Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy tűnik arra az egy dologra...

Úgy tűnik arra az egy dologra vagyok teljesen alkalmatlan amire mióta megszülettem vágyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem jogosítvànyt akartam, mióta tudom mi az az autó mindig is olyan munkát képzeltem el magamnak, hogy utazgatnom kell majd, vagy futàrkodni fogok, vagy kamionos leszek, vagy valami hasonló. Ez nem is változott. Jelenleg építőipari szakmát tanulok, és vállalkozni szeretnék benne, ehhez pedig alap egy autó és jogosítvány. Az oktatóm szerint teljesen hikomat vagyok, soha az életben nem lesz jogsim. Belefulladtam. Ki kellene fizetnem kb 100 ezer forintot pótóràra, de már egy éve áll az egész, mert hiába dolgozom nem tudok ennyi pénzt előteremteni iskola mellett. Ezen kívül ha kifizetnèm sem hiszem, hogy engedne engem vizsgázni az oktató, mert, mint írtam azt mondta, hogy teljesen analfabèta vagyok. Kresz, elsősegèly meglett elsőre, forgalmira nem engedtek vvizsgázni sem. Jelenleg 0 az önbizalmam, és mindenkitől azt kapom meg, hogy ha még ehhez is hülye vagyok kössem fel magamat. Exemnek 17 évesen lett jogsija és autója, sokkal sikeresebb nálam. Nagyon irigylem őt, pedig már nagyon régen szétmentünk. Három szakmám van, most csinálom a negyediket, van érettségim, 111-es az IQ-m(tudom, nem sok), egyetemre készülök, de ehhez a szakhoz jogsi is kell, különben fel sem vesznek. Ezen kívül korhoz is van kötve, ha oda nem jutok be nem tudom mit fogok kezdeni az életemmel. Nem tudom mi a baj velem. Ismerek olyan buta romàkat akikkel beszélgettem és tényleg az alapműveleteket nem ismertèk, ès nem tudtak számolni, írni, olvasni is akadozva, mégis volt jogsija mindnek. Ők, hogy lehet, hogy alkalmasak én meg nem? Hogy lehet egy ekkora kudarcot feldolgozni? Mit kezdjek ezek után az életemmel? Fogadjam el, hogy egy szerencsétlen utcaseprő leszek? Semmi más szakma nem érdekel ami nem kapcsolódik abszolút az utazáshoz, és életem végéig nem lesz senki olyan hülye aki fuvarozni fog, és taxit sem fogok bírni fizetni örökké. Arról meg ne is beszéljünk, hogy így diplomàm sem lesz soha az életben.

Kérem normálisan válaszoljatok! Nem kérek a bàntàsokból, oltàsokból. Köszönöm!


2020. jan. 9. 22:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tul agyalod ezt a dolgot. A tanarod hulye, en az elso beszolas utan valtottam volna a helyedben. Ez nonszensz...
2020. jan. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az az oktató csak le akar húzni. Válts oktatót vagy autósikolát. Igaz a 20 plusz órát így se úgy se úszod meg, de legalább lesz jogosítványod.

Amúgy a vezetés mely részével van problémád?

Én még egy régebbi rendszerben tanultam, ahol kötelező volt 10 óra rutinpályás vezetés, ami azért volt jó, mert legalább megtanultam alapszinten kezelni az autót és nem a forgalomban kellett gondolkodni, hogy most hol is van a 2-es. Manapság ez nem kötelező, szóval rengeteg tanulót egyből bedobnak a mélyvízbe, már csak azért is, mert a rutinpálya használata az iskoláknak fizetős és ezen is spórolni akarnak.

Ha valaki teljesen alkalmatlan a vezetésre, az 15-20 óra alatt teljesen világossá válik, de egy normális oktató nem azt mondja, hogy vegyél még x órát, hanem azt, hogy szerinte ez menthetlen. Mertha tényleg olyan reménytelen vagy mit ad plusz 20-30 óra? Schumacher leszel?


Ne hagyd, hogy egy ilyen pénzéhes majom miatt ne legyen jogsid. Ez sajnos tanulópénz volt, de nagyon remélem, hogy sikerül kifognod egy jó oktatót, aki nem tapossa le mégjobban az önbizalmad. Szóval ne add fel! :)

2020. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Tényleg nonszensz, amit az oktatód csinál. Viszont szerintem a 30 pótóra nem extrémen sok (papírt persze nem ad róla). Ahol nem vezetett kocsit az egyetemista haverom az első néhány alkalom között, ott több embernek is összejött hasonló óraszám. Közben meg volt olyan ismerősöm, akinek a kötelező óraszáma sem volt meg, fizetett a vizsgán, átengedték, utána meg a szülei megtanították vezetni.
2020. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mindenkit meg lehet tanítani vezetni, kit előbb, kit később. SÜRGŐSEN válts oktatót, ha kell autósiskolát is. Kérdezz körbe ismerősöknél, olvass facebook véleményeket ha van stb. Nagyon gyökér oktatók vannak és olyanok is, akik csak a pénzt teszik el, tudást nem adnak. Abban ne reménykedj, hogy 30 óra alatt meglesz egy jogsi, jó munkához idő kell, ha 80 óra alatt lesz meg, az se baj. Kezdj el kérdezősködni és találd meg a lehető leglelkiismeretesebb oktatót. Még egy dologot is esetleg átgondolhatsz később: automata váltóson nem lenne neked könnyebb? Ez is egy szempont lehet.


(Nem tudom merre laksz, ha esetleg mondasz egy megyét hátha tudok neked oktatót ajánlani, rengeteget ismerek a munkámból és egyebekből adódóan.)

2020. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Már van másik oktató akihez át akarok menni, a kérdés, hogy hajlandó-e átvenni, én eddig felhívtam vagy két öreget akiket ajánlottak az ismerőseim és amikor kimondtam, hogy én már csak pótóràt vennék szó szerint azt mondtàk, hogy húzzak a pi csàba, ilyenekkel nem foglalkoznak, ők egyébként is tele vannak és nincs idejük hülyèkre.

De ha ismer valaki épeszű oktatót aki nem küldene el ilyen formàban melegebb éghajlatra, akkor várom a válaszokat(Borsod megye). Kérlek ilyen 100 éves türelmetlen vèneket ne írjatok, mint Venczel László meg hasonlók, mert ő volt az egyik aki így beszélt velem a telefonban.

Mondjuk egyelőre teljesen felesleges, mert nem fogok tudni még egy éven belül előteremteni 200 ezer forintot pótóràkra, és mivel, ha 2 éven belül nem sikerül sikeres forgalmit tenni úszik az összes beleölt pénzem.

Az automatàt fontolgattam, de a szüleim lebeszèltek róla, mert "aki munkakènt tervezi a vezetèst annak kevés az automata, és kistehergèpkocsi nincs is automatàban." Ez teljesen jogos.

Egyébként én rutinpàlyàt kb kétszer láttam 20 percre, aztán rögtön mentünk is különböző faluk felé, aztán a belvàrosba, aztán Miskolcra, stb. A legelején nem nagyon beszéltünk egymással, csak néha mondta, hogy merre én meg soroltam, váltottam, kanyarodtam, de aztán egyre többet kezdett kèrdezősködni, hogy van-e párom, azzal hogy vagyok, volt nem egy perverz beszólàsa is, folyamatosan hozzám èrt, a kezemet simogatta, az arcomat, én meg folyton ellöktem, de ezek már a vége felé voltak, végül az utolsó órán elmondta, hogy soha nem lesz jogsim, ha csak nem fizetik neki x összeget, mert béna vagyok, analfabéta, én tettem tönkre a sebvàltójàt, stb. És kérte tőlem még a "rutin óràk" után a vizsgapènzt, de végül mégsem engedte, hogy vizsgàzni menjek. Kb kétszer parkoltunk és kétszer csináltunk Y-t ezek abszolút nem mennek. Azt mondta az oktatóm, hogy ő ennyit tanít meg. A többit tanuljam meg alkalmazàsból és youtube videókból, mert eddig mindenkinek meglett így a jogsija akiket ő tanított, csak én vagyok ilyen hülye. Ezt én egy hatalmas kudarcnak fogtam fel, amin már egy éve ràgom magamat minden nap, mert tényleg selejtes embernek kell lenni ahhoz, hogy valakinek egy éven belül ne legyen jogsija, mikor az e-learninggel is 2 hét alatt végeztem és elsőre meglett a kresz, mert nem akartam felévnèl erre több időt szánni. Elbíztam magamat, most pedig legszívesebben elàsnàm magamat.

2020. jan. 10. 14:16
 16/18 anonim ***** válasza:

Rutinpályát nem is kell látnod, a legtöbb helyen csak egy sima üres placc az egész. Viszont én még ilyet nem hallottam, hogy “videókból meg alkalmazásokból” tanuld meg, ilyet csak egy teljesen alkalmatlan oktató mond. Ha eddig így vizsgáztak le nála, akkor őszintén remélem, hogy sose fognak velem szembejönni a tanulói. Ez felháborító. Meg az is, hogy kétszer csináltok Y-t és akkor már tudnod kéne. Szánalmas mik vannak.

Az viszont tény, hogyha össze is szeded rá a pénzt, időbe tarthat a dolog, mert tényleg leterheltek az oktatók, rengeteg tanulójuk van és az IGAZÁN jó oktatók meg még népszerűbbek, na náluk 3-4-5 hónapot simán lehet hogy várnod kell, mire sorra kerülsz. Borsod megyében sajnos pont nem tudok mondani, nem vagyok ismerős arrafelé:/

2020. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is rossz oktatóm volt anno, de a vizsga másodikra sikerült. Nem sokat vezettem, és azóta eltelt több mint 20 év, + betegségből felépülés, eleinte nem volt szükség rá hogy vezessek, később meg nem volt időm, erőm gyakorolni, oktatót keresni, és tényleg sokkal nehezebb az élet, minden területen autó és jogsi nélkül. Meg kell talàlnod a megfelelő oktatót.
2020. febr. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Sikerült azóta? Gusztustalan nárcisztikus szar alak volt az oktatód, remélem, már rajöttél.

Remélem, azóta már minden OK

2020. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!