Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden ember társas lény?

Minden ember társas lény?

Figyelt kérdés

Elméletileg az emberek társas lények. De vajon minden ember az? Van kivétel, amikor egy ember egymagában akár jobban eléldegélne, mint az embertársaival körülvéve?


Azért kérdezem ezt, nert minden közösségben, vannak konfliktusok. A családon belül tapasztaltam már több éves feszültséget, ahol legszívesebben mindenki megölne mindenkit.


A munkahelyemen is azt veszem észre, hogy egyes emberek mindenképpen konfliktusokat okoznak, ezáltal állandó feszültségben tartva a társaságot, ami egy idő után tettlegességbe torkollik.


Akárhol járok, látom, hogy az emberek egymás iránt gyűlölködnek, és ha tehetnék, legszívesebben megölnék a másikat.


Ha társas lények vagyunk, akkor mire fel az a viselkedés? Teljesen ellentmond mindennek. Szabályok nélkül nem bírnák ki a közösségek sokáig.


Szerintetek?


2020. jan. 1. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A legtöbb embernek szüksége van társra vagy társakra, de nem mindegy, kikre, nem mindegy, milyen mennyiségben, és nem mindegy, milyen viszonyban. Amikről te írsz, azok kényszertársaságok, azért nem működnek.
2020. jan. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de ettől függetlenül nem kell 24/7 egymás nyakán lógni még wc-zés közben is.
2020. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az első kettő válaszoló.

Társaslények vagyunk de nem mindegy a mennyiség meg a minőség sem. Én személy szerint elvagyok 2 ember társaságában is, ugye a páromé, meg az egyik barátomé. A többi ember akikkel csak haverok vagyunk, elvagyunk időnként, de nem lógunk mindennap egymás nyakán. Ahogyan a párommal sem és a legjobb barátommal sem lógunk 0-24 ben egymáson. Kell némi magánélet is, a legtöbb ember ezt is igényli, de a társaság is. Vannak akiknek nagy társaság kell mert arra vágynak, vannak akiknek kisebb. Van akinek elég egy ember társasága is.

2020. jan. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én introvertált vagyok, és még nekem is szükségem van az emberekre, csak ahogy már előttem is mondták, nem mindegy kire és milyen mennyiségben. De az tény, hogy én napokig egyedül is jól megvagyok, elszórakoztatom magam.
2020. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Én egyedül is jól elvagyok.
2020. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlót látok, tapasztalok.

Az okok részben a '90-es évek után indultak el (munkanélküliség, válások, csonkacsalád, stb.). Ehhez jött a technikai gyorsaság, ami sok, idősebb embernek nagyon gyors, már-már felfoghatatlan. A mai 55-év fölötti korosztály körében ezért is van sok pszichiátriai beteg, mert nem tudják követni az iramot. E mellett rengeteg az egyedül élő idős, akire a család vél-valós-kitalált problémák miatt nem néz rá.

De a Vezír családgyarapítási kötelezettségről papol...


Épp ezért mondom, hogy nem minden ember társas lény, mert alkalmatlan a szülői, házastársi, vagy csak az együttélési szabályok betartására.

2020. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én magamon azt vettem észre, hogy az, hogy egy munkahelyen heti 42-43 órát emberek között vagyok, már nekem sok. Érdekes, én emiatt a szabadidőmben is sokkal kevesebb társas programot igénylek (mint mielőtt rendesen dolgoztam volna).


Amit írsz, Kérdező, arról is az ugrik be, hogy túl sok helyen vesz minket körül túl sok(féle) ember.

2020. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pszichopaták nem azok. Mármint nem belső ösztöni-szükségleti kényszerből. De mivel másolják a többieket, ezért társaságiként viselkednek. Sőt, többnyire rendkívül eredményesek! Nagy és kiterjedt kapcsolati rendszert tudnak kezelni. Politikisok többsége ilyen például.



A családi civakodás inkább csak kommunikációs hiba, tudatlanság, csökkent intelligencia eredménye.

2020. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sokan a társas lényt (social creature) úgy értelmezik, hogy romantikus kapcsolatban KELL az embereknek élnie. Pedig a családi, baráti is társasnak számít.
2020. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!