasonlóan én is inkább jobban nézek ki.



Bár 18-22 éves korban jó, ha hetente párszor ettem zöldség-gyümölcsöt, nem túlzottan szedtem vitaminokat, keveset sportoltam.

Most meg naponta többször eszem zöldséget-gyümölcsöt, eleget sportolok, idényenként szedek vitaminokat.



Viszont azt mintha észrevettem volna, hogy nehezebben megy a tanulás, főleg a memorizálás része.


Illetve hízékonyabb lettem. Évek óta rengeteg édességet eszem, de huszonéves korom első felében megálltam a BMI tartomány kb felében (nekem az áll jól, illetve kb a második harmada). Most viszont már olyan kb 4-5 kg-mal túlnyúlok rajta. Pedig annyit sportolok most, mint soha. Picivel kevesebb csokit is eszem, mint régen.


Elkezdtem fogyózni és hát siralmasan keveset szabad csak ennem, hogy fogyni tudjak. Régen ennyi kajától 52 kg voltam (ami csúnyán vékony nekem).

2021. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!