Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minél több...

Miért van az, hogy minél több a pénze valakinek, annál boldogtalanabb?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 17:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
#8 Ez nem boldogság,hanem félelem a szegénységtől. Az emberiség mindig is ragaszkodott a vagyonhoz,viszont sosem volt boldog mert a megélhetéssel volt elfoglalva. Azért érzed magadat "boldognak" mert tudod hogy jelenleg anyagi biztonságod van. Köze sincsen az igazi boldogsághoz.
2019. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is mindenhol azt hallom, hogy a nagyon gazdagok konkrétan boldogtalanabbak. Azért valóban el lehet képzelni, lásd elmagányosodás, irigyek, pszichikai hatás, hogy a több pénzt csak még jobban félti, még többet akar...



Viszont egyfajta anyagi biztonság nekem is hiányzik.

Például manapság nincs időm főzni és sokszor veszek tésztalevest vagy csomagolt főttkajákat. Milyen jó lenne rendelni, akár egészségesebbet, halételeket, csirkét...

Ma holtidőm volt, beültem egy kávéra. Milyen jó lett volna, ha ezt lelkifurdalás nélkül tehettem volna meg!

2019. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
90%

Ezt úgy kell elképzelni, mint egy diagramot: a kezdeti időszakban növekszik, majd egy rövidebb ideig stagnál, majd átmegy lejtmenetbe.

A növekedési időszakban van a "Hú, de jó, hogy sok manim van, mindent megtehetek" élet. A stagnálásnál már kezd valami derengeni, megkérdőjeleződni, hogy "Ez nekem valóban jó-e?". Majd a lejtmenetben van az, hogy már (szinte) mindenem megvan, így már nem olyan ízgi semmi, ami új.

2019. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!