Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem túlzás csak egy kicsit,...

Nekem túlzás csak egy kicsit, ami a koronavirus körül zajlik?

Figyelt kérdés
Most biztosan mindenki meg fog kövezni,és jönnek a te miattad biztos meghalhatnának az emberek típusú kommentek, de egyszerűen nem értem. Csak a rák miatt naponta több tízezren vesztik életüket,nem kapnak túlzott hangsúlyt. Világszintű pánik van, a kormány félelemre építi a stratégiáját,és ez remekül kiegészül az emberek már meglévő félelmeivel. Itt egy újabb vírus, igen, ez tény. De miért jobb az, ha mindenki retteg? Nagyobb probléma lesz a vírusnál a negatív irányban végbemenő gazdasági következmény. Nem az miatt kéne inkább aggódni? Mi lesz azokkal akiknek nincs munkája most? Vagy akik bukásra állnak valamely tantárgyból? Csak én gondolkodom így? Vagy egyedül állok ezzel a bolygón?
2020. márc. 28. 23:55
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
29%

"Majd fizetős lesz a strand, vagy megállítanak a rendőrök, hogy hova-hova? És mindez miért? Mert MOST, amíg nincs 40 fok, lehetne otthon ülni, hiába szüt cépen a napocka. Választani kell, most vagy akkor. Csak a sok hülye nem lát el addig."


Az a baj, hogy mindenképp most és akkor is, szóval nyáron is ez lesz. Hiába ülne otthon mindenki most 3 hetet, az még nem segítene azon, hogy nyárra vége legyen. Mert ez nyáron is lesz, bármit is csinálunk. Ezért félek attól, hogy mi lesz azokkal, akik már most otthon ülnek, hogy fogják bírni ezt hosszabb távon.

2020. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
13%
A járvány és a gazdasági veszteség szorosan összefügg. Azzal, hogy te ezt képtelen vagy megérteni, a jelek szerint a te nyomorod marad. Akik ennyi kérdés posztolása, megválaszolása, ill. az interneten fellelhető adatokhoz hozzáférési lehetőség birtokában nem képes megérteni az összefüggéseket, a célokat, azzal nincs mit kezdeni, - hagyni kell a saját dilemmáiban tovább fortyogni. Tegyél még fel 500 hasonló kérdést, - akkor sem fogsz a jelek szerint soha megvilágosodni!
2020. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy egyeseknek túlzásnak tűnik, de ha még ennyi felhajtás sem lenne, sokkal rosszabbul állna a helyzet. Az a baj, hogy sokan a korlátozásokat sem veszik komolyan, ha csak kinézek az ablakon, azt látom, hogy csoportosan mászkálnak az emberek az utcán, mintha mi sem történt volna. És így ki tudja, hogy így meddig fog elhúzódni ez az egész.
2020. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
A sok korlátozásnak az az értelme, hogy mivel még nincs vakcina a vírus ellen, valahogy le kell lassítani a terjedését, hogy ne mindenki egyszerre kapja el, és ne omoljon össze többek között a nálunk amúgy is haldokló egészségügyi ellátás.
2020. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
41%

Százezrek elveszítik a munkájukat, Pistike megbukik matekból----Százezrek meghalnak (olaszország)


Szerintem nincs felfújva. Szerintem az van felfújva, hogy "jajj mi lesz a nyaralással", "nem láttam a párom", "nem tudok moziba menni meg bulizni".


És mivel az élet mindenelé való ezért igenis bírd ki otthon ezt az időszakot. Ha nincs munkád jelenleg minimum 3 hónapig kapod a munkanélküli támogatást. A főbérlők java elengedi legalább az albi felét. Az iksolákat többé-kevésbé megoldották. A bulikat pedig befogod pótolni.


Ja hogy neked annyira nehéz ezelről lemondani ? Pistikének vajon mi rosszabb, ha otthonról kell skypon és egyéb platformon tanuljon vagy az hogy a nagyija meghal és nem látja soha többet ?

2020. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
68%
Ne kend a nagyira, Pistike is simán megmurdelhet.
2020. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Azt se felejtsük el, hogy mondjuk képzeljük el azt az állapotot, hogy tényleg hirtelen szabadul el a járvány. Tele az összes kórház, nyilván, akik ott vannak, azok fokozottan veszélyeztetett, súlyos állapotban. Hol fogsz szülni, hová mész, ha elestél, ha valami súlyosabb gondod van? Mondjuk, elkapod az általad említett rákot. Vajon hol tudnak majd téged ellátni, és ezzel foglalkozni? És minden súlyos beteg ember valószínűleg (akikre ugye a legveszélyesebb a vírus) azonnal el is kapja a betegséget, ahogy elmenne a kezelésére.

Tehát valószínűleg nem csak azok halnának meg, akik egyébként (egy nem összeomlott egészségügyi rendszerben) is meghalnának, hanem sokkal többen. És nem csak azoknak lenne sokkal nehezebb az élete, akik elkapják a vírust, és abban szenvednek, hanem azoknak is, akik nem. Mennyire lenne boldog, ha valamelyik szerettünket elviszi a mentő, aztán egy adag hamut kapunk vissza, nem látogathattuk, nem tudtuk, hogy mi van vele... hát nem tudom.

2020. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem értitek meg, hogy itt most azon aggódni, hogy sokan elveszítik a munkájuk egyszerűen nem opció? Gyűlölöm ezt a kormányt, de ez most egy kvázi ternészeti csapás. Ez nem fel lett fújva és emiatt van válság, hanem jött ez a sz*r és a legjobb amit tehetnek a kormányok az az, hogy bevállalják a válságot! Ennyire értetlenek vagytok? Ha a se**értéket veritek a földhöz akkor is ez van! Hogy szívás-e mindenkinek? Ez kétségtelen! De minél több ilyen értetlen gyökér van annál tovább fog tartani! Vegyétek tudomásul, hogy ez most egy szopóroller, amire felült 7 milliárd ember! Mit gondoltok, miért van felfújva? Miért cseszi szét minden állam a költségvetését? Mert fél van fújva? Vannak akik csak akkor hiszik ezt el ha éppen tolják le a tubust nekik? Ne legyetek már gyöngyeelméjűek! Elveszítitek a munkátokat? Én is! Rohadt dühös vagyok! De mégis kit kellene szidnom? Maximum az ilyen értetleneket... Ez egy válság - minden szempontból. Nehezen fogjuk fel, mert rohadt kényelmes volt eddig az életünk, de attól, hogy vobakodunk változtatni még a helyzet ugyanolyan borzasztó!

Ha ezt elkapja az ország fele - márpedig korlátozás nélkül tuti, ha nem a 70%-a,akkor is kB 50-100ezer halottat jelent. Ezt biztos hogy ki kell próbálni? El tudjátok képzelni milyen napi 800 embert eltemetni csak a járvány miatt 2 megyén i területről? Vagy ez is fel van fújva?

2020. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Szeiff ***** válasza:
100%
Egy kis embertelen matematika: Ahhoz kb. hogy kialakuljon ama nyáj immunitás, ráadásul oltó anyag nélkül, kb 60%-ának a lakosságnak meg kell fertőződni. 90% erős tünet nélküli lefutással becsülve, a maradék 10%, azaz 600ezer ember szorul gyógykezelésre. Hogy például ez lefusson 2 hónap alatt, ahhoz napi 10ezer új betegre kéne két hónapig kalibrálni az országot. Ipari szintre kéne venni a betegek ellátását. Vagy egy évig elhúzzuk, és talán jön addigra az oltás.
2020. márc. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
91%

A baj még az, hogy számadatok. Valamiért az ember olyan, hogy könnyen beszél arról, hogy meghal x ember. Teljesen mindegy hogy 1 vagy 10 millió. Lényegében az is, hogy miben. Maximum elszörnyed rajta 1x az ember, mert hallotta, hogy megtörtént, aztán 2 másodpercel később semmi. Meg sem viselte, éli tovább az életét. De megviselni akkor viseli meg igazán, ha saját szemével látja vagy ha igazán a dolgok mögé gondol, beleképzeli magát. Erre minimum egy jó író, kép vagy videó szükséges vagy fantázia. De igazán megnézném, hogy valakinek mondjuk az anyját, mamáját kapcsolnák le egy lélegeztetőgépről, mert épp egy fiatalabbnak nagyobb szüksége lenne rá. Vagy pont őt vennék le. Igen, valahol a józan ész azt mondja a fiatalabb éljen inkább, de basszus... ettől még nem helyes, nem humánus. Sok a felelőtlen ember, nem képesek otthon ülni egy kicsit, utazgattak össze-vissza, aztán hazamennek nagyszülőkhöz, hogy megmutassák gyönyörű képeiket, aztán esetleg miattuk hal meg + megfertőzött még jópár embert. Azt is milyen nehéz lehet megemészteni, hogy tudja mondjuk egy gyerek, hogy a szülő/nagyszülő vagy más miatta halt meg, mert meglátogatta. Addig pedig félváról vette, hát mondván ő egészséges. Ha betartotta volna mindenki a tanácsokat, felelősségteljesen viselkedett volna, akkor nem tartanánk itt. Persze állami szinten is hamarabb kellett volna lépni, mert volt akinek muszáj volt mennie dolgozni vagy iskolába menni. De szerintem lényegében sokkal hamarabb meg lehetett volna fékezni. Egyszerűen sok ember néhány dolgot nem tud megérteni. Csak akkor problémázik, ha saját maga kerül ilyen helyzetbe, mindaddig pedig pusztán számadat/statisztika lesz minden halál, fertőzött eset. A "valamiben meg kell halni" felfogásról pedig inkább nem is alkotok véleményt, mert rohadtul nem mindegy, hogy miben és mikor. A rákkal sem értem a párhuzamot, max ha radioaktivitás, vagy rákkeltő anyag okozna tömeges halálesetet.

Sajnálok én is sok mindent, de egy emberélet nálam mindennél nagyobb értéket képvisel.

2020. márc. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!