Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem túlzás csak egy kicsit,...

Nekem túlzás csak egy kicsit, ami a koronavirus körül zajlik?

Figyelt kérdés
Most biztosan mindenki meg fog kövezni,és jönnek a te miattad biztos meghalhatnának az emberek típusú kommentek, de egyszerűen nem értem. Csak a rák miatt naponta több tízezren vesztik életüket,nem kapnak túlzott hangsúlyt. Világszintű pánik van, a kormány félelemre építi a stratégiáját,és ez remekül kiegészül az emberek már meglévő félelmeivel. Itt egy újabb vírus, igen, ez tény. De miért jobb az, ha mindenki retteg? Nagyobb probléma lesz a vírusnál a negatív irányban végbemenő gazdasági következmény. Nem az miatt kéne inkább aggódni? Mi lesz azokkal akiknek nincs munkája most? Vagy akik bukásra állnak valamely tantárgyból? Csak én gondolkodom így? Vagy egyedül állok ezzel a bolygón?
2020. márc. 28. 23:55
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
27%
Szeiff elgondolása papíron működne, a valóságban pusztító őrültség. Inkább hagyjuk, az elnyújtott verzió sokkal működőképesebb a gyakorlatban.
2020. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:
48%

Lehet valakinek túlzás, lehet valakinek nem. A korona vírus veszélyes, mindenkinél más más tünetet produkál. Be kell tartani a szabályokat. Nekem nagyszüleim nem élnek de tekintettel vagyok másra, gondolod felfújt dolog igen az mert itt nincs vakcina és az idősekre veszélyesebb. Senki se örülne ha egy közeli rokonát elvinné a vírus, vagy akár valamelyik ismerősöm szülejét, nagyszülejét.

Én is elvesztettem állásom ez miatt. De találtam másikat a friendhungary B-terv segít, naponta küldik az állás ajánlatokat.

Maszkot kesztyűt fel!

További szép napot!

2020. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
47%
Ahha. Ezek szerint a többség végigsöpörtetné az országon, olasz helyzetet teremtve. Gratulációm. Szerencsére nem ti dirigáltok, mert már rég belehaltatok volna.
2020. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Szeiff ***** válasza:
53%

Egyszerűen mégegyszer: Adott halálozási ráta mellett, minél kisebb az egészségügyi kapacitás, annál hosszabban tart a járvány.

Senkit sem bíztatok, hogy nagyobb rátát is elfogadhatónak tartson, az ellátás volumenét kell ipari szinten növelni.


És a lényeg: Ha elhúzzuk a járványt, akkor lehet hogy a kecse is éhendöglig, és a káposzta se marad meg. A tartós bezárás pusztítja az emberek immunrendszerét, az idősekét pláne. Azaz, túl sok hónap elteltével tömegesen olyanok is belehalhatnak, akik ma még túlélnék.


Akkor milyen híreknek örülné

Nemzetközileg: Az USA és az EU felvásárolja és közkincsé teszi azon kórházi eszközök licencét, ami kell a tömeges ellátáshoz. Magyarországon például mind a szellemi, mind a fizikai feltételek megvanak a honosításhoz, és a tömeges gyártáshoz.


Idehaza: Elhagyott kórházépületeket újra, vagy szállodákat gyorsan célellátásra fogadóképessé tennének. Ideiglenes ápolókat toboroznának, és megkezdenék a kiképzésüket.

Stb-stb. Ezt pörgetni kéne, mert a húzással végül több halottunk lehet, és még gazdaságilag is belegebedhetünk.


És a végén még arról se feledkezzünk meg, hogy most sokan egészségükkel kapcsolatos gyanúikkal nem fordulnak orvoshoz. És ebbe is sokan fognak belehalni, minél tovább húzódik, annál többen.

2020. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:
34%
Sok ember itt komolyan nem normális. Majd ha elkapja a rokonotok és belehal akkor is ilyen véleménnyel legyetek.
2020. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Szeiff ***** válasza:
48%
Az előttem szólónak, most már némi rálátással. Az élet nem igazolt téged. Azt látom, hogy egyre több idős rokon és ismerős állapota romlott le a bezártságtól, az életritmus váltástól, elmaradt kezelésektől. Lassan ez egy önbeteljesítő jóslat. Mivel veszélyesnek tartjuk, ezért azzá vált. Legyengült embereket könnyebben elviszi.
2021. jan. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!