Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mibol veszik rajtam eszre...

Mibol veszik rajtam eszre hogy cigàny vagyok ha nem vagyok barna boru? 20/L

Figyelt kérdés

A hajam derekig ero, barna. A szemem barna. Viszont a borom nem barna! Èn eddig azt hittem nem làtni rajtam hogy cigàny vagyok, de most a munkahelyemen feljött ez a tema, ès megkèrdezte tolem egy lany hogy en amugy cigany vagyok? Mondtam hogy igen, es mondta hogy akkor jòl gondoltam. Kerdeztem hogy latszik vagy mibol gondoltad? Erre azt mondta nem nagyon de ő eszrevette rajtam, de csak a kulsomon.

Egy masik lany aki szinten cigany, mondta nekem hogy rajta senki nem veszi esze hogy cigany, mondtam neki hogy en egybol tudtam ahogy meglàttalak hogy az vagy, mondta hogy ő is egyből levàgta ròlam.


Nem zavar hogy cigàny vagyok, sőt!

De miből veszik èszre hogy az vagyok?

Mondjuk en komolyan mondom csak a borna borrol tudom eszrevenni ha valaki cigàny, sokszor mèg arrol sem 😀


2020. febr. 1. 23:14
1 2 3
 21/22 anonymousreview60 ***** válasza:
A romák nagyon régen elhagyták Indiát és már régen "letelepedtek" ezen a környéken. Emiatt nagy keveredésen mentek át. Egy tekintélyes százalékuk (kb. 80-90%) őrzi a tipikus jegyeket, de sokuk úgy néz ki mint a "magyarok" és csak etnikailag roma. Tehát akár zöld szemű és szeplős is lehet. Ezek egy kis része is beszél lovarit. De tagadhatatlanul van egy olyan beszéddtílus, szinte már dialektus, amit a romák használnak és még az alsóbb osztálybeli magyaroktól is eltér.
2021. jan. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
67%
Oláhcigány vagyok. Az összes rokonom kék szemű ,szőke hajú.. es feher a boruk. En pl. Konkretan még levarnulni se tudok.. a barataim mindig kirohognek hogy a cigany lany szolizni jar. De az sem nagyon segit. Szoke a hajam ,zold a szemem és szeplos vagyok. Nincs ivelt szemoldokom nem lila a szám (ez akkora hülyeség) a hajam sem a földig ér.. a beszédemen sem lehet észrevenni. A lovári nyelvet a családom beszéli de csak egymás között. Nincsenek nálunk hagományok sem. Az a baj a sok cigannyal hogy jo páran nem tudnak szocializálodni. A magyarokkal pedig az a baj hogy mindenkit egy kalap alá vesznek.
2021. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!