Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire gyerekgyűlölő a társadalom?

Figyelt kérdés
Magyarországon az emberek kb 60%-a elfogadja a testi fenyítést valamilyen mértékben. Ezen kívül itt sokan még a teljes természetes dolgok miatt is elkényeztettnek néznek egy gyereket mint a hiszti vagy ilyesmi pedig gyerekeknél ez normális. Persze senki sem köteles szeretni a gyereket de elfogadni őket igen. Viszont sokaknak van gyerekük és a saját gyermekükkel bánnak rosszul. A szülőkhöz itt úgy állnak hozzá hogy a szülő néha hibázik van ilyen de a gyereket szinte szigorúbb mércével mérik mint a szülőt holott nem ez lenne a normális. Na és sokan a gyereket túlhamar felnőttként kezelik meg önállóságot várnak el már szinte egy 18-19 évestől. Pedig egyértelmű hogy egy 18-19 éves nem felnőtt manapság meg pláne nem mert a mai gyerekek később érnek. A gyerektől is elvárják hogy úgy tudjon viselkedni mint egy felnőtt. Nyugaton pl Skandináv országokban még inkább visszaütni se ütne vissza szinte senki még egy 20-21 évesnek sem mert gyereknek tartják. Magyarországon meg akár egy idegen is bántalmazza akár más gyerekét is.

2020. ápr. 9. 21:06
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
De igen egy 18 éves az még bőven gyerek. 22 évesre már mondhatod hogy nem gyerek hanem határset 18-ra nem. Ugyan borzalmasan alacsonyan van a nagykorúság pláne a mai gyerekekhez képest de ettől még nem lesznek felnőttek. Sem fizikálisan mert 18 évesen még akár nőhet is de 22 éves korára lesz teljesen fejlett az izomzata meg hasonlók, sem kémiailag sem viselkedésben. Na most akkor mégis miben lenne felnőtt egy 18 éves? De amúgy pont erről az általános magyar mentalításról beszéltem hogy a gyerek az szocializálódjon tudjun viselkedni stb... Nyugaton egy gyerektől nem várják el hogy a szülő beteg elméje szerint viselkedjen és nem verik a gyereket. Nyugaton sokan egy gyereket semmilyen körülmények közt nem ütnek meg még olyankor sem amikor egy felnőttet már igen. De még a 20 évest sem. Itt Magyarországon elvárják hogy a gyerek kussban legyen ne legyen nagy hangja meg engedelmeskednek a felnőtteknek és vakon tisztleje a szüleit. Na és még ha a gyerek jogosan is beszél csúnyán a szüleivel akkor is leszólják. Sőt Magyarországon ha a gyerek csak lehülyézi a szüleit sokan azt írják hogy ezért pofon járna. Itt még csak lek-rvázni sem kell a gyereknek az anyját vagy igazán csúnyán beszélnie ahhoz hogy bántalmazzák a gyereket. De akárhogy is beszél a gyerek nem elfogadható a megütése.
2020. ápr. 10. 00:17
 12/55 anonim ***** válasza:
86%
Azért,mert a selejtes emberek szaporodnak(nagyrészt),és a gyerekeik is selejtesek.
2020. ápr. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
89%
Ja én ne menjek étterembe meg bárhova kikapcsolódni csak azért mert az ostoba szülők képtelenek gyereket nevelni.. logikus. Tudod nem csak szaporodni kell orrba szájba, az mindenkinek megy, hanem ha már kitolok magamból egy gyereket akkor azt rendesen nevelem is. Ha hisztizik rászólok, ha másokat zavar rászólok, ha bármi rosszat csinál rászólok és elmagyarázom neki mit miért nem szabad. De látom kérdező te is azok közé tartozol akik mindent ráhagynak egy gyerekre, mert hát jaj gyerek had csináljon amit csak akar. Nem, ez nem így működik. Ne vállalj gyereket.
2020. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
49%

Én is Bp-n élek, és rengeteg helyre járkálok, de kb a gyerekek a legkevésbé idegesítőek. Persze ha hangosak akkor arrébb megyek. Félni meg nem kell tőlük, mert ha 3 cigánygyerek betámadna, amire nem sok esély van, akkor is 3 pofonnal le lehet őket szerelni.


Meg ha egy gyerek sír, és rászólnak, akkor még jobban, és tovább fog sírni. Ha tutujgatják, akkor is csak sírni fog ez van... Esetleg meg lehet őket fojtani, vagy mákteával lehet itatni, és akkor bekussolnak.


A kérdezőnek meg tökre igaza van abban, hogy túl korai felnövés gáz. Voltak ilyen osztálytársaim, akik már 15 évesen kvázi házasságban éltek, magukat látták el stb. És most 27 évesen pont ugyanott tartanak mint akkor. Meg már érik a válás némelyiküknél.


Vagy a nagymenő hedonista-pszichopata osztálytársam is szintúgy azt csinálja mint akkor. Sokat dolgozik sok pénzt keres, autókkal menőzik, és iszonyú gáz ruhákba jár. De akkor menő volt, mag meg már egyre kevésbé az. 170centinél nincs több, piros a bőre a sok napozástól, meg szolitól, és izompólóba jár. Ő az iskolás évei alatt több felnőtt nővel is "járt" vagy mi... 30 felettiekkel.


Mondjuk én meg az iskolában voltam frusztrált, mert későn érő voltam. 20 éves korom után még nőttem 8centit. És 24 évesen még nem volt mindenhol szakállam. Most nézek ki úgy mint mások az érettségin.

2020. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Tudod ez általában úgy működik hogy ha, valaki utál valakit vagy valakiket akkor az az illető kerüli el a másikat akinek baja van a másikkal. Majd a gyerekek ne vehessenek levegőt se csak mert te utálod őket? Utálhatod őket de el is kell (kellene) viselned őket. Pont erről a hozzáállásról beszéltem... A gyerekek hisztiznek ez van. Persze vannak kivételek és olyan szülők akik terrorban tartják a gyerekeiket és ezzel elérik hogy ne hisztizzen. Amúgy Magyarországon még sokkal jobbak is a gyerekek mint pl Angliában vagy Amerikában. Olvastam róla hogy sok Nyugati országban még rosszabbak még sincs ennyi gyerekgyűlölő mint itt. Miért áll úgy ebben az országban mindenki a gyerekekhez mint te? Amúgy neked se legyen akkor már gyereked! Annak hogy utálod őket mégis vállalsz semmi értelme és a gyereknek ártana.
2020. ápr. 10. 11:58
 16/55 anonim ***** válasza:
76%
Ki mondta hogy akarok? Sajnálom kérdező de nagyon rosszul látod a dolgokat, buta vagy. Nem értem miért hiszed hogy a gyerekeket nem kell nevelni :)
2020. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nem kell nevelni? Ha a nevelés alatt a verést vagy a kiabálás érted akkor tényleg nem kell nevelni.
2020. ápr. 10. 12:23
 18/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem azt értem nevelés alatt.
2020. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem zavarnak ezek a gyerekek. Minden gyerek rossz, feszegetik a határaikat, hibákat követnek el. Nekem senki se mondja hogy egy angyalka volt gyerekkorában, mert különben agyf.aszt kapok.
2020. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
45%

Én elkövettem azt a hibát, hogy rászóltam a gyerekre, mert rám is rászóltak.

Nagyon bánom. Most már csak akkor szólok rá, ha én ítélem meg a viselkedését rossznak.

Pl. Énekelgetett, amikor jöttünk fel a társasház lépcsőjén. Kijött az egyik lakó, hogy maradjon csendben. Hetekig rászóltam, hogy csendben menjen fel. Közben meg a szomszéd simán kint csacsog a folyosón, mobilozva jönnek -mennek a lépcsőn. Egyszer nem hallottam, hogy valaki rászólt volna a felnőttre emiatt.

Azóta nem érdekel, ha énekelgetve jön fel 2 emeletet.

És sok ehhez hasonló példa van.

Kicsit olyan érzésem van, hogy a felgyülemlett feszültséget a kisgyerekes anyákon vezetik le, mert őket könnyű kritizálni a gyermekneveléssel.

Ha egy gyerek nem köszön neveletlen és leszidják, ha sgy felnőtt nem köszön, azt miért nem szidják le?

Ha egy gyerek nekitolja a kosarat a másiknak, akkor neveletlen. Ha egy felnőtt, akkor biztos véletlen volt.

Lehetne soroloni.

2020. ápr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!