Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire korrekt a mai helyzet...

Mennyire korrekt a mai helyzetben elutazni kirándulni?

Figyelt kérdés

Tudom maradj otthon, de mégis azt látom, hogy sokan mászkálnak kint, sétáltatják a kutyát, játszanak a gyerekek stb.

Én meg ebbe a jó időbe lehet elmennék kirándulni, de ahoz hogy néptelen helyre menjek utaznom is kell, tehát minimálisan emberek közelében kell lennem.

Mi az etikus ilyenkor, mennyire lenne korrekt utazni most?



2020. márc. 29. 15:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ja valahogy logikusan kellene, a lényeg hogy minél távolabb az emberektől végig az út során, nemcsak a kirándulás alatt hanem odafelé visszafelé is.
2020. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Miért kell kísérteni a sorsot?
2020. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
28%

Nem korrekt.

Minden embernek azon kéne dolgoznia, hogy megállítsa ezt a vírust, ami, ha hagyjuk, nem csak hogy emberek életébe kerül, de képes osszeomlasztani az egészségügyet (hiszen nincs annyi orvos, és nincs annyi felszerelés, amennyi hirtelen beerkezo, nagy számú betegsereg ellátásához kell) és baromi súlyos következménye lesz a gazdaságra nézve is.

Hogy milyen súlyosak lesznek a következmények, az attól függ, hogy milyen gyorsan állítjuk meg a vírust.


Nem értem azokat, akik egyáltalán képesek a saját üdülésükre gondolni ilyen helyzetben. Nyilván nem kell beleőrülni a pánikba, de ez kb olyan mentalitás, mint amikor egy kisgyereket elvisznek egy temetésre, a gyerek pedig képtelen felmérni a helyzet súlyát, és azert hisztizik, hogy had menjen el játszani.


"Menj hajnalban, akkor nincs tömeg" - jah, mintha nem lenne képes napokig életben maradni a vírus a járdán, ha valaki odatusszentett....

"Ne menj olyan helyre, ahol sokan vannak" szóval ha elkapta az üdülő a vírust, de még tünetmentes, akkor vigye be a közösségbe?


Tudom, hogy Magyarország nem az intellektus fellegvára, de basszus... Ezt az évet ki kell bírni, hogy minimalizálhassuk a jövőbeli károkat.

2020. márc. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én csak annyit mondok neked hogy az olaszok is így gondolkodtak .Síelni túrázni mentek.Mára meg 97689, fertőzöttnél,10779 halottnál,és csak 13030 gyógyultnál tartanak!! Vajon megérte? Nincs olyan család már szinte akinek nincs vesztesége! A legjobb barátom családjából mára mindenki meghalt...szóval nem játék. Nem véletlen kérik a lakosságot nálunk hogy MARADJ OTTHON!!
2020. márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Erről jutott eszembe, nem kellene fertőtlenítős/mosószeres lábtörlőket vagy cipőtálcákat csinálni ha hazaér valaki(munkából vásárlásból pl)? Pláne kertes házban ha belép a kapun, mert ott még nem veszi le a cipőt. És ott rögtön kézfertőtlenítés is.
2020. márc. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!