Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nehéz élethelyzet...

Van olyan nehéz élethelyzet amiből nem lehet kimászni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok az öngyilkos, a nyomorba belefulladó ember, aki így éli le az életét. Legyen szó akár nehéz anyagi körülményekről, akár függőségről, vagy bármiről. Tényleg nem lehet belőle segítséggel sem tartósan kilábalni? Elég ijesztő, hogy valakinek annyira kilátástalan a helyzete, hogy képes az ember legerősebb ösztönét, az életösztönt legyőzni, és inkább öngyilkos lesz. Tényleg ez a megoldás?

Hogyan vehet magán erőt az ember, hogy változtasson?


2020. febr. 2. 16:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
A legtöbb dologból ki lehetne mászni, csak azt hiszik, hogy ez egy egyszerűbb megoldás. Pedig nem.
2020. febr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van. Egy barátomnak egyszerre halt meg a felesége és a kislánya. Egy ismerősöm gyógyíthatatlan beteg, a nagy fájdalmakon kívül nem vár más rá. Egy távoli rokonnak leégett a háza, benne az egész élt munkája. Most 67 éves. Kezdje újra? Minnek? Ideje sincs annyi.
2020. febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Tartós segítséggel ki lehet. De általában az ilyen emberek már nem olyan nyitottak rá, ezért többnyire öngyilkosság lesz a vége. Valamilyen szinten meg is értem őket, én is beleunnék a vegetálódásba szegénység esetén.
2020. febr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nézőpont függő. Lényegileg nincs.

Ha elrabolnak, akkor abból nem tudsz kiszabadulni, de itt a nézőpont, hogy ne legyél elrabolva. Lényegileg pedig mindent el lehet sajátítani.

2020. febr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez a legerősebb ösztönünk. Közel se. És ne általánosíts.
2020. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Van, de töredéke annak, mint amit az emberek annak gondolnak.
2020. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, a segítség kéréssel-elfogadással lehetne valamit kezdeni, és közben megjönne az akarat a változásra/változtatásra.
2020. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

A válaszolóknak fogalma sincs semmiről!

Nyilván ezért osztják az eszet, ezért állnak ehhez optmistán, ez az, amiért azt gondolják, mindent meg lehet oldani!

PEDIG NEM!!!

AZ ÉLET KEGYETLEN!!!

RENGETEG EMBER CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZÉRT SZÜLETIK MEG, HOGY SZENVEDJEN!!! HOGY SEMMI SE SIKERÜLJÖN NEKI!

Ne hidd el a pozitív hozzáállású válaszokat - ugyanis ezeknek az embereknek nincs valódi gondja! Persze, majd most jönni fog a sok kamu duma, hogy "x történt velem", meg " sokat szenvedtem y miatt", de ez nem igaz. Ha az lenne, ha valódi probléma lenne, tudnák, hogy sokszor fel KELL(ENE) adni az életet! Mert rengeteg helyzetet lehetetlen megoldani!!!

Itt vagyok pl én. Lassan 31 leszek. Tudod hány igazán boldog napom volt eddigi életem során???

NULLA!!!

Persze, azt nem tagadom, volt, amikor jobb volt (kb 5-10 nap egész életemben), de szerinted ez elég??? Amikor azt látom, mások mindent megkapnak, sikeresek, boldogok! Csak azért mert ők szerencsések, szereti őket ez a tetű élet és MEGKAPJÁK AZOKAT AZ ALAP DOLGOKAT, AMIKET TŐLEM ELVETT AZ ÉLET!!!!

Szerinted én lehetek valaha is boldog? Két út áll előttem: vagy félreteszem a megtakarított pénzem, megpróbálok a saját lábamra állni - amivel az egyetlen gond az, hogy ha így teszek, örökké GYŰLÖLNI FOGOM MAGAM AMIATT, HOGY NEM MENTEM AZ ÁLMAIM UTÁN. Vagy másik lehetőségként megyek az álmaim után, ami elviszi majd a pénzem és ha így teszek, ÖRÖKKÉ GYŰLÖLNI FOGOM MAGAM AMIATT, HOGY NEM SIKERÜLT A SAJÁT LÁBAMRA ÁLLNI!!! Eközben pedig azt látom, hogy mások hamarabb, fiatalabban elérték a céljaikat csak azért MERT ŐKET SZERETI AZ ÉLET!!! Szerinted így lehet valaha is boldog?


És figyeld meg, hogy a sok érzéketlen szemétláda majd jön az okosságával, hogy "küzdj, legyen sok pénzed", meg mindenféle f@ s.zság. Mert még azzal sincsenek tisztában, hogy akit az élet gyűlöl, annak semmi sem sikerülhet - és ezek után még ők fognak a magas lóról beszélni, még ők fogják azt gondolni, hogy felsőbrendűbbek nálam! Pedig nem azok, pusztán csak szerencsések és ÉRZÉKETLENEK!!!


DE LEGINKÁBB: PROBLÉMA NÉLKÜLIEK, AKIK JÓ DOLGUKBAN AZT GONDOLJÁK, ISMERIK AZ ÉLETET, HISZEN SOK SZENVEDÉST KAPTAK. PEDIG NEM. PUSZTÁN CSAK SZERENCSÉSEK.

2020. febr. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló: Nagyon nagyon sajnálom hogy így alakult az életed, hogy nem volt sok (sőt, semennyi) boldogságban részed. Nagyon remélem hogy ez változni fog! Miközben írok, eszembe jut egy tegnapelőtti kérdés, hogy mennyire fáj a fulladás... ugye azt nem te írtad ki? :( Még az életkor is stimmel. Én írtam neked azt a választ amiben benne volt a lelkisegély száma.

Tényleg, őszintén drukkolok neked, és együtt érzek veled még úgy is, hogy fogalmam sincs ki vagy. Kérlek ne add fel!

2020. febr. 3. 01:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem én írtam.

Nem kell amúgy nagy dolgokra gondolni. Tehát nem égett le a házam, nem erőszakoltak meg, stb. Valószínűleg degradálnátok a gondjaim, ha ismernétek...

Mert nem vagytok benne.

De köszönöm azért!

2020. febr. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!