Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nehéz élethelyzet...

Van olyan nehéz élethelyzet amiből nem lehet kimászni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok az öngyilkos, a nyomorba belefulladó ember, aki így éli le az életét. Legyen szó akár nehéz anyagi körülményekről, akár függőségről, vagy bármiről. Tényleg nem lehet belőle segítséggel sem tartósan kilábalni? Elég ijesztő, hogy valakinek annyira kilátástalan a helyzete, hogy képes az ember legerősebb ösztönét, az életösztönt legyőzni, és inkább öngyilkos lesz. Tényleg ez a megoldás?

Hogyan vehet magán erőt az ember, hogy változtasson?


2020. febr. 2. 16:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szeret vagy nem szeret az élet, persze...


A végén meg csak odabiggyeszted az utalást, hogy valószínűleg nem is olyan nagyon azok a problémák...

2020. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Éééés ismét igazam lett!
2020. febr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha az emberek nem hasonlítgatnák a problémákat és nem vágnák hozzá a másikhoz, hogy a "tiéd nem is olyan nagy".


Majd ha totál ugyanabba az élethelyzetbe kerülsz, akkor. Illetve akkor se, hanem csak ha az én bőrömbe is kerülsz...


Mindenkinek más a lelkiereje, van, aki kevesebbtől öngyilkos lesz, más ugyanazért el se szomorodik.


Amúgy rengeteg a megoldhatatlan élethelyzet.

Háború, deportálás, kommunista állam, éhezés, betegségek.

Ha ezek nincsenek, akkor valaki gyengének születik, vagy mentálisan nem egészséges, vagy tönkreteszi a családja.


Például az itteni hipererős válaszolókat megnézném az anyám helyében. Elég súlyosan beteg agyilag, többek k között csecsemőkori agyvérzés és szörnyű nevelés miatt.

És nem, nem megoldás az, hogy a helyében addig járnék szakemberhez, amíg meg nem oldódik, mert egy beteg embernek az is jellemzője, hogy ezt nem ismeri fel. (amúgy sokat volt pszichiátrián és nem segített igazán neki)



Amúgy mégis honnan jön ez, hogy valaki mi meri mondani más problémájára, hogy "az nem is olyan nagy"?!?

2020. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nyilván mindenkinek a saját problèmàja a legnagyobb. Nem is túl rég hallottam valamit, ez volt a lényege: Ha kimennènk egy csarnokba ahol minden ember kirakhatnà az asztalra a saját gondjàt és elcserèlhetnè mással, mindenki örülne a saját problémàjànak.

45 éves szomszédom akasztotta fel magát, mert olyan betegsége lett ami miatt semmilyen munkát nem kaphatott meg. A felesége elhagyta a lányát pedig ellene fordította. Igen, ebben a helyzetben nincs kiút. Van mikor nincs kiút.

Én is gyűlölöm azt amikor 17-18 éves nálam sokkal fiatalabb kölykök flexelnek azzal, hogy már a harmadik autójukat vették meg. Nekem meg jogosítvànyom sem lehet, pedig kölyökkorom óta autóőrült vagyok. Ezért gyűlölöm magamat. Gyűlölöm magamat amiért ennyire buta vagyok, hogy erre az egyszerű dologra nem vagyok képes.

2020. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!