Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az elkövetkezendő 3 nap lesz...

Az elkövetkezendő 3 nap lesz az az időszak, amikor a jó magyar a szokásához híven napi 8000 kcal-t visz be a szervezetébe és megháromszorozza a cukorbetegségének kialakulását, mert karácsony lesz?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem azt, hogy ilyenkor természetes az embereknek, hogy a kisujjukat sem mozdítják az egészségük érdekében, úgy és annyit esznek, mint a disznók, és az ünnepek alatt képes 1 teljes ruhaméretnyit hízni. És ahelyett, hogy megelőzné a bajt és mértéket tartana, inkább mindent megtesz, hogy négypofára zabáljon.
2019. dec. 23. 21:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
85%
A kérdezőnek köze nincs az ösztönökön felülemelkedéshez.Arrogáns, nagyképű, lenéző.Én egészségesen étkezem, szóval kifejezetten rosszul érint amikor valaki mások torkán erőszakosan próbál lenyomni bármit is.Edzek is.Ráadásul hülyeségeket ír.Fizikai képtelenség zsírt raktározni 3 nap zabálástól is.Ezt értse meg mindenki.A nagy mértékű zabálás lehetséges eredményei a puffadás,víz visszatartása,folytonos wc-re járkálás lehet.Az a súlytöbblet víz.Ami max.egy hét után ki is ürül.Én is hiszek a mértéktartásban.Akármit lehet enni mértékkel.Ez az egészséges étkezés.A lehető legjobban tápláló,változatos étrend.Amibe minden belefér.Senkinek semmi köze ahhoz,hogy ki mit eszik.
2019. dec. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazán értem a kérdés célját...

A következő 3 napban többet fognak enni az emberek? Igen. Otthon lesznek, kényelmesen és ez azzal fog járni, hogy többet is kajálnak. Az emberek egy része valami családi vagy haveri programon lesz, ami szintén lehetőséget az a kajálásra. Szóval igen, mondhatni sokan fognak többet kajálni. DE, nem ez fog cukorbetegséget okozni. Aki az ünnepek miatt zabál többet, annak ez 3 napig tart, aztán vége. Visszaáll a rendes kerékvágásba. 3 nap nem fogja megváltoztatni. Aki meg így marad, az ünnepektől függetlenül is sokat eszik.

Jó magyar szokás szerint? Nem. Ez nem csak magyar szokás. Nézz meg nyugodtan pár amcsi filmet, ott is rengeteg a kaja ilyenkor.


A saját környezetem megnézve, nálunk a családban pl. nincs semmi extra. Tényleg többféle kaja van egy kicsivel, de inkább csak az a más, hogy egyszerre ülünk le kajálni és csak egy kicsivel eszik többet pár családtag. Én pl. nem tudok többet enni azért, mert ünnep van, viszont örülök, hogy lesz hal.

2019. dec. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%

Ismét egy IQfighter kérdező aki szerint ha 3 napid telezabálja magát valaki akkor az egyenlő a halálos ítélettel.

Miért zavar ez téged kérdező?

Beszéltél már életedben legalább egy 100 éves emberrel? Én igen (dédapám). Ő nem azokat eszi és issza amit te.

2019. dec. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy aki alapvetően egészségesen él (szóval mértékkel eszik, igyekszik minden tápanyagból eleget bevinni, sportol), az nem lesz hirtelen más ember 3 napra karácsonykor és nem fog megzabálni két liter halászlét, három tálca sütit és hat gombóc töltött káposztát, hanem mondjuk csak egy tányérnyit vagy néhány szeletet mindenből. Én nagyjából ilyen vagyok, ha valaki már próbálta a dolgot, akkor tudja, hogy egy idő után a szervezet hozzászokik a "többször kevesebbet" evéshez és nem is tud nagy mennyiségeket zabálni anélkül, hogy rosszul lenne. Attól meg senkinek nem lesz semmi baja, ha 3 napig nem sportol, de egyébként mindenkinek szíve joga akár karácsonykor is kimenni sétálni, futni.

Aki ész nélkül zabál, az nem csak karácsonykor teszi ezt, hanem rendszeresen, amint alkalma adódik rá (és keresi az alkalmat), eleve nem figyel a mértékre és az egészségére, úgyhogy ez a pár nap már nem oszt, nem szoroz neki.

2019. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
77%

És mi van azokkal, akik nem ünneplik a karácsonyt? :D


Egyébként attól még, hogy betartod a napi kalória limitet, még nem jelenti azt, hogy egészséges amit teszel és eszel. Nem beszélve arról, hogy az a szám, csak egy viszonyított érték és rohadtul nem tükrözi az egyéni preferenciát. És kétlem, hogy azok is akik számolgatják és belimitálják a napukat, teljes egészében elégetnék azt az energia mennyiséget, max aki edz/sportol. Minden szervezet más, és különböző lelki/testi állapotban is megváltozik az energia felvétel.


Tudod mi a jó? Ha figyelsz a testedre és saját magad értelmezni tudod a szükségleteit és limiteit és tudsz viszonyítani különböző állapotokhoz. Ez a karácsonyi étkezés is olyan, hogy vkinek nem oszt nem szoroz, mert tudja jól, hogy hogyan billentse vissza az átlagos bevitelhez.


És megsúgom, de az sem egészségesebb a szervezetnek, hogy állandóan ugyanaz az inger éri. Jó az, ha kicsit meg van terhelve és dolgoztatja magát. Egy alapvetően egészséges szervezetnek meg sem kellene kottyannia.



Akik meg alapjáraton képtelenek mértéket tartani, azoknak meg úgyis mindegy, hogy most karácsony van-e vagy sem.


„Hiába eszel répafőzeléket fűszállal. Hiába futsz az erdőben... Nem tudsz egészséges lenni. Mert a kizsákmányoló rabszolga rendszer szép lassan megöl. Ilyenkor kicsit lazít a magyar és jólérzi magát.


Egyszer élünk"


Tökéletes megfogalmazás. Eheted a tengeri halaidat meg az ilyen-olyan zöldségeket, de konkrétan visszazabálod a saját szemetedet és az egyéb mérgeket/vegyszereket :D A makro műanyagokat benned meg nem fogja kimutatni egy teljeskörű labori átvizsgálás se, de szépen, lassan bhassza szét a sejtjeidet :) És ilyen szemszögből egy édesvízi hal (plm ponty vagy amúr), amit lehalászással, vagy horgászattal szerzel meg zárt környezetből (tavak, halastavak), valamivel védettebbek, mint a tengeri társaik a szennyeződéstől. Nem minden a vitamin és az ásványi anyag tartalom, vedd le a szemellenződett.

2019. dec. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!